Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

Joanna___ 15:55, 16 kwi 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Halo,halo,jak tam prace na Ranczo?
____________________
AkapulkoBial... 23:30, 21 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Witam wszystkich ogrodników. Święta , święta i po świętach.Tak naprawdę to spędziłam święta na działce na Ranczo Akapulko z moim pieskiem i kogucikiem. Odwiedziło nas kilka osób z ogródków i tak ucztowaliśmy w pierwszy dzień, a w drugi dzień leczyliśmy się , bo przeholowałam. Miałam też gościa który mnie odwiedził za płotem i skubał sobie trawkę.
Ja bałam się podejść bliżej za ogrodzenie , bo wiem że łosie mogą być też groźne.



Hrabia tylko ujadał na niego kilka godzin bo łosiowi spodobało się na sąsiednim pastwisku, tam właśnie znalazł sobie wyżerkę i zajadał się soczystą zieloną trawką. Wspaniały śpiew i ożywienie ptaków przypominało nam że jest już wiosna , kwitną kwiaty , krzewy i owoce.

Moje kwiaty też już zakwitły.












____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 00:03, 22 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Cieszę się, że miałaś w święta towarzystwo. Nie tylko łosia.
A kwiatki u Ciebie już cieszą oko. Zostawiam pozdrowienia poświąteczne. Też się przydadzą.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 00:51, 22 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Witaj Haniu - Oto jak spędziłąm święta , to nasz kogucick .















Tak spedzilismy swięta
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 08:37, 22 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Świetne zdjęcia i jaka zielona trawka, a kompozycje z kogutkiem podziwiam! Urocze.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joanna___ 10:14, 22 kwi 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
...czyli święta jak marzenie........super

____________________
AkapulkoBial... 19:02, 29 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Ogródek przydomowy

Czas do pracy ogrody zarosły chwastami a ja po zimie jestem strasznie leniwa.Byc może mam za duzo pracy na mojej głowie i dla tego jestem zniechęcona.Ogródek przydomowy aż krzyczy
" Nie Zapuszczaj mnie " A ja nie nadążam. Niedawno sprzątnęłam i skosiłam trewę uporządkowałam kilka grządek pod wiatą i przy płocie od garażu. Reszta nietknięta, bo nie starcza mi czasu.













Reszta nietknięta, bo nie starcza mi czasu.



____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 19:22, 29 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Ranczo Akapulko

Dzię pól dnia pieliłam moje tulipany pod płotem , które lekko zarosły chwastami. Mówię lekko , bo tak mi się wydawało, ale pózniej okazało się ile tych chwastów było. Wysypałam je na kamyczki by przeschły, a pózniej jak wyschną to je spalę.













Troszkę się napracowałam.
____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 20:57, 29 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Niestety w takim świeżym ogrodzie wszystkich chwastów jednorazowo się nie usunie, a hrabia niestety nie pomoże.
I tak dzielna jesteś z tym ogrodowym zacięciem.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AkapulkoBial... 23:03, 04 maj 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
KŁOPOTY Z MROZEM

Jestem załamana zmarzły mi moje paprocie zczarniały i padły,nie jestem pewna czy drzewka owocowe też nie przemarzły i truskawki . Niektóre kwiaty też zmarzły . Cholerny mróz !!! Mam już dość Paprocie były już takie duże sliczne Dobrze że jeszcze nic innego nie posadziłam oprucz Lawendy i bratków , lawenda mi zmarzła.Resztę truskawek okryłam ociepliną, ale chyba juz jest za pózno , bo pewnie zmarzły.Dziś pół dnia osypywałam truskawki trocinami i słomą a pózniej ociepliną . A tak się cieszyłam że będę miała swoje truskawki , teraz wszystko na marne.
____________________
Ranczo Akapulko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies