Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

Joanna___ 17:25, 03 wrz 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
To "zielsko" to chyba Dąbrówka rozłogowa.
Jak czuje się Hrabia?
____________________
Joanna___ 17:29, 03 wrz 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
http://www.ogrodowisko.pl/watek/949-ajuga-reptans-dabrowka-rozlogowa
____________________
AkapulkoBial... 12:12, 04 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Joanna___ napisał(a)
To "zielsko" to chyba Dąbrówka rozłogowa.
Jak czuje się Hrabia?



Witaj tak masz rację to jest ta roslinka dąbrówka żółtokwiatowa, bardzo ładna , te listki są zdrowiutkie lsniące , polubiłam ją. A Hrabia i Kiciunka czują sie znakomicie.Teraz odpoczywają.
Za chwilkę pojedziemy na działeczkę.






Pozdrawiamy i zastanawiamy sie czy jechac po thuje , czy nie są w sklepie po 22zł w doniczkach 150cm wysokosci. Moze bym kilka kupiła , ale boję się ze w zimie zmarzną.własnie nad tym się zastanawiam, ale nie mam pojecia gdzie je posadzic ?
____________________
Ranczo Akapulko
kachat 12:22, 04 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Witaj

Na początek trochę sobie pochlipię - miałaś taaaki śliczny naturalny ogródek, chlip chlip



Zrobić w tym ścieżki i jak w bajce. Ale będę podglądać, niech się Akapulko rozwija ładnie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AkapulkoBial... 12:34, 04 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
kachat napisał(a)
Witaj

Na początek trochę sobie pochlipię - miałaś taaaki śliczny naturalny ogródek, chlip chlip



Zrobić w tym ścieżki i jak w bajce. Ale będę podglądać, niech się Akapulko rozwija ładnie



Witaj nie płasuj, nie płaksuj. Na wiosnę będzie pięknie, mam juz posadzone tulipany , duzo paproci,narcyzki, lilie i kilka innych roslinek, żywopłot rosnie ma juz pierwsze gałązki bedzie ładnie nie martw się, może biednie ale naturalnie.Kocham maki i chabry sypnę garść pod płotem w jednym zakątku który zagospodaruję na takie chwastowisko, byś miała na co patrzeć jak będziesz mnie czasem odwiedzała. Pozdrawiamy cieplutko.Jeszcze nie znam wszystkich nazw kwiatów, ale po woli z wazą pomocą poznam.A teraz zmykam Pozdrawiam



____________________
Ranczo Akapulko
kachat 12:46, 04 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No jak specjalnie dla mnie będzie chwastowisko , i maczki i chabry będą, to na pewno będę u was częstym gościem Kocham naturalne ogrody, tylko czekać aż się u was naprawdę pięknie zrobi
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AkapulkoBial... 00:04, 07 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Piątek, 6 września 2013


Porządki


Mam troszkę kłopotów, bo nie mam kogo do pomocy , by ułożyć podłogę w blaszaczku. Każdy obiecuje, a później inaczej to wygląda. Albo czasu nie mają, albo żądają nie wiadomo jakiej sumy za ich pracę. Ja na początku kupiłam podkłady kolejowe z myślą o podłożu do blaszka na to chciałam położyć deski, lub płytę meblową , bo mam jej pod dostatkiem. Później wymyśliłam palety, bo są tanie i jest ich pod dostatkiem końcu pomyślałam o dopasowaniu każdej palety do rozmiarów blaszaka i zrezygnowałam z tego zamiaru,bo do tej pracy potrzebne są narzędzia i człowiek który to zrobi.
Dziś zadzwoniłam do tartaku i zamówiłam nowe deski i kątowniki na które deski trzeba będzie położyć i przybić.Mniej pracy i uważam że najlepsza decyzja.
Za kilka dni pojadę po deski, dokładnie we wtorek.Muszę to szybko zrobić zanim przyjdzie pora deszczowa a w międzyczasie skopałam kawałek ziemi pod kwiaty i posadziłam przy przyczepce żywopłot.Wszystko co mogłam zrobić na działeczce.
Wczoraj porządkowałam domowy ogródek , wyrwałam pomidory,chwasty i zeschłe kwiaty.
Jutro nie wiem co będę robiła, nie mam jeszcze planów, co prawda chciałam jechać po thuje i krzewy, ale nie wiem czy pojadę, bo nie mam transportu.



____________________
Ranczo Akapulko
monteverde 01:26, 07 wrz 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jutro sobie odpocznij dobranoc
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joanna___ 19:18, 07 wrz 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Zaglądam i pozdrawiam
Jakie krzewy planujesz kupic?
____________________
AkapulkoBial... 15:02, 10 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Altanka domek na działkę.

Wtorek, 10 września 2013

Właśnie dziś przeglądałam altanki które są na allegro do sprzedaży i wybrałam sobie ten domek , który bardzo mi się spodobał. Pytałam kilku osób ile kosztuje postawienie domku z moich materiałów, o rozmiarze 4x4 lub 5x4 itp. Usłyszałam odpowiedzi cenowe – od 5 tysięcy do 7tysięcy . Dodając do tego mój materiał , to tak czy inaczej wychodzi mi ponad 10tysięcy. Dla tego wybrałam tą altankę a nie inną i będę miała spokój.
Przyjadą ,przywiozą i zmontują i nie muszę kogoś łaski prosić.
Jeżeli chodzi o poprawki , to jak trzeba sama zarządzę co i kiedy trzeba będzie poprawić.
Z metalowego domku narzędziowego jestem bardzo zadowolona, wczoraj położyłam tam podłogę na balach kolejowych z płyt meblowych , bo takie miałam .
Jest jak jest mam spokój ze nie stoi na piasku.Teraz został mi tylko domek.





http://allegro.pl/show_item.php?item=3526400623




____________________
Ranczo Akapulko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies