Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

MuSzka 14:33, 09 paź 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Kondzio napisał(a)
Pięknie to wszystko wyszło i ładnie jesień widać


Dziękuję Kondzio

Z myślą o Tobie sfotografowałam moje żurawki Nie mam ich co prawda tyle odmian co Ty ale uwielbiam je (są i są od wczesnej wiosny do samej zimy):

szkoda że nie należą też do najtańszych bylin. a ostatnio to już w ogóle oszaleli z cenami nie wiem czy to jest przez to że ludzie zaczęli żurawki doceniać czy z innego powodu



____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 14:40, 09 paź 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Ale moja przygoda z żurawkami się dopiero zaczyna, bo następną rabatę którą szykujemy (na razie jest jej zapowiedź) a która powstanie na wiosnę (przynajmniej tak planujemy) głównymi roślinami i jedynymi będą bukszpany i żurawki właśnie.

a będzie ona tutaj:



gdzie ten samotny głóg stoi
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
malgorzata_s... 14:48, 09 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Będzie cudnie. Czekamy na wiosnę w takim razie.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kachat 15:40, 09 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
MuSzka, pragnę cię uroczyście poinformować, że twoja rabata, ta o tutaj:



trafiła do mojego katalogu zdjęć z najfajniejszymi inspiracjami Gratuluję A poważnie, to bardzo ładnie ci się ten kawałek udał - czy to największe pośrodku do berberys (jaki..?), a te małe kulki to tawuły?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MuSzka 20:57, 09 paź 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
MuSzka, pragnę cię uroczyście poinformować, że twoja rabata, ta o tutaj:



trafiła do mojego katalogu zdjęć z najfajniejszymi inspiracjami Gratuluję A poważnie, to bardzo ładnie ci się ten kawałek udał - czy to największe pośrodku do berberys (jaki..?), a te małe kulki to tawuły?


To największe na środku to irga z reguły jest zielona i ma błyszczące liście a na jesieni się przebarwia. A te kulki to tawuły odmiana Goldflame dorasta do 80 cm wysokości i 1 metra szerokości. A my je tniemy. Przycięcie ich po kwitnieniu powoduje ponowne kwitnienie. Tawuły wogóle polecam są naprawdę świetne i ozdobne cały rok. Przynajmniej te z kolorowymi liśćmi. Mam jeszcze tawuły okrywowe odmianę Walbuma. W szkółkach ta odmiana ma też inną nazwę jak mi się przypomni to powiem. Ta odmiana rozrasta się na szerokość a wysokości ma może z 50 cm. Mam ją posadzoną na tej rabacie przed domem z pęcherznicami i kaliną. Super jest też odmiana żółta Goldmound.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 21:01, 09 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
O, dzięki A ta irga to taka zrzucająca liście na zimę..? Dopiero zaczynam czytać o irgach i jeszcze nie ogarnęłam za bardzo tematu Ale bardzo ładnie u ciebie wygląda, i razem z tawułami to już w ogóle super A te tawuły to akurat mam u siebie, 3, w półcieniu rosną i choć słabiej to też się wybarwiają całkiem ładnie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 21:02, 09 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)




Agatko, ależ się urobiliście! Ale są i efekty
Powiedz mi proszę, jakie cisy sadziłaś, gdzie kupowałaś i jeśli można: to po ile, dzięki.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 21:04, 09 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A ja jestem jeszcze pod wrażeniem kolistej rabaty - idealnie wam to koło wyszło
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Kondzio 21:08, 09 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
MuSzka napisał(a)


Dziękuję Kondzio

Z myślą o Tobie sfotografowałam moje żurawki Nie mam ich co prawda tyle odmian co Ty ale uwielbiam je (są i są od wczesnej wiosny do samej zimy):

szkoda że nie należą też do najtańszych bylin. a ostatnio to już w ogóle oszaleli z cenami nie wiem czy to jest przez to że ludzie zaczęli żurawki doceniać czy z innego powodu



owszem oszaleli ale widzę ile możesz zrobić sadzonek z tych co masz
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
MuSzka 10:08, 10 paź 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
agatanowa napisał(a)


Agatko, ależ się urobiliście! Ale są i efekty
Powiedz mi proszę, jakie cisy sadziłaś, gdzie kupowałaś i jeśli można: to po ile, dzięki.


To Cis Wojtek. Resztę napisałam Ci w wiadomości
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies