Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

MuSzka 08:44, 23 paź 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
EwaG napisał(a)
Witam, podczytuję trochę Twój wątek. Ponieważ lubię derenie (mam ich kilka) i obserwuję je też w założeniach parkowych, to mogę do Waszych refleksji dodać kilka swoich.
Derenie najlepiej prezentują się w dużych grupach, oglądane z pewnego oddalenia. Dobrze jest dobrać im ciemnozielone tło. Trzeba też brać pod uwagę ich wysokość (u nas przeważają odmiany wyższe, 2,5 czy 3 m w sumie niewielka różnica); tak więc trudno jest uzyskać efekt podsadzenia brzóz kolorową chmurką. Chyba, że się derenie radykalnie przycina. Mają oczywiście tendencję do wytwarzania rozłogów i powiększania kęp - wymagaja sporo miejsca, albo wycinania odrostów.
Dobrym rozwiązaniem (dla chcących uzyskać szybki efekt) jest posadznie kilku krzaczków obok siebie. Zrosną się i utworzą jeden krzew.
Ciekawym dereniem jest też dereń świdwa 'Winter Beauty'. Ma właśnie pomarańczowe pędy. Dość jasne liście (i nie wierzcie informacjom w necie, że dorasta do 2 m po 10 latach; 2 metry ma u mnie po 4).
Pozdrawiam poniekąd sąsiadkę.
EG


Witam sąsiadkę i dziękuję za wpis

Ja się głównie nastawiłam na cięte derenie u mnie wszystkie tniemy bo wtedy ich młode pędy się ślicznie wybarwiają. Zresztą mamy je w takich miejscach że są albo w formie żywopłotu albo na rabacie wśród kwiatów gdzie też potrzebują radykalnego cięcia żeby nie zarosły bylin.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Katkak 22:25, 24 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Cześć Muszko Dzięki za odwiedzinki i tyle serdeczności Tak właśnie mi się gęba raduje Kochana, nie patrz na sąsiadów, tylko rób tak jak Ci się podoba, a sąsiedzi i tak i tak będą gadać. Ja na plaży w Jantarze i Mikoszewie wśród spacerujących tłumnie wczasowiczów targałam reklamówę z patykami (chyba myśleli, że brak mi 5 klepki ), to instrument w ogrodzie też przejdą. Stworzysz tak swój własny niepowtarzalny ogród A masz jakieś instrumenty stare do wykorzystania? Ja już dawno przestałam liczyć na entuzjazm mojego męża w moich ogrodowych pomysłach. On ma inne zainteresowania, ja inne i już. W nadziei, że wzbudzę w Nim miłość do tworzenia, majserkowania (miałam nadzieję na małą arhhitekturę) kupiłam nawet wyrzynarkę i szlifierkę kątową. Jak dotąd jeszcze nie odnalazł w sobie tej miłości, ale nie tracę nadziei Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 22:26, 24 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Twoja rabata bylinowa rzuciła mnie na kolana cudowna
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
MuSzka 22:55, 24 paź 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Katkak napisał(a)
Cześć Muszko Dzięki za odwiedzinki i tyle serdeczności Tak właśnie mi się gęba raduje Kochana, nie patrz na sąsiadów, tylko rób tak jak Ci się podoba, a sąsiedzi i tak i tak będą gadać. Ja na plaży w Jantarze i Mikoszewie wśród spacerujących tłumnie wczasowiczów targałam reklamówę z patykami (chyba myśleli, że brak mi 5 klepki ), to instrument w ogrodzie też przejdą. Stworzysz tak swój własny niepowtarzalny ogród A masz jakieś instrumenty stare do wykorzystania? Ja już dawno przestałam liczyć na entuzjazm mojego męża w moich ogrodowych pomysłach. On ma inne zainteresowania, ja inne i już. W nadziei, że wzbudzę w Nim miłość do tworzenia, majserkowania (miałam nadzieję na małą arhhitekturę) kupiłam nawet wyrzynarkę i szlifierkę kątową. Jak dotąd jeszcze nie odnalazł w sobie tej miłości, ale nie tracę nadziei Pozdrawiam


W moim mężu właśnie odkryłam wielki entuzjazm do ogrodu tylko niestety idący zupełnie w innym kierunku.
On jakoś nie przepada za oryginalnością i sztuką w ogrodzie. Woli ładnie przystrzyżony trawniczek i krzewy. No i co zrobić próbuję jakoś połączyć jedno z drugim. A co do instrumentów to mam trąbkę i chciałam zrobić z niej ciurkadełko ale mój M spojżał na mnie z politowaniem więc narazie odpuściłam.
Ale tak czy siak będę kombinować.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 22:59, 24 paź 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Katkak napisał(a)
Twoja rabata bylinowa rzuciła mnie na kolana cudowna


Dziękuję teraz na wiosnę będzie wyglądała trochę inaczej, mam nadzieję że chociaż po części tak jak to sobie zaplanowałam
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Gardenarium 14:27, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
MuSzka napisał(a)
Witam wszystkich,







To bardzo ładnie wygląda, ale czy jest sens takiego pofalowania.? I jeszcze kiepska folia też pofalowana? Moim zdaniem należy falowac rabatę roślinami, zwłaszcza tak wąską.

Radzę nie żeby krytykować, nic z tych rzeczy, po prostu nie powinno tak być chociaż jak piszę, nawet ładnie na zdjęciu to wygląda. Fakt, że mieszkam blisko. mogę nawet Ci doradzić jak będę przejazdem na bazę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 14:49, 27 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Ale zazdroszczę, u mnie kształ falki jest troszkę wypaczony, ale nie mam takiej sąsiadki
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Ewa4 20:05, 27 paź 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Wpadłam na chwilkę pismo obrazkowe obejrzałam i zachwyciłam się fontanną z donic bardzo ciekawy pomysł .Zapisałam do notatek ale jeszcze wątek zaznaczę co mi nie umknie.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
MuSzka 08:27, 28 paź 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Gardenarium napisał(a)


To bardzo ładnie wygląda, ale czy jest sens takiego pofalowania.? I jeszcze kiepska folia też pofalowana? Moim zdaniem należy falowac rabatę roślinami, zwłaszcza tak wąską.

Radzę nie żeby krytykować, nic z tych rzeczy, po prostu nie powinno tak być chociaż jak piszę, nawet ładnie na zdjęciu to wygląda. Fakt, że mieszkam blisko. mogę nawet Ci doradzić jak będę przejazdem na bazę


Zapraszam serdecznie.

U mnie akurat to nie był efekt zamierzony.

To była średnia z dwóch stron, dwóch różnych osobowości i dwóch pomysłów na ogród wliczając w to wygodę i koszty sugerowane od jednej ze stron oraz próba przekonania do szaleństwa i rozmachu przez drugą stronę ;P.

Ja chciałam działać bliżej środka działki, a M bliżej granic. Ja chciałam suchy potok, (zaszaleć jak koleżanka u której później zobaczyłam suchy potok który mi się szalenie podobał http://www.ogrodowisko.pl/watek/785-moje-marzenie?page=5 ), a M chciał skromne rabatki bez zbytniego szału i dziwności.

I jak widzisz Danusiu wyszło co wyszło. Ale i tak jestem z nas dumna bo wyszło cokolwiek, a mogło nie wyjść nic. ;P

A do nas serdecznie zapraszam, może nam doradzisz jak połączyć praktyczność mojego M z moim szaleństwem.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Gardenarium 09:07, 28 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest bardzo zadbane i chwała Ci za to. Teraz rozumiem, ale tak sobie myślę, że całe szczęście, że u nas ja decyduję co i jak. Witek mi pomaga w realizacji i nie kwestionuje, najwyżej potem znowu zmieniamy.

Teraz wiem dlaczego fale powstały

Ale może wydzielić M jego własny kawałek przestrzeni?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies