Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki iglaków

Mazan 13:29, 20 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anitan

Nie. Osutka infekuje tylko iglaste.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Daga74 10:13, 05 paź 2018

Dołączył: 06 kwi 2018
Posty: 6


Dzień Dobry! Z moimi iglakami dzieję się coś niedobrego. Żółkną im igły od środka. W zasadzie proces ten przebiega u wszystkich. Góra i tegoroczne przyrosty wyglądają dobrze. Czy można ten proces jakiś powstrzymać? Bardzo proszę o odpowiedz, będę ogromnie wdzięczna. Załączam także kilka fotek.


Mazan 14:43, 05 paź 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Daga74

Nic nie napisałaś o wilgotności podłoża latem. Przedstawione igły świadczą o długotrwałym braku wody. Gdyby były w kropki czy cętki byłaby choroba.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Daga74 19:00, 05 paź 2018

Dołączył: 06 kwi 2018
Posty: 6
Tu wszedzie raczej piach, choć pod iglakami jest zawsze wartswa igieł, które naturalnie próchnieją, jak w lesie, tworząc warstwę ziemi próchniczej. W zeszłym roku rosły pod nimi nawet grzyby, teraz wiadomo za suche lato, u nas w ogóle nie ma grzybów. Co ciekawe jeden ze świerków rośnie obok brzozy, rododendeonu, derenia i mahonii, latem cały ten klomb był mocno podlewamy a i jego igły żółkną.
Daga74 19:06, 05 paź 2018

Dołączył: 06 kwi 2018
Posty: 6
Dodam jeszcze, że świreki rosną niektóre w sąsiedztwie trawnika inne kilka metrów dalej, a trawnik był mocno podlewany całe lato. Nie wiem ile mają lat, zostały po poprzedniej właścicielce, w każdym razie są wyższe niż dwupiętrowy dom.
Imienniczka 21:21, 09 maj 2019


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Dojrzałam dziś na mojej kosodrzewinie kilka gałązek z cienkimi, brązowymi, poskręcanymi igłami.
Proszę o diagnozę i pomoc.

____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
Mazan 21:07, 10 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Imienniczka

A kto igliwie tak ładnie przygryzał? Możliwe że w nich jest jakaś gąsieniczka. Sprawdź.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Imienniczka 22:35, 10 maj 2019


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Ok
Sprawdzę. Gdy oglądałam te gałązki nic nie dostrzegłam. Było już jednak szarawo, więc może to dlatego.
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
blackstork 07:44, 28 sie 2019


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Z moją tują zaczęło dziać się niedobrze, czy da się ją uratować?



Mam jeszcze trzy takie sztuki, pozostałe są zielone i wyglądają tak:

____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 08:10, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
soldi napisał(a)
Dzień dobry!

Proszę Was o poradę jak podejść do tematu białego nalotu na pniach iglaków. Zainfekowane są drzewa rosnące w przedniej części ogrodu, na pozostałych na razie nic nie widać. Co ważne – bo może ważne – 2 lata temu w odległości ok 10 metrów od zagajnika iglaków wsadziliśmy klony, których liście pokrywały się podobnym nalotem. Są w miarę systematycznie pryskane środkiem na mszyce i mączniaka, ale efekty są powiedzmy sobie średnie. Widać nawroty na liściach klonów. Nalot na drzewach zauważyliśmy dopiero teraz.
Czy na iglakach i klonach to może być to samo?
Czy mogliśmy przynieść na klonach jakąś chorobę?
Czym ratować drzewa? Zależy nam na iglakach bo są frontem odgradzającym od drogi. Klony możemy poświęcić na rzecz innych drzew jeśli mają być źródłem chorób.

Będę wdzięczny za Wasze wsparcie.
Pozdrawiam,
Wojtek



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies