Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki iglaków

MirellaB 09:59, 16 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mazan napisał(a)
Sprawdź co jest wewnątrz oraz kolor wnętrza, a także stan drewna pod naroślami. Nie chcę wyrokować, ale wygląd ma choroby grzybowej i jeśli w środku nie będzie małych larw opryskaj środkiem grzybobójczym typu domark, yamato lub podobnym ew. topsinem.


Pozdrawiam

Dziękuję. Sprawdzę,tylko bym musiała siłą to zeskrobać, bo to mocno jest przytwierdzone. Spryskałam rano miedzianem może być, bo akurat nie mam innych na grzyba.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
polokokt 17:36, 05 maj 2015

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 6
Witajcie.
Na dwóch z kilkunastu cisów w ogrodzie zaobserwowałem, wewnątrz krzewu taki ciemny nalot, wręcz jak sadza. Jeden z cisów wyraźnie słabnie. Co to może być i czym konkretnie opryskać?

____________________
malgocha1960 21:41, 07 maj 2015


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Czy ta sosna miniaturowa jest jeszcze do uratowania?Rosną dwie obok siebie i ta jedna w tym roku zachorowała,dwa razy robiłam oprysk topsinem,ale nie pomogło.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
KasiaBawaria 06:54, 12 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Na kilku szmaragdach mam gdzieniegzie suche koncowki po zimie. Przemarzniecie czy choroba?Robic cos z tym?

Nie ma tego duzo ale jezeli to choroba to wolalabym dzialac zawczasu.

____________________
Zapraszam na kawe
MirellaB 13:43, 14 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mazan napisał(a)
Sprawdź co jest wewnątrz oraz kolor wnętrza, a także stan drewna pod naroślami. Nie chcę wyrokować, ale wygląd ma choroby grzybowej i jeśli w środku nie będzie małych larw opryskaj środkiem grzybobójczym typu domark, yamato lub podobnym ew. topsinem.


Pozdrawiam


Zrobiłam oprysk 2 razy środkiem na grzyba i ta narośl zaschła i można ją było zeskrobać, więc myślę, że chyba jest ok?

Dziękuję za pomoc
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
lindsay80 11:36, 15 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Co się dzieje ze szmaragdami, na kilku sztukach od jednej strony zasychają im przyrosty, wygląda to tak:





Przed tujami od jakichś 3 tygodni są posadzone brzozy i te zmiany na tujach pojawiły się jakoś zaraz po ich posadzeniu, czy wiązać te fakty ze sobą?
Czy tuje mają jakąś chorobę grzybową, czym popryskać?
____________________
Tu ma być ogród :)
abiko 18:53, 04 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
Co się stało z moją ulubienicą
Sypią jej się igły na potęgę, nie znalazłam, żadnego szkodnika.. za mokro?
Co mogę zrobić..?



widok z dołu:


____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
polokokt 09:44, 05 cze 2015

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 6
Chętnie poznam odpowiedź bardziej doświadczonych. Mam to samo na Jodle Koreańskiej. dosłownie w ciągu tygodnia połowa igieł zrobiła się żółta i przy minimalnym dotyku opadają. Trochę też mi przysychają igły (ale nie w takim tempie) na cisach.
Na razie zrobiłem oprysk z Topsinu.
Ewentualnie, druga opcja, to może jakiś robak w ziemi. Na wiosne znalazłem w korzonkach niektórych krzaczków larwy opuchlaka. Zlałem wtedy działkę jakimś płynem polecanym w ogrodniczym.
____________________
abiko 12:30, 05 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
opuchlak.. no nie... ni mam pojęcia co się dzieje, mogę dać magiczną siłę, ale czy to rozwiąże problem.. nic czekamy może ktoś mądry się wypowie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mazan 13:19, 05 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Abiko

Ostatnia fotka przedstawia szarą pleśń. Jeśli to ta choroba zastsuj Bravo/Gwarant następnie Dithane i w przypadku istnienia choroby Amistar.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies