Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Joaska 15:42, 15 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Cleo no i właśnie o tym mówiłam tam masz taras i zejście z tarasu, nie bardzo tak placyk z leżakami zupełnie oddzielony od części wypoczynkowej jaką jest taras.
pomysł z donicami jak najbardziej OK, ale nie w takim ustawieniu jak Ewa pisze... bo to sie wg mnie nie sprawdzi.

edit:
może cos w ten deseń?




edit 2: A nie doczytałam że nie chcesz łączyć z tarasem ..... więc ta opcja pewnie odpada ...ale czy na pewno?? nie łatwiej do leżaczków dojść z tarasu a nie omijać donice?
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 15:48, 15 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
albo troche dalej:

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Cleo 16:10, 15 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Pierwsza opcja odpada, bo po lewej stronie mam sąsiada, więc byle nie za blisko. Zresztą Zrobi się ciasno, bo tam się najwięcej chodzi.

Druga opcja już lepsza, ale zależy mi właśnie na donicy z lewej strony, żeby się osłonić.
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 16:12, 15 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Dziś z mężem wymodziliśmy taki układ.
Jakoś mi nie przeszkadza ta donica, którą musiałabym omijać. Będzie też ładnie się prezentować po wyjściu z tarasu.

____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 16:16, 15 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Joaska napisał(a)
albo troche dalej:



W tym układzie jestem odsłonięta od sąsiada to raz, a dwa nie mam w ogóle widoku na resztę ogrodu.

Mam wąską działkę. Od tarasu do płotu sąsiada są zaledwie 4 metry. Muszę się koniecznie odsunąć na środek działki chociaż.
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 16:18, 15 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Tak by to mogło wyglądać trochę z boku.

____________________
Marzenia do spełnienia
kasia_w 19:01, 15 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Cleo napisał(a)


Cześć Kasiu, moja imienniczko!

Coś Ty nic nie ruszyłam, chciałabym tam jakieś trawki lub lawendę i nadal nie wiem co? Upały takie były, że i tak bym nie posadziła. Wstrzymałam się


Cześć Cleo

Do róż albo lawenda albo szałwia albo przetaczniki(już niestety przekwitają) . Do tego stipa. Klasyczne zestawienie zawsze piękne

Przeglądnęłam wątek. Ogród coraz piękniejszy
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 19:05, 15 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a mnie się wydaję że Twój układ donic jest ok. Jeśli nie przeszkadza w komunikacji, a spełnia wasze wymagania względem osłonięcia, to dobrze. Widziałam, że robiłaś coś ze sznurkami. Może właśnie rozpiąć je tak, jak mają iść donice i pochodźcie parę dni wokół nich, żeby sprawdzić, jak to wygląda w praktyce.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Cleo 20:43, 15 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
kasia_w napisał(a)


Cześć Cleo

Do róż albo lawenda albo szałwia albo przetaczniki(już niestety przekwitają) . Do tego stipa. Klasyczne zestawienie zawsze piękne

Przeglądnęłam wątek. Ogród coraz piękniejszy


Tak, wiem, nastawiłam się już na takie zestawienie. Chyba zdecyduję się na lawendę i jakąś trawkę.
Podobają mi się hakone all gold i beatlesy
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 20:51, 15 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
kasia_w napisał(a)
a mnie się wydaję że Twój układ donic jest ok. Jeśli nie przeszkadza w komunikacji, a spełnia wasze wymagania względem osłonięcia, to dobrze. Widziałam, że robiłaś coś ze sznurkami. Może właśnie rozpiąć je tak, jak mają iść donice i pochodźcie parę dni wokół nich, żeby sprawdzić, jak to wygląda w praktyce.


Dziękuję Kasiu za Twój głos w sprawie moich donic.
Cieszę się, że komuś też się takie rozwiązanie podoba

Sznurki właśnie zostały i tak je sobie omijamy.
Tylko młodsza, wszędobylska się zapomniała. Śmiać mi się chciało (wiem okropna jestem), ale zapytałam, czy w donice też będzie wpadać. Wyrodna matka.
____________________
Marzenia do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies