Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Anglia sierpień 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Anglia sierpień 2013

Joku 20:53, 23 sie 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Rudbekie, szczególnie wysokie do tej pory kojarzyły mi się z wiejskimi zaniedbanymi ogródkami. Dzięki wam zaczynam łaskawszym okiem patrzeć na te rośliny
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
recento 21:42, 23 sie 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152



noce życie portowego Southampton/tylko po co ten aparat..?




... chyba ,zadna "pamiatka" z tego ogrodu już się nie zmiesci..


wielofunkcyjne narzedzie ogrodowe, szczególnie przydane w warzywnikach /chyba od przyszłego tygodnia bedzie dostepne w sklepie Ogrodowiska.../orginalny Bentley/



no ładnie , znowu nie zostawili ani kawałka dla kierowcy...




mimo, ze angielskie to bardzo smaczne ,co byśmy zrobili bez Witka scyzoryka .. bo tak je zaplatali w te siateczki.... i sznurki,ze trudno było sie do nich dostać..



Witkowi tak smakowały"symboliczne" angielskie lody ,ze nawet próbował zjeśc łyzeczkę...
____________________
Justyna 22:21, 23 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Danusiu, dzięki za relację. Oglądam zachwycona.
Podziękowania też dla Tomka za kulisy, faune i akcenty humorystyczne.
I dla Hani za kontekst i szczegóły.
Najbardziej zostały we mnie ogniste rabaty. Co je buduje (oprócz trytom, krokosmii i canny)?
No i metaloplastyka jest urzekająca. Urokliwe furtki, bramy. Bardzo też podobają mi się rzeźby. Na początku nabrałam się na jelonki. Są w tak ralnym pozach. Piękne są też rzeźby miłosne, szczególnie pocałunek i objęcie. Ach, cudnie! Będę jeszcze nie raz wracała do tych zdjęć.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Gardenarium 22:22, 23 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
recento napisał(a)

Drugą byliną był agapant Winsdor Grey


zdjecie nie oddaje prawdziwych jego kolorów... jest po prostu popielaty.

/albo nie potrafie robić zdjec..albo było za duze słonce albo za słaby sprzęt../


Tomek, trzeba rozjaśnić to zdjęcie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justyna 22:24, 23 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Języczki pomarańczowe rosną w słońcu i mają się dobrze. Moja w cieniu zjedzona przez ślimaki
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
jambosana 22:43, 23 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Leida napisał(a)
Dalej rabata Oudolfa - lekki zawód bo liczyłyśmy, że będzie w pełni kwitnienia - jakoś tak w całości nie wyglądała przebojowo - lepiej wyszła na zdjęciach fragmentami.


Tak myślę, że takie rabaty nawet w wykonaniu Pieta Oudolfa mają swoje lepsze i gorsze chwile. Może trafiłyście na gorszą, ale i tak jest piękna. Wszyscy, którzy chcą kopiować w swych ogrodach takie rabaty wiedzą jak jest to trudne, a w naszym klimacie szczególnie...Ale warto próbować i po to są takie wyjazdy, a po nich relacje fotograficzne.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
recento 23:45, 23 sie 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
ok Danusiu , tylko te dwa zdjecia i tak nie oddaja piekna tego agapanta ...skadś musiała sie wziąc jego nazwa Grey....
z drugiej strony poczatek sierpnia to chyba najlepszy okres do podziwiania agapantów w ogrodach angielskich ,których w tym roku był dostatek...




odmiana "Delf"


____________________
Gardenarium 16:41, 25 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasi właściciele sklepów ogrodniczych zaczęli sprowadzać ładne agapanty, nawet te ładne, najładniejsze widziałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
recento 18:18, 25 sie 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
mówisz Danusi o odmianowych , czy po prostu o agapantach , w zeszłym roku widziałem ,odmianę "Piotruś Pan" niski agapant o niebieskich ,dajacy duze przyrosty ,dlatego jest uprawiany na dużą skale
____________________
Gardenarium 18:24, 25 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam na myśli odmianowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies