Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Anglia sierpień 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Anglia sierpień 2013

Leida 00:06, 23 sie 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Teraz wszystko rozumiem. To przez ten żal...

Ania, nie słuchaj Tomka. Tam człowiek jak pije to z radości a nie z rozpaczy. Ze można było zobaczyć tyle wspaniałych ogrodów, i to jeszcze na dodatek idealnie wypielęgnowanych, poznać tak wspaniałych ludzi, którzy tymi ogrodami żyją, że można podejrzeć jak skomponować swoje rabaty, poznać nowe rosliny, które często u nas tez przeżywają i z radości, że możesz spedzić czas z fantastycznymi uczestnikami wycieczki. Co niektórzy to twierdzili, że przez cały rok się tyle nie naśmieli co przez ten tydzień.
____________________
Hania
agatanowa 00:11, 23 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Leida napisał(a)








a te iskierki na rabacie, to już w ogóle czysta magia

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Leida 00:12, 23 sie 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
To niebieskie z białym to Lobelia erinus " Rviera Lilac" i biała nemezja.

Szkoda, że u nas w Polsce praktycznie niemożliwe jest kupienie jednorocznych w określonych odmianach.
W angielskich centrach wiekszość jednorocznych jest opisana odmianowo i nawet jak nie kwitną to wiadomo co i jak.
____________________
Hania
agatanowa 00:14, 23 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
dziękuję
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
recento 01:05, 23 sie 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Na mnie równiez Rudbeckia maxima zrobiła najwieksze wrazenie /po prostu jej dotad nie znałem/ do tego stopnia ,ze przeszukałem pare rabat ,zeby znależc labelkę ..
Drugą byliną był agapant Winsdor Grey


zdjecie nie oddaje prawdziwych jego kolorów... jest po prostu popielaty.

/albo nie potrafie robić zdjec..albo było za duze słonce albo za słaby sprzęt../
dlatego wpadam w komplesy jak dziewczyny zaczynaja pokazywać swoje zdjecia.. i niestety jest tak co roku....

mam tego agapanta w swojej kolekcji ,ale w tym roku nie zakwitł...
____________________
monteverde 03:12, 23 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
Tuz za nową bramą łąka kwietna - koniecznie muszę sobie taką lub podobną założyć. Trochę nasion dostałam z Lady garden od właścicielki, trochę nazbierałam na "śmietnikach" czyli kompostownikach ( ile tam było skarbów to nawet sobie nie wyobrażacie) a jeszcze trochę kupiłam.
I jeszcze zapomniałam wziąć od Blokersów bo za duzo tam sie u nich działo. A Piotrek oferował mi nasiona z takiej łąki jaka mają.

I dalej juz się zaczyna szaleństwo




Haniu po tamtych zdjęciach Oudolfa rabat, ta łąka kwietna jest piękna no i kilka kwiatków jest na niej takich jak moje, choćby ten
no i super pozostałe rabatowe zestawienia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Debra 10:17, 23 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Leida napisał(a)


I dalej juz się zaczyna szaleństwo






No rzeczywiście szaleństwo. Niby wszystkiego mnóstwo, ale jakiś ład wizualny jest, kompozycja, dobór roslin nieprzypadkowy.
To zestawienie liliowców i języczki przecudne. Już wiem, jak zagęszczę moje liliowce

A co do odmian rudbekii, to te 'inne' u nas słabo rosną. Mam 'Black Beauty' i nie polecam. Ledwie 1cm kwiatostan jej wyrósł.

I jeszcze Oudolf. Tu są niesamowite widoki: http://www.oudolf.com/

Pozdrawiam
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 10:17, 23 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Duplikat był
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Mala_Mi 11:37, 23 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Leida napisał(a)
Teraz wszystko rozumiem. To przez ten żal...

Ania, nie słuchaj Tomka. Tam człowiek jak pije to z radości a nie z rozpaczy. Ze można było zobaczyć tyle wspaniałych ogrodów, i to jeszcze na dodatek idealnie wypielęgnowanych, poznać tak wspaniałych ludzi, którzy tymi ogrodami żyją, że można podejrzeć jak skomponować swoje rabaty, poznać nowe rosliny, które często u nas tez przeżywają i z radości, że możesz spedzić czas z fantastycznymi uczestnikami wycieczki. Co niektórzy to twierdzili, że przez cały rok się tyle nie naśmieli co przez ten tydzień.


A ja biję pokłony w podzięce, że chociaż trochę tej radości spływa i na tych co nie byli

Ale nigdy nie mów nigdy.....

Ponawiam apel, że zamienię domek na większą działkę Gdzie to wszytko pomieścić i w dużych plamach... "a ja głupia pipa jedna"... (cytat z dowcipu o Czerwonym Kapturku) chciałam tylko 1/3 mojej działki kupić, ale sprzedający powiedzieli "albo wszytko albo nic" .. biję im pokłony w podzięce do tej pory przy każdej okazji... tylko dlaczego nie sprzedali mi od razu jeszcze tej łąki dalej?????
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
MarekW 20:35, 23 sie 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Oj Aniu a sił i czasu by starczyło na jeszcze więcej ?
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies