Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

Ewa777 21:40, 21 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Katkak napisał(a)
i porównanie kłosowców dla Ewci - to te zwykłe, które masz ode mnie

i mój nowiutki pachnący nowością kłosowiec. Nazwy odmiany nie pamiętam



Dziękuję Kasieńko

Jeszcze raz obejrzałam zdjęcia z Igą - Elfikiem Śliczne są
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anna_g 09:49, 22 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Katkak napisał(a)

Ostatnio robię cukinię w taki sposób:
Dość cienki plaster cukini, na to plaster pomidora, następnie cebuli, na to plasterek sera żółtego i zapiekam ok 40 minut w piekarniku nagrzanym na ok 170 stopni. Mniam .


No mniam Bardzo lubię takie dania i lubię cukinie. W tym roku nie mam bo całe miejsce zajęły dynie ale w przyszły to się zmieni jakaś cukinia się musi znaleźć w ogrodzie.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Dorota123 10:02, 22 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nadrobiłam zaległości i zauważyłam sporo nowości. Najbardziej moją uwagę przykuło oświetlenie w altanie. Mam z jałowca fajnie pokręcony konar, ale obawiam się, że wtedy wszystkie ptaki przylatujące do kałuży będą przesiadywać na nim i paskudzić w altanie. Czy Ty nie masz tego problemu? My wszystkie możliwe miejsca pozabezpieczaliśmy, żeby ptaki nie przesiadywały w altanie. Miałam ciągle po....e poduchy na krzesłach, a nie mam zamiaru ciągle zdejmować i prać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Radziu2013 18:29, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kasiu, wpadnij do mnie proszę Zagłosuj, podpowiedz
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
anna_g 21:57, 23 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Katkak napisał(a)

Ostatnio robię cukinię w taki sposób:
Dość cienki plaster cukini, na to plaster pomidora, następnie cebuli, na to plasterek sera żółtego i zapiekam ok 40 minut w piekarniku nagrzanym na ok 170 stopni. Mniam .


Takiego mi smaka narobiłaś tym, że właśnie teraz siedzę, oglądam Ogrodowisko i zajadam cukinię zapiekaną z pomidorkiem, cebulką, serkiem. Przyprawiam dość mocno czosnkiem bo akurat uwielbiam i tymiankiem.
No i powiem Ci, to naprawdę jest dobre, letnie jedzonko (choć może na kolację to trochę późno ale jakoś wcześniej czasu nie było)
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Agania 10:54, 24 lip 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Śliczna ta Twoja mała księżniczka i kto kogo wykończył tańcami
Uwielbiam te Twoje kłosowce
Warzywniczek ma złoty medal
Hot Chokolate wkrótce i u mnie da pokaz, latałam do mojej trójeczki
z konewkami, teraz łapię dopiero oddech po budowie przydomowej,
weselu, a w ogrodzie w końcu upragniony deszcz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Katkak 20:31, 24 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)

Moja w takim samym stadium, będzie to pierwszy raz kiedy zakwitnie.
Każdego roku przemarzała, bardzo jestem ciekawa jej kwiatów.
Czym Ty podlewasz ten warzywnik że tak Ci wszystko rośnie?

Fajne te nasze czekoladki. Ewciu ponidorkom, ogórkom i cukinii dakam ze dwa razy gnojówkę z pokrzywy, a teraz id czasu do czasu daję im humus i tyle.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:32, 24 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewa777 napisał(a)


Dziękuję Kasieńko

Jeszcze raz obejrzałam zdjęcia z Igą - Elfikiem Śliczne są

Proszę bardzo.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:33, 24 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
anna_g napisał(a)


No mniam Bardzo lubię takie dania i lubię cukinie. W tym roku nie mam bo całe miejsce zajęły dynie ale w przyszły to się zmieni jakaś cukinia się musi znaleźć w ogrodzie.

Bardzo lubię dynie, ale na nie niestety miejsca nie mam. Miałam kiedyś za garażem to zdrajczyni do sąsiadów przez płot polazła.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:35, 24 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorota123 napisał(a)
Nadrobiłam zaległości i zauważyłam sporo nowości. Najbardziej moją uwagę przykuło oświetlenie w altanie. Mam z jałowca fajnie pokręcony konar, ale obawiam się, że wtedy wszystkie ptaki przylatujące do kałuży będą przesiadywać na nim i paskudzić w altanie. Czy Ty nie masz tego problemu? My wszystkie możliwe miejsca pozabezpieczaliśmy, żeby ptaki nie przesiadywały w altanie. Miałam ciągle po....e poduchy na krzesłach, a nie mam zamiaru ciągle zdejmować i prać.

Dorcia do altany ptaki mi się nie pchają wcale. Nie zauważyłam śladów ich bytności.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies