Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 11:14, 14 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
popcorn napisał(a)
Pięknie u Was Jaka choinka wielka!!!

Dzięki, szkoda, że nic nowego nie pruszy, nowa choinka skorzystałaby jeszcze stojąc na świeżym powietrzu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:17, 14 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)
ale cudownie u Ciebie, zima pełną parą

Nie mogę powiedzieć, że nie jest ładnie, mam jeszcze foteczki
jak wstaje słońce i szron się pojawia na roślinach,
tylko zgrywanie fotek z telefonu to jakiś koszmar, nie wyrabiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Piotr_ 15:59, 14 gru 2020


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Zimowe widoczki i twój ogród mnie zadziwia pozytywnie podziwiam
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
HannaR 21:24, 16 gru 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Hejo,
Przyszłam do Ciebie po dłuższej przerwie, a to dlatego, że pamiętałam, że masz mnóstwo różnych roślin w ogrodzie, a ja potrzebuję podpowiedzi w kwestii drzew. Do tej pory nie miałam potrzeby interesować się drzewami, więc niewiele na ten temat wiem. Od wiosny zakładam ogród naturalistyczny, w którym z trzech stron planuję posadzić drzewa liściaste tak, aby wyglądało to jak najbardziej naturalnie.

Poleciłabyś mi jakieś drzewa, które nie urosną na 20 m, mają naturalny, rozłożysty pokrój i ładnie wyglądają?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
abiko 21:26, 16 gru 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Obejrzałam zimowe widoczki.. ogród magiczny prawda?
Choinka już.. ja dziś pojechałam jak matka polka z 3 i kupiłam.. teraz małżonek musi ją przywieźć, bo już mi się nie zmieściła
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 19:06, 17 gru 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
W tym szronie ogród wyglądał bardzo magicznie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
yolka 21:18, 17 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Agata, ogród w zimowej odsłonie uroczy. Mgła tajemnicy dodaje. Super
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Agania 19:43, 21 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piotr_ napisał(a)
Zimowe widoczki i twój ogród mnie zadziwia pozytywnie podziwiam

U nas prawie codziennie lekki mrozik, słoneczko się przedziera, ale mgła często u nas gości.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
malgorzata_s... 19:59, 21 gru 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Agatko cudowne polukrowane widoki Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agania 20:29, 21 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
HannaR napisał(a)
Hejo,
Przyszłam do Ciebie po dłuższej przerwie, a to dlatego, że pamiętałam, że masz mnóstwo różnych roślin w ogrodzie, a ja potrzebuję podpowiedzi w kwestii drzew. Do tej pory nie miałam potrzeby interesować się drzewami, więc niewiele na ten temat wiem. Od wiosny zakładam ogród naturalistyczny, w którym z trzech stron planuję posadzić drzewa liściaste tak, aby wyglądało to jak najbardziej naturalnie.

Poleciłabyś mi jakieś drzewa, które nie urosną na 20 m, mają naturalny, rozłożysty pokrój i ładnie wyglądają?

Haniu, w temacie drzew mogę epopeję napisać, ale najbardziej naturalistyczny
efekt tworzą graby, buki z brzozami i klonami pospolitymi poprzetykane, świerkami, jodłami i sosnami.
Tak najprościej, ale ja mam bardzo dużo drzew, bo to jest jednak mój ogród i nie chciałam mieć tak bardzo pospolicie
Uważam, że w nie ma ogrodu bez magnolii... drzew owocowych, jabłonek ozdobnych, śliwowiśni, dereni jadalnych, kousa, kwiecistych.
Posiadam również catalpy, morwy, judaszowce, dawidię chińską, metasekwoje, cypryśnika błotnego, modrzewie formy płaczące.
Wszystkie nasadzenia dobierałam że względu na atrakcyjność wiosną i jesienią.
Wiosna to przede wszystkim magnolie i klony japońskie, derenie kousy, wiązy,jabłonki i owocowe.
Jesienią królują klony, judaszowce, sumak Tiger Eyes, trzmielina oskrzydlona, później zimozielone choinki
W ogrodzie naturalistycznym nie może zabraknąć prunus cristena, świdośliw, lilaków,kielichowca,
kalin ze względu na zapach i oczarów ze względu na styczniowe kwiecie, są dużo mniejsze zaliczane bardziej do krzewów, ale fajnie uzupełniają niższe piętra
Przeglądnij sobie te drzewa, a jeśli potrzebujesz nazw najpiękniejszych
i żelaznych pozycji to pytaj
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies