Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Sebek 21:02, 03 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
barbara_krajewska napisał(a)

Nie do końca wiem o jaki Ci żywioł chodzi Basiu...?
Moje dalie też chyba się jakoś mają, choć te z siewu nie przetrwały


Ano o taki, gdzie na bieżąco możesz pokazać to, czego dokonałeś w ogrodzie, pochwalić się okazami, doradzić w uprawianiu n.p. storczyków/sporo skorzystałam!/ i t.d. To jest właśnie ten żywioł!


Właśnie chyba po to założono ten dział, żeby ukazać etapy powstawania ogrodów, aby służył do inspiracji
Pokazujemy tu także nasze ulubione miejsca , ale także i nietrafione pomysły, aby ktoś nie popełnił naszych ogrodowych błędów. Dla mnie Wasze wątki służą do inspiracji, odreagowania stresów, tu jest moje miejsce. Jestem jak to mówisz - w swoim żywiole. Miłego wieczorku
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:03, 03 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262

A propos dalii z siewu - wybrałeś z ziemi bulwy/karpy/? Mogły być niewielkie, ale je tak samo się przechowuje jak dalie rozmnażane z karp.

Małe kłącza wyjąłem z ziemi, lecz właśnie to one nie przetrwały, chyba jej zasuszyłem....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:12, 03 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Sebek przed wsadzeniem do ziemi pomoczysz je w wiadrze z wodą, a teraz powiedz u Marty pisaleś,że czego nie masz, abyś bardzo chciał?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 21:16, 03 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A skąd wiesz ,że nie przetrwały?Zgniły ci?Wyschły?Jeżeli zgniły,to klops.Ale jeżeli suche,to spróbuj je wsadzić do doniczki i zacznij podlewać.Może ożyją.Kłącza tych malutkich są cieniutkie,nie takie grubaśne jaku dużych dalii.Chyba,że już wywaliłeś precz,to kupuj nowe nasiona.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 21:17, 03 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiesz co, włożyłem je do worka z ziemią i niestety pokazała się pleśń - więc je wyrzuciłem.

A u Marty chodziło o roślinne topiary w kształcie spirali. Mam zamiar sobie niedługo je kupić, bo sam raczej nie będę umiał zrobić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 21:24, 03 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Lepiej przechowywać bez ziemi,Ja trzymam w piwnicy swoje dalie w skrzynce po owocach z warzywniaka,bez niczego,Ale całość wsadzona w dużą torbę papierową.Trochę wysychają,ale żyją,już są małe kiełki na nowe pędy,A ta piękna ,biała? Zdrowa?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 21:26, 03 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja w ten sposób je przechowuję, że mam worki z cebulek jesiennych, wsadzam kłącze i obsypuję trocinami. Te duże sprawdzałem i chyba się dobrze mają, może niedługo wsadzę je do doniczek - zakwitną mi szybciej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:26, 03 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
albo w kartonach tak jak u mnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Niage 21:39, 03 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Ja kłącza owijam gazetami i wkładam do skrzynki, którą też okrywam papierem.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Gardenarium 22:08, 03 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Wiesz co, włożyłem je do worka z ziemią i niestety pokazała się pleśń - więc je wyrzuciłem.

A u Marty chodziło o roślinne topiary w kształcie spirali. Mam zamiar sobie niedługo je kupić, bo sam raczej nie będę umiał zrobić


Pleśń może nie taka straszna, namoczenie w wodzie z dodatkiem środka grzybobójczego np. Topsin może by pomogło,. Chyba że całkiem rozleciały się?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies