Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

iwka 13:17, 10 wrz 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ze sklepami internetowymi to jest różnie, chociaż ja osobiście kupuję, ale trzeba wtedy zamówić sobie większą ilość bo koszty wysyłki drogie. Najlepiej w szkółce, ale ja w pobliżu nie mam wielkiego wyboru.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Aneczka 13:28, 10 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Na ogólnym zdjęciu widać w trawie jeszcze dwa koła. W nich też jest bałagan, ale postaram się to poprawić.
chortensja anabelle, po prawej azalia bez nazwy o pięknych czerwonych kwiatach, zagłusza ją jakaś biała samosiejka, której nazwy nie znam, malutka różyczka posadzona dwa tygodnie temu z tesco, daturka chwilowo tam wsadzona, i smagliczka


drugie koło to krzewuszka, trzemielinka żółta, rozchodnik, juka, malutka różyczka jw zakupiona w tesco i jakieś małe bylinki rumianek czy coś takiego


jeszt jeszcze w trawie taki punkcik, naktórym kiedyś zamiast pelargoni zamierzam postawić poidełko dla ptaków:

kiedyś kupię sobie takie:
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
16:56, 10 wrz 2013
Witaj Aneczko
Ale nas Anuszek tutaj jest..
Trafiłaś w dobre miejsce,jest tutaj sporo osób,które doradzą,pomogą..w razie czego pytaj..
Masz już troszkę roślin,pięknie już się rozrastają,z czasem nauczysz się jak zaplanować rabaty,co z czym posadzić.Tego uczymy się cały czas.Mój ogród ma już troszkę lat ale wszystkiego nie wiem..bo ogród nigdy do końca nie jest zrobiony i dobrze,bo uwielbiamy to,że cały czas coś w nim się zmienia i to jest bardzo urokliwe..
Ja większość roślin mam ze szkółek,u nas jest ich sporo.W promieniu tylko 5 km mam ich pięć.Z wysyłkowej raczej nie kupuję,bo wolę roślinę "doglądnąć",dotknąć,sprawdzić bryłę korzeniową,czy zdrowa.Ale sporo osób kupuje z wysyłkowej i sobie chwalą..może na trawy się skuszę..
Śliczne poidełko..
Pozdrawiam serdecznie
Aneczka 17:05, 10 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Dziękuję za wsparcie, poidełko nie moje ale koniecznie muszę mieć takie, tak bardzo mi się podoba. Teraz jestem w pracy, ale jak przyjadę do domu, to wstawię zdjęcie mojego naszkicowanego planu na swój ogród. Pokażę szkic jak jest teraz i co planuję zrobić z najbliższym czasie. Chodzi głównie o kształty rabatek. W najbliższym czasie będę porządkowała roślinki na rabatkach. Najważniejsze, że mam już jakiś plan, a dzięki temu forum, widzę co robię źle i nie omieszkam to poprawić na ile będę umiała
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Milka 17:13, 10 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aneczko, koniecznie dorób podpis, aby cię można było odnaleźć takie poidełka w necie znajdziesz bez problemu, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Aneczka 17:55, 10 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Ok, dziękuję za podpowiedź. Lecę sprawdzić jak to zrobić
Udało się
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
malgorzata_s... 18:47, 10 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Witam się i pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AgnieszkaW 18:57, 10 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Aneczko. Jeśli mogę coś doradzić, to nie sadź roślin w "kółkach, w dodatku każda inna, bo nie bedzie to dobrze wyglądać. Powinnaś najpierw ogarnąć teren "całościowo", czyli zaplanować kształt rabat, przebieg ścieżek, kącik wypoczynkowy, plac zabaw i co tam jeszcze Ci potrzebne. Rozumiem, że nie możesz mieć wszystkiego od razu, ale zacznij właśnie od "szkieletu" ogrodu, czyli ogólnej koncepcji. Potem przyjdzie czas na sadzenie roślin. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Aneczka 19:10, 10 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Witam was serdecznie. Plan ogrodu wstawię jak wrócę do domu Można powiedzieć, że na razie to było bardziej kolekcjonowanie roślinek i sadzenie, żeby już sobie rosły, dopóki nie zrobię konkretnego planu. Na razie myślałam w ten sposób, że jak już będę miała jakiś pomysł, to poprzesadzam roślinki na swoje miejsce. Za ten czas one podrosną no i nie będę musiała kupować tyne na raz Przez ostatnie parę dni mierzyłam, planowałam i szkicowałam
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Gardenarium 21:12, 10 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podpowiadam Ci odnośnie wyboru roślin do ogrodu, niedawno skondensowałam wszystskie moje porady w jednym artykule, korzystaj, to nie popełnisz błędów.

Nie kupuj w necie, najlepiej widzieć co kupujesz.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/366-jak-kupic-zdrowe-rosliny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies