Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

malgorzata_s... 15:11, 17 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Super wymyśliłyście z tym skalniakiem . Nie zauważyłam płotu myślałam że to całość. Bomba. Sąsiadka fajna jakaś.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kasiek 17:38, 17 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Raju jak odbicie w lustrze - skalniak piękny!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiula79 18:16, 17 wrz 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
pomysł ze skalniakiem superowy!!!
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Aneczka 17:47, 18 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Też uważam, że to świetnie wygląda, ale niestety pomysł nie jest mój. Po przeprowadzeniu się tutaj (7 lat temu), zastaliśmy cały teren zarośnięty do pasa. Po skoszeniu tej łąki odkryłam, że są na nim bylinki i że można uratować jeszcze ten skalniak. Bardzo mi się on spodobał i w ogóle kształty tego kwadrata przed domem. Od domu po lewej idzie skalniak, zakończony kamiennymi 3 schodkami na piętrowe fale z trawy. Po prawej stronie schodków rośnie żółta trzmielina. Ekstra wyglądają te trawiaste fale, jak są ładnie podkoszone tak, że wyraźnie widać kamienie na ich wykończeniach. Cały pomysł tego fragmentu działki jest dla mnie genialny! Ja dodałam tam ten okrąg z juką w środku i bylinką kwitnącą na biało na obrzeżu. Jak juki urosną to będzie fajny efekt Przy płocie betonowym zrobiłam jeszcze jedno piętro fali z kamieni zakręcone aż do schodków w rogu, posadziłam tam tuje szmaragd i wysypałam korą. Mojej sąsiadce bardzo się to spodobało i chwaliła mnie że będzie bardzo ładnie i że w końcu ktoś tu coś robi i to z takim zapałem. Sąsiedzi zawsze bardzo mi kibicowali Mam wspaniałych sąsiadów Ale tak na prawdę mam szczęście, że poprzednicy mieli taki pomysł na to miejsce, bo ja sama na pewno bym czegoś takiego nie wymyśliła. Ja to tylko troszkę rozbudowałam i zadbałam o roślinki. Dostałam też nowe szczepki od tej sąsiadki i nasiały mi się od niej te żółte smagliczki. Niestety był zbyt długo zaniedbywany i bardzo przerósł trawą, której nie mogę się pozbyć z tych bylinek. Ale pomalutku do przodu. Muszę dosadzić tam jekieś roślinki takie, żeby latem też ładnie wyglądał,bo teraz jest tylko zielony. Najpiękniej wygląda wiosną, ale poza tym jest tylko zielony.


____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Katkak 16:33, 21 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
No i jestem Aniu, witaj Ale przestrzeń u Ciebie, fajowo, tyle możliwości. Świetnie wygląda to kółeczko przy starej jabłoni, pięknie kontrastuje ta funkia z żurawką, I te bluszcze tak pięknie porastają pnie. Ja też mam kilka bluszczyu, ale rosną wszędzie tylko nie tam gdzie bym chciała, jakieś zbuntowane są Poidełko też będzie tam pięknie wyglądało. Mnie też się marzy, ale nie widziałam nigdzie takiego ładnego, choć w sumie to nigdzie nie widziałam e Dębicy poidełka dla ptaków. Mam za to pomysł na własne. Podobnie jak Ty wykorzystam pień. W takiej rupieciarni widziałam dość płaską donicę o bardzo grubych ściankach. Do donicy dokleję jeszcze dwa ceramiczne ptaszki, które kupiłam kilka lat temu w Lidlu z myślą o ogrodowym wykorzystaniu (3 szt kosztowały chyba 7zł ) już. Też tak pokombinuj, a będziemy mieć poidełka jedyne w swoim rodzaju. W kwestii roślin nie doradzam, bo sama jestem jeszcze zielona. W jednej z gazet wyczytałam sposoby na rozmnażanie hortensji. Teraz jestem w fazie testowania czy to faktycznie możliwe. Jak wypali to podpowiem Ci patent Podziwiam, że przy trójce Bąbli znajdujesz czas dla hobby. Buziolki
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 16:34, 21 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A skalniak faktycznie robi wrażenie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Aneczka 19:58, 21 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Fajnie że wpadłaś Ja parę dni temu zrobiłam odkłady z anabelle i zobaczymy co z tego będzie.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Bogdzia 22:10, 21 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasia ma dobry pomysł na zrobienie poidełka. Masz spory teren i pewnie jeszcze troche potrwa zanim go zagospodarujesz całkowicie ale zapału Ci nie brakuje więc końcowy efekt bedzie na pewno super czego Ci zycze i zostawiam serdeczne pozdrowienia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
22:32, 21 wrz 2013
Aneczka napisał(a)


Mój skalniak (po lewej) jest połączony ze skalniakiem sąsiadki za siatką.

Skalniak bardzo pomysłowy i to na pół ze sąsiadką,długo przyglądałam się gdzie jest połowa i po czasie zobaczyłam siatkę graniczącą.Fajną masz sąsiadeczkę,że wspólna rabata powstała
Sonka 09:00, 22 wrz 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Aniu, a nie myslisz, że ogród o prostych liniach jest łatwiejszy w utrzymaniu, np w koszeniu, moga być też proste wręby, jesteś na etapie tworzenia więc przemyśl to , ja próbuję swój zmieniać właśnie w takie linie,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies