Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

Aneczka 11:14, 23 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
No to by było nawet ciekawe. Wyprubóję na kartce
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
AgnieszkaW 11:16, 23 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
malgorzata_s... 11:26, 23 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Aniu u mnie są fale. Łagodne nie są wcale bardzo uciążliwe przy koszeniu.Tylko w te ostre kosiarka nie nakręca.Zrób więc łagodne i po kłopocie .
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Aneczka 11:35, 23 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
U mnie są właśnie bardzo łagodne i nie mam problemu z koszeniem, bo np pod betonowym ogrodzeniem to tylko dwa wybrzuszenia na 24mb.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
AgnieszkaW 12:11, 23 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
U mnie też lagodne fale i "wyspy'. Nie mam problemu z koszeniem.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
12:22, 23 wrz 2013
Ja również mam fale i koszę bez żadnego problemu
Aneczka 12:32, 23 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 13:09, 23 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
A może coś takiego:
przy drodze możne by zrobić taki żywopłot z berberysów jak u vivy, a brzed nim bonicę od strony drogi, i jeszcze taki żywopłot przed gospodarczym, a przed nim ławeczka i po jej bokach np chortensje



Albo przed gospodarczym cyprysiki i chortensje, żeby nie było tak samo, a w środku ławeczka? Przynajmniej zakryłyby ten okropny gospodarczy. Dużo lepiej byłoby postawić tu ławeczkę, niż przy ścianie sąsiadów. Przynajmniej będzie można na niej rozmawiać bez krępowania się przy sąsiadach

Ten plac od gospodarczego do ogrodzenia betonowego ma 37m długości i ok 24m szerokości. Im bliżel domu, tym bardziej się zawęża, ponieważ chcę poprowadzić łukiem drogę do garażu, który znajduje się na końcu gospodarczego w głębi podwórka, żeby zostawić przed tarasem miejsce na rabatę.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
alinak 17:41, 23 wrz 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Aniu poczytałam od początku o twoich poczynaniach i tak myślę że idziesz w dobrym kierunku . dobrze radzi Agnieszka z jurajskiego .
to rozwleczone S to ja bym obróciła wzdłuż a nie tak jak narysowałaś w jednym kącie . masz dużą przestrzeń więc planuj z rozmachem .
roślinami się na razie nie przejmuj . zaplanuj kształty rabat . ja jeszcze dodam że ustawiłabym kształt rabat bocznych i tej na środku tak żeby ścieżka była wśród niech równa , ...może namaluję...

a aaa i widzę tam na środku różankę . boczne rabaty zaś powinny mieć w składzie wyższe rośliny i trawy a środkowa żeby nie zasłaniała troszkę niższe .

____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
AgnieszkaW 18:52, 23 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pobawiłam się trochę Aneczko z twoim projektem i wymysliłam coś takiego:

Fioletowe to rabaty. W srodku dużego trawiastego koła okrągła rabata z rózami i lawendą, otoczona obwódką z bukszpanu. W przyszlości świetne miejsce np. na zegar słoneczny lub kolumnę z rzeźbą, donicą na kwiaty itp. Wjazd lekko zmodyfikowany na łuk. Rabata na środku ma kształt, który tworzy trawiaste koło w środku. Myślę, że wszystko dokładnie widać. Ławeczka tam, gdzie chciałaś, z tyłu za nią rząd cisów, ewentualnie thuja smaragd, potem hortensje, żurawki, trawy. Na więcej nie mam narazie czasu, mam nadzieję, że projekt jest do rozważenia, może jeszcze dziewczyny się wypowiedzą.
Przy wjeździe może być ten żywopłot z róży Bonica i berberysu "rose glow" (zaznaczony na fioletowo)
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies