Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

kasiula79 21:46, 10 wrz 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Witam Cię Aneczko.

Masz już zaczątek ogrodu, który jak sama piszesz jest dla Ciebie radością i odskocznią, a przecież to jest najważniejsze (ja też uwielbiam spędzać czas w ogrodzie, bynajmniej nie na leżaku).

Dobrze że rozmnażasz roślinki, bo za rok, dwa będziesz mogła się cieszyć większą ilością roślin - ja też w tym roku po raz pierwszy rozmnożyłam żurawki i już wiem że wiosna muszę spróbować z innymi gatunkami. Jeśli mogę coś doradzić to warto sadzić w pierwszej kolejności rośliny, które będą stanowiły tło dla innych nasadzeń oraz druga rzecz: sadzenie roślin tego samego gatunku po kilka sztuk obok siebie (plama jest zawsze bardziej widoczna od pojedynczych sztuk)...

pozdrawiam ciepło
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Gardenarium 21:58, 10 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aneczko, dziękuję za odwiedzinki u mnie.

Wiele osób z Ogrodowiska które lubią pracować mocno w ogrodzie, odmieniły jego oblicze na lepsze. Co i raz będziesz trafiała na takie ogrody u nas. Ucz się i zakasuj rękawy. Stworzysz swój raj.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneczka 00:17, 11 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Dziękuję wam bardzo za cenne dla mnie rady Pani Danusiu jutro od rana zabiorę się za czytanie a dzisiaj wstawię jeszcze ten rysunek o którym mówiłam. Czerwone linie to są linie rabat które powstaną, reszta na czarno lub ołówkiem to stan obecny:


Tej długiej czerwonej fali aż do dołu z zawijasem na końcu jestem pewna, może jeszcze kiedyś przedłużę ten zawijas do słupa, będę musiała poprostu poszerzyć te fale, bo teraz jest tam bardzo ciasno. Na końcu w tym zawijasie planuję postawić ławeczkę. Przed tą czerwoną linią są takie jakby dwa orzeszki. Myślę żeby te dwa istniejące kółka pociągnąć w takie orzeszki i może jeszcze jeden orzeszek dodać od dołu tak, żeby te trzy orzeszki tworzyły mniej więcej koło z trzema przerwami, a w środku na pieńku z bluszczem stałoby poidełko i oczywiście jeszcze bym obsadziła ten pieniek na około np czerwoną begonią stale kwitnącą, albo zółtą żurawką bądź bukszkanem.
Przy słupie energetycznym posadziłam dwie czerwone róże pnące, i jeśli będą chciały tam rosnąć, to utworzę z nich różany łuk na słupie. Co myślicie o tych "fasolkach"? one wyjdą dość duże, bo jedna kratka na rysunku odpowiada 1m. Kiedyś jak już będę miała wyłożoną drogę do domu, to wzdłuż niej też planuję coś posadzić.
Dom jest stary i na dodatek bliźniak, ale oddzielony ogrodzeniem od sąsiadów. Wejście do domu zupełnie w lewym dolnym rogu, czyli z tyłu domu. Co myślicie o tym wszystkim?
A o tym co mam po lewej stronie drogi do domu opowiem kiedy indziej bo za dużo namieszam.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Zielona 21:48, 11 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Witaj, Aneczko. Chcę się przywitać i powiedzieć, że będę Tobie kibicować ze zdwojoną siłą, bo ja też zaczynam przygodę z ogrodem. A na razie mam jeszcze mniej roślin niż Ty. Tak więc trzymam kciuki!
Aneczka 11:53, 12 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Tak wygląda mapka mojej działki:


Prubóję stworzyć ogród właśnie w tym niebieskim prostokącie. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie. Może wstawię wczorajsze zdjęcia tej części:
widok z przyszłego tarasu (ten kabel jest wkopany w ziemię i czeka na podłączenie, przepraszam za ten bałagan)


widok z okna nad przyszłym tarasem

____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 12:03, 12 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851


Posadziłam wczoraj czerwoną żurawkę, udało mi się ją podzielić na 5 części , choć widać praktycznie tylko tą główną, a tych maleńkich jeszcze prawie nie widać. Mam nadzieję że coś wyjdzie z tego podziału:

____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Magda_ 12:23, 12 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Aniu a powiedz jaki efekt chciałbyś uzyskać, albo co ci się podoba
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Aneczka 12:44, 12 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Madziu, dziękuję ci za zainteresowanie Bardzo mi się podobają ogrody z różanecznikami, chortensjami funkiami, różami i tak myślałam , (patrząc na zdjęcie na samej górze, a dokładnie od bramy w prawo, gdzie zaczyna się ta czerwona fala) żeby w tym języczku na początku posadzić chortensje limelight lub vanille, nie wiem którą lepiej, tak ze 3-5szt, otaczając biały bez który tam rośnie i cudownie pachnie, obok chortensji bordową krzewuszkę, obok rośnie różanecznik... Ale przede wszystkim to chciałabym, żeby na przeciw tej fali zrobić jakieś wysepki roślin, żeby stworzyć takie alejki, no strasznie mi się to podoba. Coś jak ta alejka, która by wyszła pomiędzy tą falą a tymi dwiema fasolkami.
Tutaj pięknie jest to pokazane na pierwszym zdjeciu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1525-kolorowy-ogrod-na-piasku
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 13:22, 12 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Tą talę myślę tak zacząć, tylko nie wiem co dalej:
od początku chortensje (może otaoczyć je żółtą żurawką?) a w środku biały bez, obok bordowa krzewuszka, dalej różanecznik kwitkący na czerwono, 3x berberys żółty i przed nim żurawki bordowe, potem floksy wysokie różowe, obok różanecznik o bardzo delikatnie różowo-białych kwiatach i nie wiem co dalej.

____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
dorciabe 10:07, 14 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ania ale masz miejsca Można rozwinąć skrzydła , nie to co umnie ciągle tylko myślę jak posadzić, żeby rośliny się nie podusiły
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies