Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

Aneczka 13:17, 02 paź 2017


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Wydaje mi się, że powinnam sadzić po zewnętrznej stronie kratki i nie owijać naokoło, tylko też na zewnątrz poziomować.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
marba 14:58, 02 paź 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Widzę, że podobnie jak ja, masz spory teren do ogarnięcia. Będę zaglądać i kibicować.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gardenarium 18:09, 02 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zupełnie nie wiem, jak Ci pomóc, teraz ja mam trudny czas.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneczka 21:50, 02 paź 2017


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Przykro mi Danusiu, mam nadzieję że to nie są problemy zdrowotne, bo jak mówią zdrówko najważniejsze.

Dziękuję Basiu, ale ja bardzo rzadko bywam na forum. Wydaje mi się, że ty masz większy teren do ogarnięcia. Nic tylko rękawy zakasać nam zostaje jak chcemy mieć pięknie
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
mira 09:13, 03 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Aneczka napisał(a)
Zajmuję się planowaniem środkowej rabaty, która ma być otoczona białymi kratkami na róże New Dawn, a pomiędzy kratkami te zielone kropki to cisy. Od zewnętrznej strony tej rabaty (brązowa smuga) mają być też niższe róże i byliny. W samym środku tej rabaty jest trawa i tam planuję zrobić romantyczny kącik w postaci dwóch ażurowych białych krzesełek i stoliczka. I tu mam problem taki, że nie wiem, czy różę New Dawn powinnam posadzić od zewnętrznej strony kratek, czy od wewnątrz. Myślę że na zewnątrz, żeby miały więcej słońca i może prowadzić różę oplatając kratkę na około różą, czy podwiązywać ją poziomo na zewnątrz (każda kratka ma szerokość 90cm). U góry jest południe a po lewej wschód, na dole wejście do tajemniczego zakątka. Bardzo proszę o poradę.






Dobrze myślisz zdecydowanie na zewnątrz daj róże kilka krzaków i poczytaj o nie w ncie najlepiej na blogach i forach bo ludzie sie dzielą doświadczeniami - to piekna róża ale potwór szybko obrośnie
Hej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Bogdzia 19:24, 04 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aneczka napisał(a)
Wydaje mi się, że powinnam sadzić po zewnętrznej stronie kratki i nie owijać naokoło, tylko też na zewnątrz poziomować.


Tez tak myślę.Róze masz śliczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Aneczka 15:38, 26 kwi 2020


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Kochani dzięki wam mój ogród z roku ma rok cieszy moje oczy coraz bardziej. Dziękuję wam za wszystko czego mnie nauczyliście, za wszystkie podpowiedzi. Bardzo mi pomogliście. Szczególne podziękowania chciałabym skierować do naszej szefowej pani Danusi, bez której nie byłoby tego forum i jej bezcennych rad. Ogród zmienia się w oczach. Nastąpiły też zmiany na rabatach i doszły nowe.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 17:14, 26 kwi 2020


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
2019 rok:

róża flammentaz:

róża rosarium uetersen:

piękna wierzba hakuro:

zamiast skalniaka posadziłam hortensje phantom, jeżówki i obwódka z bukszpanu:
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 17:27, 26 kwi 2020


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Przed domem dosadziłam m.in. obwódkę z kocimiętki:

dostawiliśmy nowe pergole na róże pnące new dawn, white new dawn i laguna

zagościły u nas również 3 śliwy wiśniowe na pniu:

mimo ogromnej suszy różyczki dawały radę, choć bardzo słabo:

____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 17:34, 26 kwi 2020


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Śliwy wiśniowe Nigra wzięte były z kilkoma gałązkami a rosną w oczach, że aż miło popatrzeć:

cudowna róża Aspirin Rose, jak zwykle niezawodna:

____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies