Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krążkowe chwastowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Krążkowe chwastowisko

Tosia 15:34, 10 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
martika napisał(a)
Witaj, wpadam z rewizytą...będzie super z Ogrodowiskiem, a co do Twojego pytania co przed tujemi ...to może jakies trawy wyższe, może Miskant Morning Light?


Witaj Marto

Trawy brzmią bardzo kusząco, ale obawiam się o ich przemarzanie. Róże zawsze odbijały..

Pozdrawiam i dziękuję za sugestię
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 15:36, 10 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Kalamandyna napisał(a)
Tosiu, witaj z rana. Twój ogród jest w małopolsce jak widzę więc sąsiadkami zapewne jesteśmy


Witaj Melo popołudniowo Tak ogród mój w małopolskim..bardzo na południu.

____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 12:32, 11 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Jutro przystępuję do przekopków rabaty różanej. Będę tam sadziła m.in.cebulowe. Raczej zostawię obwódkę z bukszpanu, na wiosnę zostanie równo przycięta, tyle, że przed obwódką rosną róże okrywowe. Nie wiem czy to ma sens. Linie rabaty mniej więcej tak jak narysowałam. Bedą ok? Zmniejszyłam brzuszek, tak jak sugerowała Danusia.
Potrzebuję Waszej rady jak ją zaaranżować, żeby była bardziej elegancka. Przed tujami myślałam że posadzę jakieś róże pnące lub hortnesje. Marta proponowała też Miskant Morning Light - tyle że nie ma tam wielkiego nasłonecznienia, zwłaszcza jesienią. Po obejrzeniu kolejny raz ogrodu Madżen chodzą mi po głowie jakieś drzewka z wysokim pniem. Ale nie chcę też zbytnio zacieniać smaragdów..heh..
Co posadzić z różami, co mogło by zakryć liście cebulowych i ładnie wyglądało latem? Jako dodatek do róż? Lawenda? Mam też kocimietkę ale ona dość mocno się kładzie.



____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 15:30, 11 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z miskantów na mniej słoneczne stanowiska polecam Variegatus, pięknie rozjaśni.

Jako ukrycie cebulowych zobacz tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/413-tulipany-w-duetach

Wg mnie zimozielone turzyce będą dobre, Hakonechloa macra Aureola też będzie dobra, bo listki zasłonią doskonale. Bergenie, runianka japońska - mają zimozielone liście.

Towarzystwo dla róż

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
leon60 16:14, 11 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Macham Tosia
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
mira 19:49, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ale dostałaś podpowiedzi - to chyba już całkiem głowa zawalona myśleniem - dobry plan to podstawa - ciekawa jestem Twoich cebul
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Sonka 10:37, 13 paź 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Tosiu, obserwuję na dużych rabatache przed szpitalem, posadzone z różami cynie i powiem, że doskonale się uzupełniają,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Tosia 12:47, 15 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Danusiu bardzo dziękuję za podpowiedzi. Z pewnością zdecyduję się na Variegatusa - przypadł mi do gustu
Rabaty przekopałam całkiem inaczej niż zaplanowałam. Znowu wyszło coś w trakcie i musiałam wszystko zmienić..

Olu - macham

Miru - moje planowanie ciągle weryfikuje rzeczywistość. Trzeba lepiej planować

Krysiu - dzięki Obawiam się trochę, że zbyt ciasno posadziłam teraz róże. Bo mnie denerwowały..

W weekend wreszcie sadzenie cebulek. Mam nadzieję, że pogoda dopisze
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 10:26, 16 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Oto efekt moich przekoków:


Rabata różana zmniejszona (to ta po prawej). Teraz tylko zastanawiam się czy otaczać ją bukszpanami? Z samego przodu rosną roże okrywowe. Z tyłu (między tujami a rabatą rożaną) zgodnie z zaleceniami Danusi posadzę miskanty Variegatus.

A może szałwia? Żurawki? A może szałwia omszona i bukszpany - wtedy późną jesienią też będzie zielono? Jak myślicie?
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 15:49, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szałwia brzydnie po kwitnieniu, trzeba ją przycinać, Całkiem nieźle za to wygląda kocimiętka, u mnie na hidcotowej rabacie po cięciu letnim teraz jeszcze kwitnie i przynajmniej liście są ładne też, a u szałwii zmarniały na jesień.

Lawenda jest niezła dla róż.

Tu masz gotową receptę z ogrodu zimozielonego, niebawem będzie w Mai w ogrodzie

Lawenda, żółte hosty, kule z bukszpanu, jeżówki, werbena patagońska, miskanty Variegatus. Zobacz jak ładnie jest.




tutaj więcej fotek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=232
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies