Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mus owocowy w miejskiej dżungli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mus owocowy w miejskiej dżungli

mar_za 11:04, 26 kwi 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Wiśnia tuż przy tarasie rozpoczyna kwitnienie. Pospolita, a jednocześnie subtelna







____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Toszka 14:24, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W sprawie moreli "wal" do Mazana, on ci to owocowy specjalista
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mazan 18:31, 26 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mar_za

Morela kwitnie przed rozwojem liśći. Mieszkam w regionie nieco cieplejszym niż Ty lecz u późnych jabłoni nie mam jeszcze kwiatów i liści. Jeśli były temperatury niższe niż 8 - 10* C /średnia dobowa/ to wzrost liści został spowolniony - kwiat powstaje niezależnie od liści, dlatego kwiaty u moreli b. często przemarzają. Ponadto rozwój mogły spowolnić zachmurzenia i opady. Skutecznie obniżają temperaturę. Bardzo podobny mają rozwój brzoskwinie. Gałązki na których pojawiły się kwiaty na pewno są żywe - pozostałe mają jeszcze ok. dwóch tygodni czasu.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
BASIA8 09:37, 27 kwi 2015


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630








Ale piękne widoki - białe kwiatuszki na tle brązowej elewacji - ślicznie Domek w oddali ładnie się prezentuje. Na forum faktycznie są ogrody, które onieśmielają i zapierają dech w piersiach. Są osoby które tworzą zgraną paczkę od lat, często się spotykają. Ja czasem też z ukrycia działam - siedzę cichutko i podczytuję
Pozdrawiam poniedziałkowo.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
mar_za 22:39, 27 kwi 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Mazan napisał(a)

Gałązki na których pojawiły się kwiaty na pewno są żywe - pozostałe mają jeszcze ok. dwóch tygodni czasu.
Pozdrawiam


Mazan
Dziękuję za odpowiedź, chciałabym aby było jak piszesz, ale chyba jednak moje drzewo zamiera. Coraz bardziej brazowieje, zamiast zielenieć. To zdjecia z dzisiaj.



____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 23:00, 27 kwi 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Jeszcze tulipanowo. Żółtawe na początku jakby stały sie bardziej białe im bliżej końca kwitnienia (pomijając tę jedną czerwona owcę co się w nich trafiła)

.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 23:27, 27 kwi 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
I fioletowe zaczynają spektakl- w czosnkach i rododendronach

Porannie



i tuż nad wieczorem






____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Mazan 17:40, 28 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mar_za

Pokaż pień i wygląd kory. Ponadto przetnij chorą gałązkę i wówczas zobaczymy. Teraz nikt chyba się nie odważy podać diagnozy ze spokojnym sumieniem, zbyt mało widać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mar_za 19:46, 29 kwi 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Za późno wracam do domu ostatnio i już za ciemno na robienie zdjęć. Może jutro mi sie uda zrobić zdjęcia tej biednej morelki.

____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 07:37, 30 kwi 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Zrobiłam zdjęcia moreli z bliska:
tu niby wszystko ok.


ale zauważyłam wyciekającą żywicę


a tu jakby wychodzily z pnia nowe gałązki



____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies