Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mus owocowy w miejskiej dżungli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mus owocowy w miejskiej dżungli

mar_za 07:40, 30 kwi 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
i jeszcze złamana gałazka



mam nadzieję, że teraz widać lepiej

przesyłam pozdrowienia
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Mazan 20:16, 30 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mar_za

Pień świadczy, że drzewo ma lat kilkadziesiąt, a moreli daje się do 20 lat efektywnego życia, później są tylko kłopoty. Wyciek powiedział najwięcej, a jeśli jest ich więcej to oznaczałoby raka bakteryjnego, choć i teraz - przy pojedynczym wycieku wesoło nie jest, gdyż podejrzenie pada na Leukostomozę - chorobę drzew nie tylko owocowych, ale całej rodziny różowatych, do której zalicza się morelę. Jeśli kora nagałęziach przybiera kolor czerwony to oznacza,że choroba się rozwija.
Możesz próbować ratować drzewo opryskując topsinem, a jeśli jest bezlistne to nawet środkiem miedziowym - miedzian lub cuproflow, ranę oczyścić i zasmarować pastą funaben ew. zrobić samemu rozpuścić i wymieszać topsin w farbie emulsyjnej 3% powinno dać radę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mar_za 18:55, 01 maj 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Mazan- dziękuję za doedukowanie mnie. Poczytałm o tej Leukostomozie. Doradzane jest wycięcie porażonych pedów. Ale u nas to chyba całe drzewo porażone. Nawet te pojedyńcze zielone galązki zasychają.
Zadziwiające tylko jest to, że miesiąc temu jeszcze kwitła jak szalona.
No coż pewnie trzeba wyciąć to drzewo.
Pozdrawiam
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 19:58, 01 maj 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
ostatnie tchnienie białych tulipków


____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 20:25, 01 maj 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
a fioletowe w szczycie formy




no i zapraszamy do stołu
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 20:36, 01 maj 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Rododendrony zaczynają - ależ w tym roku wiosna mnie urzeka!

____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 19:37, 02 maj 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Tymczasem nabyłam moje 2 pierwsze w życiu kule bukszpanowe! Zobaczymy czy sobie poradzę z formowaniem. Na zimę przeniosę je do gruntu, a w przyszłym sezonie sprawię sobie kolejne. W takim tempie mój mikroskopijny ogródek będę urządzać do emerytury








____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
ana_art 09:38, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
mar_za napisał(a)
ostatnie tchnienie białych tulipków


jestem u Ciebie po raz pierwszy bardzo ładnie masz nie wiem skąd te kompleksy. Tulipanki powyżej nie są z rodziny pełnych, ale czy będą w takim rozkwicie za rok to loteria. Zawsze tak się śmieję
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
mar_za 20:54, 03 maj 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Ana- Dzięki za wizytę. Widzisz jaka ze mnie laiczka tulipanowa. Rozróżniam je po kolorach. Tak czy siak pewnie je przesadzę w mniej reprezentacyjne miejsce, a tutaj posadzę nowe.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
paulina_ns 21:16, 03 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ależ tu u Ciebie pięknie cudne tulipanki, tarasik miodzio i te donice i kulki bukszpanowe ehhh....rozmarzyłam się zaznaczam i będę zaglądała
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies