Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarka

Rafaelito 09:09, 10 lip 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 21
Ja swoją kosiarkę elektryczną używałem przez 5 lat i do dnia dzisiejszego działa. Kosiłem nią 200m2 a od 2 lat 650 m2, przerwy w koszeniu tylko na kilka sekund celem opróżnienia kosza. Żadnej awarii, nawet noż mam do dnia dzisiejszego oryginalny i to w dobrym stanie. Kosiarka po każdym koszeniu była czyszczona i teraz będą ją właśnie sprzedawał. Tylko dlatego, że zbyt długo czasu schodziło mi z koszeniem takiego areału i zakupiłem spalinową z dużo większą szerokością koszenia. Dodam że kosiarka jest z popularnego marketu i jestem nią mile zaskoczony. Chociaż widziałem teraz nowszy model mojej kosiarki to widać od razu po wykonaniu że jest dużo gorzej wykonana.
tuchan 18:46, 12 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Mam kosiarkę elektryczną 20 lat. Regularnie kosi działkę 10 arową. Jest to druga kosiarka po samoróbce jaka była skonstruowana z sinika od starej pralki. Miało to miejsce w czasach zamierzchłych. Więc po co ta mowa o 2-3 latach? Przecież to jakieś brednie. Chcesz zrobię zdjęcie kosiarki i plastikowej lawety, żeby nie było wątpliwości i pisania bzdur, że lawety plastikowe są słabe. Mogę też dać zdjęcie innej kosiarki garden (nie mylić z wolf garten) z silnikiem Vantage 35, już nie produkowanej. Też jest moja. Koszę nią inną działkę. Zobaczysz stan lawety kosiarki przynajmniej 15 letniej. Zresztą proszę na prawdę zapoznać się z tematem, obejrzeć parę starszych kosiarek z przywołanej chociażby firmy wolf garten czy legendarnych kosiarek viking (stihl) z plastikowymi lawetami i zobaczyć ich stan, a nie pisać jakiś teorii o wyższości lawet metalowych nad plastikowymi. Proszę Pana ja mam w tej materii i wiedzę i własne doświadczenie. Generalnie wiem o czym mówię.

Co do silników hondy i briggsa, to też mam już swoje doświadczenie. I piszę jak jest. Proszę sobie też na prawdę poczytać, porozmawiać z serwisantami i zadać proste pytanie o wał - który gnie się szybciej w hondzie czy brigsie.

I nie tniemy proszę Pana pniaków kosiarką. Tak porządkujemy działkę by ich nie było. Bo jak będziesz ścinał te pniaki, to przy krzywym wale to minimalną szkodą jest to, że kosiarka dostaje wibracji i sama się zwyczajnie rozkręca.

Praktyka, praktyka, praktyka. P.S. Nie jestem tu wynajęty przez Hondę. Piszę z własnego doświadczenia, po rozmowach z ludźmi którzy mają na ten temat pojęcie. Proszę mi wierzyć. Aha, "żeby nie było" to aktualnie mam kosiarkę z silnikiem hondy -model pisałem wyżej - i laweta nie jest w niej plastikowa.
____________________
marlowe 18:26, 07 sie 2017

Dołączył: 07 sie 2017
Posty: 9
Mam prosty, bez zakamarków trawnik 400m2, chciałem kupić pierwotnie kosiarkę elektryczną, ale na całe szczęście sąsiad taka posiadał i pozyczył mi na testy, mimo prostego trawnika kosiło sie fatalnie, przede wszystkim kabel wszędzie sie plątał. Postanowiłem więc kupić spalinową. wybór padł na Husqvarna LC 140, tylko nigdzie nie moge poczytać o opiniach uzytkowników. Jest mała, lekka, bez napędu, tylko moc chyba niewielka bo 2,5KM. Ktoś ją ma?
Gardenarium 06:16, 31 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie, nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nestor 16:29, 03 wrz 2017

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 4
johnnynhannah napisał(a)

Silnik elektryczny zawsze będzie mniej trwalszy. Oprócz kwestii mechanicznych dochodzi tutaj elektryka. Nie ma znaczenia, czy o kosiarkę elektryczną będziesz dbał, czy nie - w pewnym momencie (raczej wcześniej - 2/3 lata - niż później) musisz się liczyć z tym, że po prostu taki silnik spalisz, jakiej klasy by nie był.


Dziwne. Miałem zwykłą kosiarkę agroma 1300. Kosiłem nią krzywy trawnik przez 6 lat. Silnik nie padł do samego końca (padła obudowa). Od 2009 r. używam kosiarki Al-Ko 1600 W. Ma metalową obudowę (obecnie pełną parchów, nadającą się do malowania). Używana cały czas. Przejechała przez niejeden kreci kopiec czy inne "przeszkody" i jakoś nie widzę, żeby silnik miał dość. Nie wiem skąd masz takie teorie o krótkim "życiu" silników elektrycznych.
TomeczekBBS 19:44, 13 wrz 2017

Dołączył: 26 sie 2017
Posty: 6
Ja też się nie zgodzę. Mam kosiarkę na akumulator, co prawda używam jej od roku, ale właśnie poprzednia spalinowa popsuła mi się po tym czasie. W każdym razie kupiłem na akumulator, bo podobna jest u rodziców już 4 lata. Przecież pralka to też elektronika i może działać nawet 10 i więcej lat.
GreenPark 12:28, 13 lut 2018

Dołączył: 13 lut 2018
Posty: 15
Moim zdaniem lepsza od elektrycznej jest spalinowa, o wiele większa moc i brak obciążających kabli, oraz lepiej sobie radzi z twardą i wysoką trawą.
Marta86 13:29, 09 mar 2018

Dołączył: 06 lut 2018
Posty: 3
Duzo zalezy od zastosowania w sensie ile mamy terenu do przekoszenia oraz jak gruba i wysoka jest sama trawa. Wiesz, elektryczna nie jest takim zlym pomyslem jak mamy posadzony trawnik na malej dzialce czy tez przed samym domem. Zdzbla sa dosc delikatne przez co mozna nad wszystkim w miare zapanowac, a sama kosiarka sie nie zapycha zbytnio. Dla przykladu mozesz sobie zobaczyc powiedzmy Stige za 300 pare zloty, ktora zapewne dalaby sobie rade. Do wiekszych powierzchni pozostaje jedynie spalinowka .. bo nie wyobrazam sobie latanie wszedzie z kablem .. do tego moc bedzie zdecydowanie zbyt mala. Z tego co czytalam najbardziej niezawodne z sa silniki B&S dwusuwowe ze wzgledu na proszta budowe. Pomijam tutaj kwestie ochrony srodowiska i hasla reklamowe namawiajace do doplacenia do modelow czterosuwowcych. Moim zdaniem gra nie warta swieczki tylko utrudnienie dla uzytkownika koncowego
DAWID89 21:08, 04 kwi 2018

Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 9
Witam wszystkich. Planuje kopić robota koszącego "robomow" czy ktoś posiada takie urządzenie czy warto kupić czy lepiej pozostać przy tradycyjnej kosiarce spalinowej?
Gardenarium 21:10, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pozostać przy tradycyjnej kosiarce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies