Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarka

Jesse80 20:52, 15 maj 2017

Dołączył: 15 maj 2017
Posty: 3
Spalinowe kosiarki są super.
johnnynhannah 14:04, 17 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Borbetka napisał(a)
A dla mnie są najważniejsze są skrętne koła. Przy falujących liniach trawnika i zakrętach, niezbędne. Skraca koszenie o 50%.

Masz rację. Kupiłem tego McAllistera na BS675Exi i jestem w siódmym niebie - kosi znakomicie, silnik śmiga, grabić nie trzeba. Ale gdyby jeszcze miała skrętne koła...
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
hubabuba7 11:42, 21 cze 2017

Dołączył: 18 cze 2017
Posty: 1
Lepsze spalinowe czy elektryczne?
Gardenarium 22:55, 21 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super pytanie Przede wszystkim : ile masz tego trawnika?. Jak masz 100 metrów, to możesz mieć nawet na baterię kosiarkę. A jak 2 hektary to raczej traktorek do koszenia. Odpowiedź jest tutaj
Wszystko zależy od powierzchni, czy lubisz kosić czy nie. Są tacy, co polecają roboty. Kup robota i problem z głowy, nie musisz się zastanawiać co lepsze.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/304-jak-wybrac-kosiarke
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
johnnynhannah 08:38, 22 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
hubabuba7 napisał(a)
Lepsze spalinowe czy elektryczne?

Jeśli nie przeszkadza Ci plątający się kabel, to elektryczna może być

A bardziej poważnie, dodając do tego, co napisała Pani Danusia: wielkość trawnika ma oczywiście znaczenie. Teoretycznie producenci kosiarek spalinowych czy też traktorków (podejrzewam, że elektrycznych też) podają maksymalny areał - generalnie chodzi o to, jaką wielkość działki kosiarka może z powodzeniem skosić "jednorazowo" (możesz to rozumieć jako pracę ciągłą albo z krótkimi przerwami) bez przegrzania czy nawet podtopienia elementów.

Zaletą elektrycznej kosiarki jest na pewno cena. No i waga - mniej więcej 3 razy mniejsza, niż przeciętnej spalinówki. Wady to trwałość, nie tylko samego silnika, ale i tzw. lawety, która u "elektryków" jest w 90% plastikowa. Z małym rozmiarem idzie w parze mały kosz - czy wolisz co 5 minut latać do kompostownika/śmietnika, czy opróżnić duży kosz spalinówki raz na pół godziny? Wybór należy do Ciebie
Jeśli masz na trawie nierówności, niewykarczowane pozostałości drzew - elektryk odpada. Spalinówka jest o wiele mocniejsza, z resztkami krzewów sobie poradzi, a na wystających z trawy pniakach drzew - no cóż, można złamać piastę czy skrzywić wał, ale większość dobrych producentów (z wyjątkiem Hondy) ma wały, które dobry specjalista szybko wyprostuje. W elektryku zazwyczaj przygoda z pniakiem skończy się spaleniem silnika.

Spalinówką kosisz kiedy chcesz, elektryczną - kto zna fizykę i pamięta lekcje o prądzie, ten wie Koszenie choćby na rosie jest niewskazane.

Traktorki natomiast - to jak już naprawdę masz wielką działkę, albo jesteś leniwy
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
Krysiula 13:35, 22 cze 2017

Dołączył: 22 cze 2017
Posty: 3
Haha, traktorki na małą działkę to już szczyt lenistwa
Jestem kobietą, ale używam kosiarki spalinowej, jest po prostu trwalsza, ma większą moc i nie muszę tak się bać, że na coś najadę. Na szczęście czasem wyręczają mnie synowie
Gardenarium 08:52, 24 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
johnnynhannah niepotrzebnie się produkujesz, bo pytanie było tylko po to, aby wrzucić nielegalnie reklamę robotów do koszenia w innym watku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tuchan 20:42, 06 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
johnnynhannah napisał(a)

Jeśli nie przeszkadza Ci plątający się kabel, to elektryczna może być

A bardziej poważnie, dodając do tego, co napisała Pani Danusia: wielkość trawnika ma oczywiście znaczenie. Teoretycznie producenci kosiarek spalinowych czy też traktorków (podejrzewam, że elektrycznych też) podają maksymalny areał - generalnie chodzi o to, jaką wielkość działki kosiarka może z powodzeniem skosić "jednorazowo" (możesz to rozumieć jako pracę ciągłą albo z krótkimi przerwami) bez przegrzania czy nawet podtopienia elementów.

Zaletą elektrycznej kosiarki jest na pewno cena. No i waga - mniej więcej 3 razy mniejsza, niż przeciętnej spalinówki. Wady to trwałość, nie tylko samego silnika, ale i tzw. lawety, która u "elektryków" jest w 90% plastikowa. Z małym rozmiarem idzie w parze mały kosz - czy wolisz co 5 minut latać do kompostownika/śmietnika, czy opróżnić duży kosz spalinówki raz na pół godziny? Wybór należy do Ciebie
Jeśli masz na trawie nierówności, niewykarczowane pozostałości drzew - elektryk odpada. Spalinówka jest o wiele mocniejsza, z resztkami krzewów sobie poradzi, a na wystających z trawy pniakach drzew - no cóż, można złamać piastę czy skrzywić wał, ale większość dobrych producentów (z wyjątkiem Hondy) ma wały, które dobry specjalista szybko wyprostuje. W elektryku zazwyczaj przygoda z pniakiem skończy się spaleniem silnika.

Spalinówką kosisz kiedy chcesz, elektryczną - kto zna fizykę i pamięta lekcje o prądzie, ten wie Koszenie choćby na rosie jest niewskazane.

Traktorki natomiast - to jak już naprawdę masz wielką działkę, albo jesteś leniwy


Jestem zwolennikiem spalinówek. Absolutnie nie jest prawdą, że silnik elektryczny jest mniej trwały niż spalinowy. Nie wiem skąd ta opinia, ale moim zdaniem jest bezsensowna. Elektryk jest bardziej cichy, tańszy i teoretycznie trwalszy niż silnik spalinowy. No chyba, że porównamy go z produkowanymi w przeszłości silnikami spalinowymi, których konkretne nazwy przytaczałem już w tym wątku. Jeżeli nie mówimy o tzw. chińczykach to na pewno prawidłowo zadbany i dostosowany do wielkości trawnika i gęstości trawy elektryk posłuży dłużej. Oczywiście teoretycznie. Rzecz druga, to nie ścinamy ŻADNĄ kosiarką resztek krzaków i pniaków. BZDURA!!! Od tego się tępi kosa i krzywi wał. Nie wiem jakie masz doświadczenia z silnikami Hondy i ich wałami, ale powiem Ci jedno - mniej krzywią się niż briggsa. Idź spytaj w serwisie. Kolejna rzecz - nie rozumiem zarzutu, że laweta jest plastikowa. To nie jest zwykły plastik i dobrej klasy plastikowa laweta posłuży lata świetlne. Wiem bo mam.
____________________
frezja 23:44, 09 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Kokesz napisał(a)

Pewnie już masz swoją kosiarkę, ale może komuś się przydadzą informacje.
Ja mam kosiarkę akumulatorową Hitachi ML 36DL - najmniejsza z tej firmy
Szerokość cięcia 34cm
wysokość cięcia od 2,8 do 6,8 cm
jest bardzo cicha 90 db(A)
waga 14,4 kg
pojemność kosza do trawy 37l
napięcie znamionowe silnika 36,0 V
typ baterii BSL3625 Li-Ion czas ładowania 1,25 godz( nawet krócej)
Bateria wystarcza na koszenie ok 200m trawnika jeżeli trawa jest koszona często.
Cena ok 1400zł.

Mam trawnik ok 100m2, koszę go 2 razy w tygodniu, kosiarka jest lekka, koszenie to sama przyjemność, trwa max 10-15 min. Trawy nie wyrzucam, rozkładam pod rośliny, co jakiś czas mieszam z ziemią, od maja cała trawa się już rozłożyła.
Nie mam dostępu do prądu, więc musiałam wybierać między akumulatorową a spalinową.
Mam problem z przechowywaniem kosiarki, mieszkam w bloku, piwnica odpada, bo kradną, więc w sezonie "parkuję" ją w kuchni
Pooglądałam sobie różne kosiarki najpierw na targach Gardenia i wybór padł na akumulatorową.
Dla mnie i moich warunków jest idealna.


Biorę pod uwagę. Jaka ona zgrabniutka. Parkowanie w kuchni...dobre
____________________
Ewa - Ogrodowy song
johnnynhannah 08:46, 10 lip 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
tuchan napisał(a)

Absolutnie nie jest prawdą, że silnik elektryczny jest mniej trwały niż spalinowy. Nie wiem skąd ta opinia, ale moim zdaniem jest bezsensowna. Elektryk jest bardziej cichy, tańszy i teoretycznie trwalszy niż silnik spalinowy. No chyba, że porównamy go z produkowanymi w przeszłości silnikami spalinowymi, których konkretne nazwy przytaczałem już w tym wątku. Jeżeli nie mówimy o tzw. chińczykach to na pewno prawidłowo zadbany i dostosowany do wielkości trawnika i gęstości trawy elektryk posłuży dłużej.

Silnik elektryczny zawsze będzie mniej trwalszy. Oprócz kwestii mechanicznych dochodzi tutaj elektryka. Nie ma znaczenia, czy o kosiarkę elektryczną będziesz dbał, czy nie - w pewnym momencie (raczej wcześniej - 2/3 lata - niż później) musisz się liczyć z tym, że po prostu taki silnik spalisz, jakiej klasy by nie był.


tuchan napisał(a)

Rzecz druga, to nie ścinamy ŻADNĄ kosiarką resztek krzaków i pniaków. BZDURA!!! Od tego się tępi kosa i krzywi wał. Nie wiem jakie masz doświadczenia z silnikami Hondy i ich wałami, ale powiem Ci jedno - mniej krzywią się niż briggsa. Idź spytaj w serwisie.

Tak się składa, że kilku znajomych serwisantów o silnikach Hondy i ich wałach opowiada się baaardzo oszczędnie w argumentach (żeby nie powiedzieć negatywnie) - raczej wierzę im, niż Tobie Chyba, że polecasz mi iść do serwisu Hondy - tam zapewne powtórzą Twoje słowa, każda pliszka swój ogonek chwali
Z innej beczki - a kto napisał, że ścinamy? Czasem po prostu taki pniak czy niewykarczowany krzew zostaje, jest szansa, że go nie zauważysz. Wówczas - wał Brigsa się gnie, ale każdy serwis go naprostuje. Wał Hondy również się gnie - nikt nie podejmie się prostowania, bo pęka toto momentalnie i zostajesz z koniecznością zakupu nowego wału (jeśli nie całego silnika)

tuchan napisał(a)

Kolejna rzecz - nie rozumiem zarzutu, że laweta jest plastikowa. To nie jest zwykły plastik i dobrej klasy plastikowa laweta posłuży lata świetlne. Wiem bo mam.

Posłuży, albo nie posłuży. Najlepszy plastik zawsze będzie słabszy i mniej trwały niż nawet kiepskiej jakości laweta metalowa.
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies