Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

wietrzyk 09:44, 26 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cześć Kasiu
Wydawało mi się, że odpisywałam już do Ciebie z podziękowaniami za informacje o szkółce w Przytoku, ale gdzie one są...? Albo napisałam i nie zauważyłam, że "wcięło", albo wuj Alzheimer mnie wyściskał mocniej niż myślałam
W każdym bądź razie dziękuję i na pewno wybiorę się do Przytoku po niedzieli. Kiedyś dojeżdżałam do pracy do Zielonej i nie wydawało mi się wcale daleko
Ależ się u Was dzieje... Cała rodzina zaangażowana. Super! Jak dla mnie wycinanie darni to też najcięższa robota. Czasami sama, a czasami M. pomaga. A u Ciebie, aż dwie pary silnych rąk do pomocy
Jeżyn też nie lubię, odrastają pomimo kilkakrotnego randapowania.
A co robicie z darnią zdjętą? Znasz może jakiś szybki sposób na jej przekompostowanie? Ja układam te kawałki trawą w dół, ziemią do góry, przesypuję wapnem dolomitowym i aktywatorem kompostu, ale nie wiem ile trzeba czekać, aż się rozłoży. Słyszałam, że dość długo, ale ile, nie wiem. Dość dużo tego mi wychodzi z małego kawałka trawnika.
O glebogryzarce napisałam u siebie, bo jeszcze Ewcia pytała.
Fotki piękne, aż chce mi się wyjść i też coś porobić
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
GorAna 09:58, 26 paź 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16029
Brabanty po przycięciu zrobią się sztywniejsze i będzie piękna ściana....widzę jesienną twórczą krzątaninę ...lubię takie rodzinne krzątanie
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kasik 10:24, 26 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzięki Aniu ,że zaglądnęłaś, ja u Ciebie tez bywam oglądam piękne zdjęcia biżuterii jesiennej i nie tylko. Troszkę się tylko nie odzywam , bo ja tu nowa jestem i jeszcze troszkę odwagi nie mam.

Wietrzyku,
to wpadaj w nasze rejony. tylko wcześniej może napisz co byś chciała kupić, a ja podjadę, zobaczę czy jest no i jakie, co byś na próżno nie jechała, a i na jakąś kawunię zapraszamy.

Co do tej darni - to praca za jakąś karę. Mydlimy teraz odwrócić i na wiosnę zobaczyć czy się skompostowała, jeśli nie to przekopiemy jeszcze raz i wytrzepiemy te chwaściory.
Sadzić mam zamiar dopiero wiosną, bo na razie koncepcji szukam.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 10:38, 26 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Muszę zrobić projekt tej rabaty dlatego dziś chodzę z kartka i rysuję. musze nanieść wszystko na papier i może mi ktoś pomoże znaleźć rośliny które będą dobrze czuły się u mnie a ja razem z nimi.

wstawiam taki przykładowy obraz, który tak prędko namalowałam, żeby pokazać jak moje oczy to widzą.
Lewa strona - w rogu -mam posadzone hortensje bukietowe, które zaznaczają narożnik i za nim potrzebuję coś wyższego żółtego i bordowego. To jest strona południowa, ale rabata jest pod brabantami , a tam słoneczko nie dociera aż w takiej ilości i jest dość wilgotno.

Rabaty więc chciałabym wypełnić rododendronami, funkiami, żurawkami, nie wiem jeszcze czym?

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
wietrzyk 19:12, 26 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Może klon palmowy? Tak jakoś do różaneczników mi się komponuje...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kasik 20:08, 26 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Joasiu, czy one mogą razem rosnąć?

Klon dobrze znosi cień,odmiany przebarwiające się jesienią potrzebują w tym okresie więcej światła – na stanowisku zbyt cienistym ich liście mogą opaść nie wybarwiając się. Różaneczniki lubią wilgotny klimat, dlatego najlepiej sadzić je w lekko ocienionych miejscach w ogrodzie,gdzie są osłonięte od prażącego słońca.

To chyba pytanie do bardziej zaawansowanych.


____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
asica 20:36, 26 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
No tak, przygoda z ogrodowiskiem zaczyna się od zrywania darni . Na pewno będzie pięknie.
I Makkasia też ma męża Grzesia. Ale się porobiło.
Ciężko mi coś doradzić w kwestii doboru roślin. Wytyczanie rabat to już zupełnie problem dla mnie. Sama działam po omacku i podglądam, podglądam, podglądam. Ciekawe dla mnie aranżacje od razu zapisuję w osobnym pliku, inaczej ciężko je odnaleźć.
U mnie klon palmowy rósł z rododendronami. Przez 4 lata świetnie się miał, a tej wiosny padł
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
malgorzata_s... 20:44, 26 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Jak super prace idą. Rabatka będzie ekstra. Miłej niedzieli.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kasik 21:12, 26 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Fajnie, że Wam się podoba.

Na tę chwilę jeszcze zupełnie nie wiem jakie rośliny tam dać. Na pewno żurawki na obrzeżach, a co dalej to wielka niewiadoma. Może rh, ale boję się o stanowisko dla nich. No i jeszcze jakieś wypełnienie...
Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
malgorzata_s... 21:21, 26 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
O rododendrony pytaj Bogdzię to kopalnia wiedzy na ten temat. Doradzi Ci gatunki na te miejsca
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies