Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Bogdzia 12:22, 01 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasik napisał(a)
Pod brabantami gdzie będzie rabata dużo gliny nie ma . Tam jest dość dobra ziemia , a w jednym miejscu nawet mech zaczyna rosnąć, czyli kwaśna- dla rh potrzebna. Martwią mnie te poprzerastane korzenie bardzo blisko powierzchni ziemi.

Syna jak przekopywał miał z nimi problem.

Bogdzia pisze, że trzeba im stworzyć taki dół -jakby donicę wypełnioną potrzebnym podłożem i tak zrobimy. Obyśmy tylko systemu korzeniowego brabantów nie naruszyli zbyt mocno.


I tak musisz je posadzic w pewnej ogległosci od brabantów więc korzeni bardzo nie uszkodzisz. Myśmy przesadzali ponad 3 m brabanty w sierpniu , było bardzo ciepło i były wykopane z bryłą korzeniową równą dużej doniczce , przyjeły sie bez problemu wiec sie za bardzo nimi nie martw.Gorzej z tą glina , jeśli dojdziesz do wniosku że jednak jest glina to lepiej posadzic azalie bo rh są na nią bardzo wrażliwe , chyba ze podniesiesz grunt i w tym podniesionym posadzisz tak zeby korzenie nie były w glinie ale to chodzi o naprawde gliniasta ziemię a nie troche gliniastą. Co do rozpoznania rh jest to dośc skomplikowane bo niektore gatunki bardzo mało się różnia ale mozemy spróbowac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasik 15:55, 01 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Jeśli możesz Bogdziu to proszę o identyfikację:
azalie




rododendrony



Ta biała dwa razy , bo zdjęcia takie sobie



____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Bogdzia 17:34, 01 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasiu traktuj to rozpoznanie jako orientacyjne

zd1- Saturnus lub Golden Eagle. Azalia nie jest jeszcze wybarwiona do końca , jeśli pozostaje taka jak na zdjeciui tylko będzie bardziej intensywna to Saturnus , jeśli zrobi sie bardziej pomarańczowa to Golden Eagle . w poczatkowym stadium wyglądają podobnie.
zd2 To prawdopodobnie Anneke
zd3 Fantastica lub Haaga
zdj. 4 Cunnibgham's White.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasik 18:13, 01 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzięki bardzo Bogdziu. Przecież to rozpoznanie fachowca i nawet jak wkradł się jakiś błąd, to lepsze to niż NN
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 18:16, 01 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Jestem pełna podziwu. kłaniam się nisko- taka wiedza i pamięć do nazw.

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
malgorzata_s... 18:24, 01 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Mówiłam że Bogdzia to ekspert? Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kasik 18:43, 01 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Co mam powiedzieć? Ekspert. Potwierdzam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Bogdzia 20:47, 01 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasik napisał(a)
Dzięki bardzo Bogdziu. Przecież to rozpoznanie fachowca i nawet jak wkradł się jakiś błąd, to lepsze to niż NN


Nie jestem fachowcem ale ponieważ troszke ich mam to przynajmniej te znam choc niektóre sa bardzo podobne i różnią sie np tylko kształtem liści a on wcale aż tak bardzo się też nie różni.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agania 16:04, 02 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bogdzia , dobrze radzi i rozpoznaje, ale azalie wybierz Kasiu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
margi 16:58, 02 lis 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Byłam i pozdrawiam jeszcze trwają prace w ogrodzie?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies