Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Kasik 21:26, 26 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Widzisz ilu tu Mężów Grzesiów?

Powiedz na jakim stanowisku rósł klon palmowy z rododendronami. Może skuszę się na te rododendrony.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
asica 21:31, 26 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Czytałaś Kasiu dekalog Danusi? http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow
Warto poczytać i stosować. Zajrzyj może do ogrodów Danusi: zimozielonego, ogrodu z lustrem, także do ogrodu Sylwii ("od poczatku") oraz ogrodu w lesie Kraani. Tam są takie długie rabaty, Może coś podejrzysz. Z pewnością popularne zestawienie na ogrodowisku to hortensje bukietowe (np limelight) z trawami, żurawkami, lawendą sadzone w grupach. U Sylwii jest rabata z rododendronami (w jednym gatunku) przed nimi chyba wrzosy lub lawendy.
Masz szczęście tworzyć rabatę od zera. Więc może skopiować to co Ci się spodoba. Ja muszę coś dopasować do tego co mam. Na ogrodowisko trafiłam, jak w ogordzie było sporo przypadkowych roślin, więc staram się porządkować rabaty tworząc jednogatunkowe obwódki.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:37, 26 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Klon rósł u nas od zachodu, więc od godz. 12 miał sporo słońca, które od poludnia wędrowało do niego.
Ale ja już nie kupię. Zrażam się do roślin, które padają z niewiadomej przyczyny, tymbardziej po kilku latach.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
malgorzata_s... 21:54, 26 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Bogdzia to Rododendronowy ogród. Pisze u mnie więc możesz wejść na przykład z mojego wątku
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kasik 22:14, 26 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzięki za podpowiedzi, skorzystam na pewno.
Dekalog czytałam, ale ja z tych niesfornych, nie umiem jeszcze rozumem i zdarza mi się kupić roślinki oczkami i serduszkiem, ale wyrosnę z tego.

Co do hortensji, to mam już ich troszkę, właśnie na tej rabatce stoją
-Pinky Winky , Vanille Fraise, Pink Lady, a w narożniku jest ich 5 -też bukietowe -Phantom i jeszcze jedna (wyleciała mi nazwa z głowy).

Mam całą zimę do analiz, bo sadzić będę wiosną.
I o lawendach też pomyślałam -52 sadzoneczki uszykowane

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
margi 07:40, 27 paź 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Szybko Wam poszło z tą darnią, doradzać nie potrafię zawsze idę na spontan a póżniej muszę przesadzać rośliny,bo mi niepasują
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Kasik 07:49, 27 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Gosiu -witaj.

To co widzisz, to wytyczenie obwódek. Syn dopiero zaczął kopać i odwracać darń, ale to nie takie hop.
Wczoraj nie skończył, a w poniedziałek wyjeżdża na tydzień, trzeba będzie poczekać, no chyba ,że ja i mężuś cos w tym temacie zrobimy.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
margi 08:51, 27 paź 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
To Ty masz jak ja wekendowego synusia?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Kasik 09:40, 27 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
To taki wiek, 23 lata -wiele do zrobienia- niekoniecznie w domu u mamy.
Młodość ma swoje prawa. Ja to rozumiem, bo musi znaleźć soją drogę, a to wymaga wieeeelu poszukiwań
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
asica 10:24, 27 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
No to jeszcze jedna wspólna rzecz (a właściwie osoba). Też mam 23 letnego syna. Ale już jest na swoim . Bardzo szybko sie usamodzielnił
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies