Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

wietrzyk 09:39, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cześć Kasiku i Grzesiu
miło Was tu widzieć. Trafiłam z mapki z ogrodami, szukając Ogrodomaniaków z okolic Zielonej Góry. I tak mnie zaciekawiła Wasza ogrodowa historia, że cały wątek sobie przeczytałam Fajnie, że już odziedziczyliście coś zielonego po poprzednich właścicielach, nie musicie zaczynać od ugoru I bardzo zbiornik na deszczówkę mi się spodobał, taki antyczny
A chciałabym też zapytać, czy robiliście może zakupy w szkółce Przytok? Szukam klonów i tak mi google wyszukał tą szkółkę, ale nic o niej nie wiem. Czy warto się wybrać?

pozdrawiam Was serdecznie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kasik 10:24, 23 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Witaj Joanno.

Tego ugoru troszkę mamy, nasza trawa to po prostu łąka sukcesywnie koszona, a jedyne co dobre to obsadzenie działki tujami. Nam pozostało wyrywać z tej wieloletniej łąki po kawałku miejsca pod rabatki.
Oddarnić kawałek ziemi to ciężka praca dla facetów, ja nie daję rady. Perz, masę dzikiej jerzyny, skrzyp, mlecz i trochę trawy.
No ale nie ma co narzekać, trzeba pracować.

Pytasz o szkółkę w Przytoku. Oddalona jest ode mnie o 3 kilometry, to jest moja "zguba".
Prowadzą ja bardzo młodzi ludzie, z dużą wiedzą ogrodniczą, uwielbiam tam jeździć - cały czas ją rozbudowują. Myślę, że ceny mają dość wysokie, ale nie wiem czy koło Poznania nie ma podobnych. Rośliny są bardzo zdrowe, dbają o wszystko, wyjaśnia każdą wątpliwość. Jeśli chcesz coś konkretnie to napisz. pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
zawitka 14:24, 23 paź 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Kasiu i Grzesiu.Widzisz Kasiu chciejstwo gubi ogrodników ale tak to działa i Was tez nie ominie choć może jak Grzegorz mniej ugoru skopie to nie masz gdzie sadzić ha ha ---zartuuję . Rozsadzaj roślinki ,przy zakupie wybieraj taką co można rozdzielić ,ale proponuję żebyś nie kupowała za dużo a przemyślane roślinki bo ja np nie mam gdzie wsadzić te nie potrzebne a zniszczyć szkoda więc daję po trochę kto potrzebuje .Ogród uczy cierpliwości tu nie ma pośpiechu .Pozdrawiam itrzymam kciuki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kasik 09:49, 24 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Działka po lewej stronie obsadzona jest brabantami ( tak mi powiedziano), miedzy nimi rosły samosiejki topoli dlatego taki nierówny przyrost. Czy ja mam to jakoś przycinać, by to wyrównać. Niektóre z nich były tak zagłuszone ,że różnica była ogromna, dlatego nie chciałam ciąć wcześniej czekając aż te malutkie trochę podgonią.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Selly 12:07, 24 paź 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Pewnie , że można ciąć Brabanty, tylko że lepiej nie teraz a na wiosnę. Teraz jest już za późno na cięcie czegokolwiek... Można ciąć w takim kształcie, że wciąż zachowują stożkowy pokrój, lub też można "przy sznurku" lub przy desce ciąć w równiutką linię, tak jak tnie się żywopłoty.
Jest gdzieś artykuł i wątek o cięciu iglaków. Poszukaj w archiwum. Pamiętam ,że był fajny artykuł , ale nie pamiętam już gdzie dokładnie. Tytuł: " Cięcie iglaków"
Pierwsze cięcie wykonujemy wraz z końcem zimy, zanim ruszą soki, a ostatnie najpóźniej w sierpniu, więc masz mnóstwo czasu na czytanie
Pozdrawiam
Nota bene, też mam Brabanty, tylko moje ( ech) jeszcze takie malutkie...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
makkasia 22:19, 24 paź 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
niesamowite mój M też Grzesiek
Kasia i Grzesiek - Grześki to fajne chłopaki co ??

Masz wielkie pole do popisu
Wierzbę widziałam - fajnie, że jest na wysokim pniu.
a jeśli chodzi o ogród i cierpliwość to zostawiam u siebie zdjęcie dla Ciebie.
pod tytułem ekran cisowy
ogród uczy cierpliwości
pozdrawiam Kasię i Grzesia
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Kasik 22:24, 24 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Pewnie że fajne. miło mi, że zaglądnęłaś.

Potnę ją jak mówisz, aż się boję, ale co tam.

ja również macham.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Gardenarium 08:59, 25 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brabanty ciąć wiosną, bo wyrosną straszne krzaczory Będą się kładły pod ciężarem śniegu i będzie bardziej szyszki widać. Dlatego dla ich urody - trzeba ciąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasik 09:17, 25 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Gardenarium napisał(a)
Brabanty ciąć wiosną, bo wyrosną straszne krzaczory Będą się kładły pod ciężarem śniegu i będzie bardziej szyszki widać. Dlatego dla ich urody - trzeba ciąć.


Danusiu jak miło, że nas odwiedziłaś.
Zrobimy tak jak mówisz, już nawet Grześ jest prawie przekonany.

Może nie od razu do wysokości tych najmniejszych, ale postaramy się jakoś je zrównywać, tak by w przyszłości stworzyły równy szpaler.

Za niskie nie mogą być, bo chcielibyśmy zachować to oddzielenie pomiędzy działkami sąsiednimi.

Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 17:21, 25 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Zaczątki nowej rabaty.

Grześ wytycza linie nożykiem do kancików, a synek odkopuje pierwsza bruzdę.

kolejny etap

i druga strona


teraz to będzie trzeba oddarnić i zaplanować rabatkę

i na przód też -między te świerki (chyba świerki)

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies