Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Kamajla 13:39, 14 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
AniMa napisał(a)
A powiedz jeszcze w jakiej odległości sadziłaś serby???


1,3m
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
AniMa 13:44, 14 paź 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ja 1,7 lub 2m. I tak zastanawiałam się czy nie za gęsto - jak w podstawie docelowo mają mieć 3m. Ale już się nie martwię. Poza tym wiem, że na wiosnę będzie cięcie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
anbu 13:47, 14 paź 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ja też myślę nad serbami ale nie chcę zwartej ściany Planowałam sadzić co 1,5 metra ale tak się chyba sadzi na żywopłot.

Aniu mówisz, że maja 3 metry podstawy?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kamajla 13:53, 14 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Ja chcę żywopłot i zależało mi, żeby nie było widać działki sąsiada. Będę ciąć.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Pszczelarnia 16:44, 14 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzień Dobbry Kamilo,
przysłała mnie tutaj Ania, bo dzięki niej poznałam (na razie czysto wirtualnie zasoby pana Wiesia).


Piekne masz derenie - jak to odmiana? I profesjonalny projekt! To cieszy z pewnością.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kamajla 21:50, 15 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Pszczelarnia napisał(a)
Dzień Dobbry Kamilo,
przysłała mnie tutaj Ania, bo dzięki niej poznałam (na razie czysto wirtualnie zasoby pana Wiesia).


Piekne masz derenie - jak to odmiana? I profesjonalny projekt! To cieszy z pewnością.


Dobry wieczór Ewo, zasoby p. Wiesia zacne, czy nabrałaś chęci na poznanie ich w realu?

Derenie Ivory Halo - z tego co pamiętam również jesteś szczęśliwą posiadaczką

Projekt cieszy przeogromnie, mimo że jego realizacja nie przebiega tak sprawnie jakbym sobie tego życzyła.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 22:02, 15 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Dzisiaj było pięknie i trochę podziałałam, wielkich efektów nie widać, bo pomagał mi mój 3-letni synu. Bardzo energiczny, niezbyt posłuszny, a do tego "pomysłowy Dobromir".
Mój eM przywiózł mi dzisiaj skarb od Pana z naszej wsi, który kiedyś miał konie. Koni nie ma już co najmniej od roku, ale sporo dobra po nich zostało. Zmartwiłam się tylko jak otworzyłam jeden z worków, bo zauważyłam jakieś stworzonka. Dzięki grafice Google wyeliminowałam turkucia, ale nadal nie wiem kim są i czy nie są przypadkiem psujami wstrętnymi. Trochę widać je na zdjęciu, może ktoś mnie oświeci?
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 22:05, 15 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Chyba jednak słabo je widać. Ja wiem gdzie są, to widzę. Jutro jeszcze raz zajrzę lepszym aparatem. A dzisiaj zostawię chociaż opis: małe (ok.1 1-1,5 cm), szare, prążkowane w poprzek.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Luki 00:15, 16 paź 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Z opisu wnioskuje, że może to być stonoga murowa. Jakoś specjalnie szkodliwa nie jest bo spotykam ją w całym ogrodzie i szkód nie widzę, ale podobno może coś tam złego roślinom zrobić.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kamajla 07:02, 16 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Luki napisał(a)
Z opisu wnioskuje, że może to być stonoga murowa. Jakoś specjalnie szkodliwa nie jest bo spotykam ją w całym ogrodzie i szkód nie widzę, ale podobno może coś tam złego roślinom zrobić.


Trochę później jeszcze szukałam i też mi tak wyszło. Czyli spokojnie mogę dorzucić do kompostu i na rabaty?
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies