Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

Margaret_ka 07:56, 23 paź 2013


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Z samiutkiego rana wklejam plan działki. Jeszcze cieplutki, poglądowy, tworzony na szybko.
Drugiej części działki, tej ze stawem, za siatką póki co nie zamierzam ruszać. Może tylko poprawić skalniak na wiosnę. Za to najbardziej zależy mi na zagospodarowaniu tej pierwszej części, wokół domu. Jest tu nowo położona kostka brukowa (podjazd, chodniczek na tył domu prowadzący do rozległych schodów z wysokiego tarasu oraz schodki z kotłowni). Obecnie równamy teren, codziennie jeden scenariusz: tony czarnej ziemi, taczka, łopata i grabie. Działamy razem z mężem, już niewiele zostało. Po połoudniu porobię zdjęcia i wkeję dom i tą wolną przestrzeń wokół niego, czekającą na trawę i rośliny.

Oto i plan - działka pokrecona, zlepek wielu płaszczyzn. Próbowaliśmy dokupić te dwawyrwane fragmenty od drogi, bezskutecznie. Te dwie działki mają dwóch róznych właścicieli - pierwszy ten tuż na lewo od domu to pustostan na którym ma powstać sad, drugi ten długi, wąski z małą drewnianą chatkę słuzy jako działka rekreacyjna. Może z czasem właściciele zmienią zdanie i staniemy się posiadaczami tych działek. Raczej niemożliwe, ale...



I jeszcze mam prośbę: jak mogę zrobić odsyłacz do mojego wątku? Wkleiłam tak: <a href="http://http://www.ogrodowisko.pl/watek/3913-ogrod-margaret-ki">Ogród Margaret-ki</a> w edycji profilu w zakładce PODPIS i źle odsyła. Pomocy, mój HTML kuleje...
____________________
Ogród Margaret-ki
Margaret_ka 12:57, 23 paź 2013


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
A tak wygląda rabatka o nazwie "A". Widzimy ją z okna salonu i to ona pójdzie jako kolejna pod nasadzenia. Najchętniej od razu, bo jest gotowa. Ale nie mam ostatecznego planu i chyba wstrzymam się do wiosny. Od łąk mogą być wysokie iglaki, a przy siatce graniczącej z drugą stroną działki chciałabym nieco niższe, by nie zasłanisć zbyt stawu. Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki?
Trawa jest w opłakanym stanie. W minione dni walczyliśmy z tym terenem, równaliśmy go.

____________________
Ogród Margaret-ki
Tusiala 13:03, 23 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Witaj marzy mi sie taki mostek tylko, że czerwony i przepływający pod nim potok z kamieni. Też jestem nowa
malgorzata_s... 14:28, 23 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Potencjał wspaniały i staw że aż wzdycham. Mostek cudny. Napisała już w Twoim wątku Agnieszka z Jurajskiego tam znajdziesz inspirację na 100%. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Joan 20:53, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Witaj Gosiu,

Wpadam z rewizytą i może pomogę z podpisem.
Sama przed chwilą to rozgryzłam

[Xurl=http://www.ogrodowisko.pl/watek/3913-ogrod-margaret-ki] Ogród Margaret-ki [X/url]

skasuj dwia "X" które wstawiłam i powinno być ok
____________________
Ogród wśród pól
Joan 21:08, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Gardenarium napisał(a)


nie zdajesz sobie sprawy, że potrzebujesz wielkich ilości roślin i to powtarzających się, nie jakiś berberys, a 50 a może 150 ? berberysów, nie klon a kilka klonów, nie pojedyncze karłowe iglaki, a całe ich kolonie. To są duże koszty. Sadzenie pojedyncze a także planowanie pojedynczych rabat niewiele da ogrodowi. On potrzebuje całościowego planowania.



No właśnie ja dopiero niedawno zrozumiałam, że trzeba kupować po kilka sztuk. do tej pory miałam skłonność do nadmiernej różnorozności. Każde drzewo mam z innej bajki. A powtarzalność wprowadza porządek i piękno
____________________
Ogród wśród pól
elzbieta_g 21:18, 23 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Witaj! jeziorko i mostek to moje marzenie ale doczytałam, że nie tylko moje pozdrawiam i będę do Ciebie zaglądać poradz sobie z podpisem i będzie super ja też miałam z tym kłopot, Joan dobrze podpowiada
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
margaret_ka 22:05, 23 paź 2013

Dołączył: 22 paź 2013
Posty: 6
Joan, dzięki za pomoc. Zrobione...
Witam nowe osoby, bardzo mi miło.
____________________
Ogród Margaret-ki
Katkak 23:14, 23 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Jejciu, ależ cudowne miejsce Chyba nie musicie nigdzie na wakacje wyjeżdżać, bo jesteście na wakacjach 12 miesięcy w roku Pięknie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Magdalenka 09:23, 24 paź 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Ależ piękna działka, staw mnóstwo miejsca na rośliny. Super, będę zaglądać
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies