Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

Gardenarium 10:02, 24 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomagam w podpisie. Kliknij cytuj i zobaczysz poniżej kod swojego podpisu

Ogród Margaret-ki

Gapa ze mniej, jestem nie na bieżąco
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:06, 24 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niesamowicie mi się podoba, że działka ma taki kształt. Ja to bym piała z zachwytu, że takie coś mam

Przecież z tego można zrobić cudo i miód, o malinie nie wspomnę. Każda część o innej funkcji.

Pierwsza, przy domu - część reprezentacyjna - z eleganckimi nasadzeniami, jest niewielka - da się ją obsadzić ładnie.

Druga dla dzieci, warzywniki i sad. Place zabaw.

Trzecia - Wasza samotnia, można postawić domek dla gości, altanę. Staw zapewni rekreację.

Nic dodać nic ująć. PO prostu idealnie.

A zadbanie o te części to już Wasza sprawa. To wiele pracy, bo wielka działka, ale taką macie Cieszcie się i nie może porastać chwaściorami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:08, 24 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skalniak z mikrymi rojnikami czy kolekcją pojedynczych iglaczków to moim zdaniem już przeżytek, tego się nad stawami nie robi

Radzę od serca, a nie krytykuję. Po prostu nie trać czasu na coś, co nie będzie pasowało. Lepiej zostaw na razie naturalnie, bez tego "kopca". Wiem, co mówię Albo kopiec obsadź inaczej.

Staw w pewnych miejscach ma za strome brzegi, porosły tak jak były, nie wyrównane, nie wyłagodzone. To moim zdaniem trzeba poprawić. Jak mogłyby wyglądać jego okolice podsyłam do galerii zdjęciowej.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/65-ogrody-angielskie-the-beth-chatto-gardens/photos

Można też wyłagodzić, zrobić plażę z piasku, mieć po prostu rekreację.

Można zrobić pomost i leżeć sobie na leżaczkach

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/390-stawy-kapielowe-oczyszczane-naturalnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margaret_ka 13:03, 24 paź 2013


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Pani Danusiu, ogromnie dziękuję za każde słowo, każdą radę.
Co do podziału działki na jej funkcje to właśnie taki był zamysł i tak póki co ona funkcjonuje. Jedyna różnica to położenie altanki. Chcieliśmy ją dać przy stawie, bo tam najbardziej pasuje, ale boimy się o dzieci. Będąc tam, organizując grilla, one też by chciały, a przy wodzie to niebezpieczne, pilnowanie non stop. A niestety wśród najbliższych mieliśmy dwa przypadki utonięć, nawet chciałam zakopać ten staw i robię co mogę, by ograniczyć im dostęp do wody. Więc zdecydowaliśmy, że altanka musi być tutaj gdzie warzywniak, sad i plac zabaw, by dzieci były na oku w trakcie spotkań rodzinnych.
Czyli funkcje działki są już przemyślane, natomiast brakuje ogłady jeśli chodzi o nasadzenia. Nie wiem co z czym komponować, by cieszyło oko. Póki co najbardziej zależy mi na tym obszarze wokół domu. Cały teren jest właśnie równany, na wiosnę zasiejemy trawkę i jest tu mnóstwo miejsca pod nasadzenia, ale jakie. I tu proszę o pomoc. Nie wiem w którą stronę pójść, co by pasowało. Niebawem wkleję zdjęcia otoczenia wokół domu, to zapewne pomoże.

Galeria zdjęć ze stawem jest niewiarygodna, mogę pomarzyć o tak pięknej roślinności wokół stawu. Ale marzenia są po to, by je spełniać. Wierzę, że kiedyś pięknie go zagospodarujemy, razem z tą przestrzenią przy modrzewiach, gdzie wyobrażam sobie takie ciche zakamarki wśród zieleni. Potencjał jest, zapał i chęci Inwestorów również. Potrzeba ukierunkowania, by pójść dobra drogą.

Skalnika nie chciałabym burzyć, bo jest tam mała kaskada wodna z oświetleniem. Ale chętnie go przebuduję, zasadzę nowe rośliny. Tutaj również proszę o wskazówki.

A póki co jeszcze raz bardzo dziękuję.
____________________
Ogród Margaret-ki
Emka 22:26, 24 paź 2013


Dołączył: 17 mar 2013
Posty: 50
cudny ten staw
____________________
Balkon na 5 kroków
Margaret_ka 07:54, 07 maj 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witam po dłuższej przerwie… Zaglądam na wiosnę.
Tu pierwsze wiosenne kwiaty z połowy kwietnia na dóch rabatkach zakładanych jesienią:



Z towarzyszką ze stawu:


Lady Killer:


A tak te same rabatki wygladają, gdy krokusy i żonkile przekwitły, a zaczęły królować tulipany:

Te czerwone miały być żółte:


Rabata fioletowo-biała:


Metamorfozy jednego gatunku tulipana - White Wings:


Kolejna metamorfoza: Uwielbiam te zmiany, każdego dnia ten sam kwiat wygląda inaczej...





____________________
Ogród Margaret-ki
Margaret_ka 13:08, 07 maj 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Proszę o radę….
Co może być przyczyną brązowienia młodych tegorocznych przyrostów na Conice. Tak 3 tygodnie po przesadzeniu na rabatkę zieloniutkie przyrosty zaczęły obumierać, jakby uschły. Nie wszystkie, powiedzmy, że połowa z nich. A teraz z dnia na dzień zauważyłam, że Nidiformis i Echiniformis ma podobnie. Niektóre pędy zbrązowiały i klapnęły (ale nie są suche tylko jakby przemarzły). Ale nie wydaje mi się, żeby mogły przemarznąć, choć nie ukrywam, że u nas zawsze chłodniej i ostatnie przymrozki sięgają nawet -5stC. Postaram się wkleić zdjęcia tych moich bidulek. Dodam, że to nie są pojedyncze sztuki. Jest ich prawie 20szt i wszystkie zachowują się tak samo. Gleba była przygotowana, są podlewane. A może za dużo tej wody po ostatnich opadach. Sama nie mam pojęcia. Szkodników też nie widać.
Dodam, że mam jeszcze dwie inne Coniki: jedna sprzed kilku lat na skalniaku, druga sadzona wiosną i obie mają się b. dobrze.
____________________
Ogród Margaret-ki
andzia 10:01, 12 maj 2014


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
W sprawie Host odpisałam na PW.
Edyta10 12:03, 12 maj 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Piękny, duży teren do zagospodarowania, choć widzę że kawał roboty już zrobiliście Staw przecudny, mostek rewelacja! ja niestety nie mam na to miejsca... Wiosenne kwitnienie bardzo ładne i super dobrane kolorystycznie Pokaż więcej wiosennych fotek.... będę do Ciebie zagladać

PS.a w jakim rejonie Polski mieszkasz?
____________________
Ogródek nad jeziorem
Gardener27 16:25, 13 maj 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Gosiu na Ogrodowisku

Teren do zagospodarowania macie ogromny a co za tym idzie ogrom prac przed wami Część przy domu powoli nabiera kształtów i to ona powinna być najbardziej zadbana i reprezentacyjna Jeśli zdecydowałabyś się na warzywnik proponuję go umieścić jak najbliżej domu Zawsze blisko po brakujące składniki do obiadu, masz na bieżąco kontrolę nad roślinami w przypadku pojawienie się chorób czy szkodników i co najważniejsze dobrze skomponowany warzywnik jest również piękny jak kwiatowa rabata Nie rozumiem tych którzy ukrywają go na końcu działki ? Bardzo podoba mi się staw Z racji podmokłego terenu jest on naturalny i pewnie nigdy nie wyschnie i nie trzeba będzie uzupełniać braków wody Obsadzenie go roślinami filtrującymi wodę sprawi że kolor się wyklaruje i spokojnie będzie można z niego korzystać w upalne dni Nie rozumiem kampanii anty matowej Po to jest stworzony ten produkt by z niego korzystać a przy tak niesamowitej powierzchni jaką posiadasz będzie sprzymierzeńcem w walce z chwastami Rośliny bardzo ładnie rosną na matach są alternatywą dla ściółki i ulega biodegradacji Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies