Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

malgorzata_s... 13:39, 22 maj 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Jaki śliczny awatarek
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
makkasia 15:05, 22 maj 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Margaret_ka napisał(a)
Proszę o radę….
Co może być przyczyną brązowienia młodych tegorocznych przyrostów na Conice. Tak 3 tygodnie po przesadzeniu na rabatkę zieloniutkie przyrosty zaczęły obumierać, jakby uschły. Nie wszystkie, powiedzmy, że połowa z nich. A teraz z dnia na dzień zauważyłam, że Nidiformis i Echiniformis ma podobnie. Niektóre pędy zbrązowiały i klapnęły (ale nie są suche tylko jakby przemarzły). Ale nie wydaje mi się, żeby mogły przemarznąć, choć nie ukrywam, że u nas zawsze chłodniej i ostatnie przymrozki sięgają nawet -5stC. Postaram się wkleić zdjęcia tych moich bidulek. Dodam, że to nie są pojedyncze sztuki. Jest ich prawie 20szt i wszystkie zachowują się tak samo. Gleba była przygotowana, są podlewane. A może za dużo tej wody po ostatnich opadach. Sama nie mam pojęcia. Szkodników też nie widać.
Dodam, że mam jeszcze dwie inne Coniki: jedna sprzed kilku lat na skalniaku, druga sadzona wiosną i obie mają się b. dobrze.

obejrzałam wszystko od początku Już mi się podoba
W spawie Conic, czy był przymrozeki były po przesadzenie kiedy miały już przyrosty?
Jeśli masz piaszczystą ziemię to nawet jeśli lałaś duużo wody nie powinno nic to zaszkodzić,
Może to przędziorek ...którego gołym okiem nie zobaczysz ale u mnie na młodych przyrostach nigdy go nie miałam raczej w lecie po długo trwających upałach ...ja stawiam na przemrożenie a wtedy tylko trzeba poskubać i czekać na odbudowanie ale tak na wszelki wypadek opryskaj je 3 razy co 10 dni Talstarem o stężeniu 0,05 % .
pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wizytę
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
joanna_kakol 11:12, 25 maj 2014

Dołączył: 08 kwi 2013
Posty: 8
Bardzo fajny ogród, kilka Twoich pomysłów wdrożę w moim ogrodzie....
A_gawa 13:26, 26 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
margaret_ka napisał(a)






Cześć Kochana! Wpadam z rewizytą i dopingować też będę!
A zdjęcia? A ogród? Jej... Nie ma chyba człowieka niekochającego brzóz. Ileż to one wysłuchały tęsknych westchnień... Coś wstęp idzie w złym kierunku. Chacha! Zatem...

Margaret_ka - ogród z jednej strony prosi o okiełznanie, a z drugiej błaga, żeby pozostawić go jak najbardziej naturalnym. To takie moje widzenie przez pryzmat tych wielkich białych królowych. Miejsca masz masę na wykazanie się artystyczną duszą ogrodniczki - pięknieje Ci ono z miesiąca na miesiąc. Tym bardziej, że maluszek w domu to raczej życia człekowi nie ułatwia.
Zachwycający mosteczek, woda i brzozy - cóż chcieć więcej? .
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Margaret_ka 09:08, 27 maj 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558

Dzień mamy i pierwsze kule bukszpanowe.

Wczoraj kupując upominek na Dzień Mamy mój mąż mówi: to sobie też wybierz jakieś dwa kwiatuszki, to co Ci się najbardziej podoba i dam to dzieciaczkom, by Ci przekazały jako prezent. A ja na to: nie chcę kwiatów doniczkowych do domu, jeśli mam wziąć to na co rzeczywiście mam ostatnio chrapkę to poproszę dwie kule bukszpanowe. Na co mąż – to jedźmy po nie. Sama wybrałam sobie dwie piękne w dwóch rozmiarach. Na razie stoją przed wejściem do domu w donicy ratanowej, ale docelowo pójdą na dużą rabatę przy wejściu na działkę. A najlepiej jak dzieciaczki mi je przekazywały: nie mogły nawet ruszyć donicy, ale szczęśliwe, że miały niespodziankę, a ja jeszcze bardziej, że stałam się posiadaczką pierwszych tak dorodnych kulek. I jak dla mnie super pomysł, bo zawsze będę pamiętała w jakich okolicznościach nabyłam te dwa śliczne Buxusy.

Szkodniki
Wczoraj na pąkach róży zauważyłam mnóstwo drobniusieńkich zielonych robaszków. Zaraz poszukam co to. Pewnie to jakiś gad, którego trzeba szybko wytępić.

A na rajskiej jabłoni znalazłam innego pędraczka – chyba zwójkówka.
Coś mi się wydaje, że czas nauczyć się dobierać preparaty na opryski roślin. Hmmm

Pomóżcie co najlepiej wybrać na takie paszkwile. Nigdy niczego nie opryskiwałam. Ajjjj


Makkasia
, Coniki były przesadzane przed przymrozkami i miały już chyba niewielkie przyrosty. To chyba rzeczywiście przymrozek tak je przyniszczył, bo teraz jest już ok. Ale zaskakujące jest to, że po jednej roślince z każdego gatunku z tej samej serii zakupowej wsadziłam na skalniku przy stawie i tam rosną pięknie.

Agnieszko
u mnie nie jeden maluszek, a dwójka. Tyle, że już nieco odchowane, jeśli można tak powiedzieć o trzy- i pięciolatku. Parka.

Co do zagospodarowania działki to właśnie przód będzie bardziej ułożony, a im dalej tym bardziej naturalnie.
____________________
Ogród Margaret-ki
Kasial 14:28, 27 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Przejrzałam wątek i powiem, że potencjał jest spory Staw.... moje marzenie, może kiedyś się uda, póki co tylko ja go chcę, wszyscy sceptycznie nastawieni.
U mnie jest 2100 m2 i nie wiem jak się do tego zabrać a u Ciebie jeszcze więcej
Będę kibicowała i wpadała częściej
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
zabaewa 14:43, 27 maj 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
No i pięknie jest... Po prostu pięknie jest...

I dziękuję za wizytę
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
MalgosiaR 15:47, 27 maj 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Przyszłam Gosiu z rewizytą, pięknie piszesz. Ogród ogromny, ale powoli wszystko uda się zagospodarować. Życzę wytrwałości o będę obserwować
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
Lukasz2013 16:17, 27 maj 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Zaglądam i podziwiam. Zapowiada się super a stawek świetny. Pozdrawiam
Gosia_S 17:08, 27 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Witaj, przepiękna działka, fantastyczne duże drzewa, staw, widać już ogrom pracy, którą włożyliście ale perspektywy cudowne. Bardzo jestem ciekawa Twoich dalszych poczynań, z pewnością będę tu zaglądać.
Trzymam kciuki i pozdrawiam
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies