Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

Margaret_ka 11:19, 21 wrz 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
W pobliskich lasach grzybów jeszcze nie mamy. Byliśmy wczoraj i znaleźliśmy zaledwie kilka sztuk. Ale za to nasza działeczka rekompensuje nam te braki. Kozaków i maślaczków u nas nie brakuje, rosną wokół stawu pod brzozami. Do rosołu, zalewajki czy sosu jak znalazł. Doglądam moje maluszki, widzę jak z dnia na dzień rosną, czasem nawet podlewam. Na razie było około 50szt, ale wciąż ich przybywa. Fotki rosnących grzybków zrobione były przed kilkoma minutami.





____________________
Ogród Margaret-ki
sylwia_slomc... 15:31, 21 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Ale piękne zbiory, będzie zupka grzybowa Mnie zapach lilii upaja, ale mój syn już mniej się cieszy jak kwitną bo kicha
Ja lilie uwielbiam
Widzę, że rabatki wyżwirowane, nie będą Ci tam na nich liście śmiecić bo ciężko się usuwa. A i gdzieś czytałam, że po dwóch sezonach dziewczyny ściągają kamyki i myją? bo się robią brudne i zielenieją chyba, ale takie świeżutkie cieszą oko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mysza 15:49, 21 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Piękna jarzębina, a zbiory grzybowe ach... pamiętam z dzieciństwa.Tak dawno nie byłam na grzybobraniu.
____________________
Gosia
Margaret_ka 10:06, 22 wrz 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale piękne zbiory, będzie zupka grzybowa

Właśnie dziś będzie zalewajka z grzybkami.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Mnie zapach lilii upaja... Ja lilie uwielbiam
Ja lubię je za kształt, elegancję, ale zapach kojarzy mi się tylko z pogrzebem, okropny. Chyba, że zapachy są różne, w zależności od odmiany. Te moje wydzielały tak silną woń, że czułam je z odległości 30 metrów. Nawet raz koleżanka powiedziała, że po prostu śmierdzą.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że rabatki wyżwirowane, nie będą Ci tam na nich liście śmiecić bo ciężko się usuwa. A i gdzieś czytałam, że po dwóch sezonach dziewczyny ściągają kamyki i myją? bo się robią brudne i zielenieją chyba, ale takie świeżutkie cieszą oko

Sylwia z żwirkowymi rabatkami nie mam problemu. Listki wyskubę na bieżąco jak czasami chwasty wyrywam, a myć ich nie trzeba. Moje kamienie są już drugi rok i nic się z nimi nie dzieje, nawet z tymi co są bezpośrednio na ziemi. A te co są na włókninie to nie mają nawet jak się zabrudzić.

Mysza napisał(a)
Piękna jarzębina

Jarzębina najpierw nacieszy nasze oczy, a później idzie do balonu i będzie pyszne winko na zimowe wieczory. Pusty balon już czeka, a dwa kolejne dzielnie pracują. Spiżarka dobrze wypełniona na tą zimę. Jak co roku przetwory porobione. W tym sezonie doszło mi 350 słoików z kompotami, sałatkami, dżemami, powidłami i innymi pysznościami. A jeszcze czekają buraczki, gruszki, aronia, no i grzybki.

Poniżej część naszych zimowych zapasów - jakość zdjęć kiepska, bo słabe światło w spiżarni.



____________________
Ogród Margaret-ki
Margaret_ka 10:12, 22 wrz 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Dziś w nocy było u nas już poniżej zera. Co prawda zaledwie -0,5 stopnia, ale już przymroziło. Rano skrobałam szyby w samochodzie. Ale słoneczko pięknie grzeje, więc zapowiada się ładny dzień.
____________________
Ogród Margaret-ki
iwka 10:45, 22 wrz 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
jaka piękna spiżarka, półki aż się uginają
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
ewelaa74 12:31, 28 wrz 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Ale masz grzyby!!
O ogrodzie nie wspomnę! Tulipany - zdjęcia z wiosny - wymiatają.
A jak tam Twój warzywniaczek w skrzyniach?
pozdrawiam
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
sylwia_slomc... 14:38, 28 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Łoooooooooł ale spiżarka ful wypas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jona 11:02, 29 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Zima niestraszna, gdy spiżarka tak dobrze zaopatrzona
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Margaret_ka 12:12, 30 wrz 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
ewelaa74 napisał(a)

A jak tam Twój warzywniaczek w skrzyniach?

Warzywniak w skrzyniach dobrze się spisał. Ale oprócz tego miałam też spory kawałek ziemi bez zabezpieczeń przed nornicami, bo skrzynie to za mało dla mnie.

Iwko, Sylwiu, Joasiu u nas spiżarka zawsze taka. Moje dzieciaki bardzo często piją kompoty, a inne przetwory zawsze jak znalazł. U nas codziennie otwiera się jeden, czy dwa słoiczki.

Znów przymroziło. Tym razem dwa dni temu dalie ucierpiały i begonie. Zima nadciąga....
____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies