Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

magnolia 22:57, 28 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Kasiu czy jarzmianek nie żarły ślimaki? Z moich obserwacji wynika że rośliny często chorują po ślimakach, mają kłopot żeby się zebrać.
U mnie młode listki jarzmianek ślimaki bardzo lubią.
____________________
kKasiA 13:08, 29 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Magnolio owszem zauważyłam że chyba ślimaki je podgryzły trochę (jak każdą roślinę u mnie) Na razie dam im wobec tego jeszcze trochę czasu, może jeszcze się im u mnie spodoba. Zauważyłam że niektóre zabierają się jednak do kwitnienia więc może po prostu potrzebują trochę czasu na rozruch.
Jak myślisz co zrobić z hortensjami? Przeżyć wymianę wszystkich poza jednym krzaczkiem na limelight czy może zostawić te które przeważają i wywalić tylko te dwie pojedyncze sztuki (limelight i NN która wybarwia się na różowo)?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
magnolia 13:24, 29 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Gdzieś słyszałam taka opinię że Limelight jako młode często nie mają tego swojego koloru, tylko wybarwiają się na biało i migiem idą w różowy, więc może ta NN to jednak Limka?

czy wymieniać tamte?- efekt jasnych, obfitych, obsypanych kwiatami krzewów będzie, a o to chodzi. Tylko żebyś je lubiła i nie myślałam że mogłaś miec ładniejsze... jak tak ma być to wymieniaj, albo reklamuj- powinno się reklamować takie pomyłki, za dużo ich.


Czy masz już miecznicę - Synsirinchum na rabatę czy jeszcze nie?

____________________
kKasiA 21:52, 29 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
jeszcze nie mam miecznicy...

PS. wyobraź sobie że posiane chabry górskie będą już kwitnąć!! Także można śmiało polecać sianie!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
kKasiA 15:52, 03 sie 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
oto efekt pracy ostatniego tygodnia, w końcu mamy zadaszenie i możemy w pełni korzystać z tarasu. Jak na razie bez automatyki ale jesteśmy bardzo zadowoleni



____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
agniecha973 15:00, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A ja Twój wątek cały przeczytałam Też zaznaczam, bo bardzo mnie interesują losy Twojej łąki kwietnej. Podczytuję po cichu.
Jeszcze muszę pochwalić pomysł zadaszenia pergoli, bardzo fajny!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
dorotka_z 21:57, 06 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Pięknie! Bardzo stylowo, a już wieczorem to w ogóle bomba!
____________________
pagap 21:51, 15 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Witam jestem u Ciebie po raz pierwszy ale nie po raz ostatni, zostaję masz kawał pola do popisu, jest a będzie jeszcze piękniej
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
kKasiA 10:06, 17 sie 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
dziękuje za miłe słowa

Ostatnie deszcze wystawiły na ciężka próbę nasze zadaszenia tarasu, na szczęście konstrukcja podołała, więc jestem spokojna co do jej dalszego żywotu

Łąka kwietna odbija po deszczach też bardzo ładnie, nawet zaczyna co nieco kwitnąć więc optymistycznie czekam na następny sezon.

W końcu zawiązały się owoce dyni

Wokół tarasu wszystko się bardzo ładnie rozrasta



Baptysja niestety nie zakwitła w tym sezonie, czy to normalne w pierszym roku po posadzeniu?


Jarzmianki chyba jednak się zadomowią, zaczęły kwitnąc więc daję im jeszcze jeden sezon

pomylone hortensje będą wymienione na limelight na szczęście znalazłam chętnego na nie więc nie będzie mi żal że się zmarnują
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Pszczelarnia 11:16, 18 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jarzmianki w doskonałym stanie są! A chabry nie łąpią mączniaka? U mnie całe obsypane. Może to taki rok, a może taka ich uroda?

Czy miecznica zimuje u nas?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies