Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

magnolia 12:07, 18 cze 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
coś mi sie majaczy że do kiełkowania powinny mieć dostęp światła właśnie. Ale myślałam że to na przełomie czerwca/lipca, jak już nasiona dojrzeją.
____________________
kKasiA 12:25, 18 cze 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Pszczelarnia napisał(a)
Pulchność ziemi i wilgoć przy jarzmiankach to podstawa. Spróbuj nawieźć.


Dzisiaj wieczorkiem będę podlewac ROSAHUMUSEM mam nadzieje że pomoże
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
kKasiA 12:41, 18 cze 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Magnolia, Ewa- jeśli chodzi o łąkę to tak jak pokazałam na zdjęciach część (myślę że jakieś 50% została wykoszona 2-3 tygodnie temu za radą Pana Łuczaja, mam mu jeszcze za jakieś 2 tygodnie przesłać zdjęcia i będzie decyzja co dalej, jest obawa że nasiona właściwej łąki mogły zostać zagłuszone i nie wyrosną ale mam nadzieje że jednak dadzą radę. Myślę że pod koniec czerwca jak przekwitną jednoroczne będziemy kosić wszystko (aż się boję ilości )
Ewo jako doświadczoną właścicielkę łąki liczę na Twoje rady. Jaki efekt da wapnowanie łąki wiosną?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Pszczelarnia 13:09, 18 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wyprze albo zrównoważy gatunki kwaśnolubne szczaw, babkę etc., rdest.
Ale ja mówię o hektarach a Ty masz kawalątek w zadbanym (czyt. bezchwastowym) otoczeniu. To zabieg może być niepotrzebny. Potrzebne będą dosiewki gatunków pożądanych.
Pan Łuczaj wie co mówi . Zawsze jest problem z gatunkami nachalnymi aż się ustali pewna równowaga, siedlisko dla roślin.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magda70 22:06, 18 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ciekawa byłam jak łąka Ci wyjdzie...i pomimo tego, że za wysoka to prezentuje się cudnie...aj jak bym tam pobiegała miedzy kwiatami...na boso
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
leon60 22:11, 18 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Cudny kolor tawułek na froncie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
aleksandra_g 22:56, 18 cze 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
też jak patrzę na łąkę to mam ochote wpaść w nią boso! no i z sekatorem, żeby zabrać jej trochę do domu!
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
kKasiA 11:55, 19 cze 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
malgoska napisał(a)
Kasiu, orginalnie u Ciebie łąka kwietna bardzo mi sie podoba i prawde mówiąc miałam taką w planach, jednk ja mam za mała działkę i u mnie nie było by takiego efektu jak u Ciebie.
Masz piękny dom, ciekawe nasadzenia roślin i myślę że za niedługo (albo jeszcze szybciej) bedziemy zazdrościć Ci pięknego otoczenia i wzdychać po każdej dawce fotek.
Kasiu a ja mam pytanie o pergolę nad Twoim cudnym tarasem, czy jej konstrukcja jest z metalu czy z drewna? bardzo mi się podoba tak prosta, sama bardzo potrzebuję zacienienia części tarasu bo słońce mam tam przez cały dzień. W planach mam mieć drewnianą ale może bardziej wytrzymała była by metalowa.
Pozdrawiam Cię i kibicuje.


Pergola jest z metalu postawiona na fundamentach pod tarasem, będzie pod nią podwieszany materiał i mam nadzieję że uda nam się zrobić elektryczne rozsuwanie tego materiału. Wzorowaliśmy się na zadaszeniach Corradi.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
kKasiA 11:59, 19 cze 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Magda70 , aleksandra_g z bieganiem było by dość trudno ale bardzo fajnie jest stanąć na ścieżce i obserwować jak łąka "żyje", "bzyczy" i dosłownie się porusza
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
victoriagos 20:19, 06 lip 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
byłam widziałam, wszystko przeczytałam
kibicuję łączce
z mojej łączki po 4 latach zrobiły się łany nawłoci
____________________
Siejsko czarodziejsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies