Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

leon60 17:27, 23 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Hortensje w przyszłym roku będą nie do poznania sama zobaczysz widzę po swoim szpalerze 5 zeszłorocznych mnie zachwyca a reszta młodziutkie takie sobie także głowa do góry
Pomyłki się zdarzają niestety... najlepiej byłoby kupować kwitnące ale nie zawsze tak się akurat uda

____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Danutka 18:39, 23 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Wkleję fotkę moich hortensji Twoje to Pink Lady zdecydowanie wyglądają jak moje
Później usunę bo nie chce zaśmiecać Ci wątku Ja kupiłam świadomie taką odmianę podoba mi się i już Pomyłki mogą przytrafiać się nam laikom a nie osobom które z tego żyją , dla mnie to "naciąganie" klienta.

____________________
Danutka:)
malkul 18:50, 23 lip 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
O fajnie że fotki są.
Trzcinnik kiedy sadzilaś w tym roku?
ja mam go przy tarasie i go najmocniej kocham , jest cudny, i fantasycznie szumi w tym roku rdza mi go zlapala ale w przyszłym licze że będzie ok.
I tak dom naj naj naj
ogród jak urośnie tez będzie sliczny daj mu czas
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kKasiA 19:23, 23 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Danutko zostaw fotki, są na pewno cenne do porównania. Czy twoje Pink Lady zmieniają kolor? Ja zaczekam aż wszystkie zaczną kwitnąc w pełnej krasie, muszę na pewno zdecydować które przesadzić. Najwięcej jest tych które zaczynają kwitnąc więc najlepiej byłoby zostawić właśnie te (Pink Lady wg. waszej identyfikacji) , ale z drugiej strony wolałabym limelight....

Z drugiej strony mam do obsadzenia u mamy dosyć spory przedogródek, więc może bym miała komu sprzedać te nietrafione....bo szkoda by ich było.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
kKasiA 19:25, 23 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Ewo też powoli dochodzę do wniosku że najlepiej chyba będzie zrezygnować z jarzmianek, trochę mi ich szkoda bo dosyć sporo ich kupiłam, ale może też je sprzedam mamie żeby się nie zmarnowały.

Tylko czym je zastąpić? Masz jakiś pomysł?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
kKasiA 19:29, 23 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
malkul trzcinnik kupiony zeszłej wiosny, do zeszłej jesieni rósł w średnich doniczkach (przeliczyłam się przy kupnie mając nadzieję że wcześniej ruszymy z ogrodem) Jesienią część podzieliłam i posadziłam obok tarasu, wiosną bardzo ładnie ruszył.
Jeśli chodzi o rośliny to trzcinnik overdam jest jak na razie moim faworytem, mam nadzieję że w przyszłym roku dołączy do niego KF (posadzony w szpalerze wzdłuż płotu w łące kwietnej)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Danutka 20:37, 23 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Kasiu mam je pierwszy rok ale moja koleżanka ma je znacznie dłużej i zmieniają kolor na róż podobnie jak limki . Szczerze mówiąc kwiaty pink podobają mi się bardziej jak limek ( limki też mam ). Gdzie nabyłaś swoją werbenę? W ogóle czekam na więcej fotek Twojego ogrodu bo bardzo mi się podoba nie wspomnę o domku
____________________
Danutka:)
kKasiA 20:53, 23 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Danutka napisał(a)
Kasiu mam je pierwszy rok ale moja koleżanka ma je znacznie dłużej i zmieniają kolor na róż podobnie jak limki . Szczerze mówiąc kwiaty pink podobają mi się bardziej jak limek ( limki też mam ). Gdzie nabyłaś swoją werbenę? W ogóle czekam na więcej fotek Twojego ogrodu bo bardzo mi się podoba nie wspomnę o domku

w takim razie poobserwuję te hortensje i zdecyduję jesienią.
Nasiona werbeny kupiłam na allegro, w przyszłym roku posieję z pewnego źródła, a jak na razie będę z ciekawością obserwować jak będą się prezentować te werbeny które mam.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
dorotka_z 21:41, 23 lip 2014


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Pięknie u Ciebie. I dom i ogród bardzo spójne.
Bardzo mi się podoba pomysł łąki. Też mam nasiona od Pana Łuczaja, tylko boję się je teraz wysiać jak zobaczyłam jakie to wysokie
____________________
aleksandra_g 22:12, 23 lip 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
ojjj faktycznie bez łąki troszkę pusto ale za to jaki warzywnik wycackany!
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies