Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

kKasiA 14:39, 17 cze 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Z rabaty z przodu domu jestem bardzo zadowolona choć przyznaję że początkowo jak zobaczyłam jej projekt to bardzo sceptycznie podchodziłam do tych nasadzeń, ale warto było zaufać bo wygląda z dnia na dzień piękniej!


Powojniki przy wejściu rozrastają się też z dnia na dzień, teraz czekam niecierpliwie na kwiaty
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Enya73 15:20, 17 cze 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witam ogrodniczkę z sąsiedztwa Aglomeracja śląska na forum coraz bardziej rośnie w siłę Brawo za odwagę z łąką kwietną Domek bardzo mi się podoba, gdybym drugi raz budowała, to tylko taki prosty i nowoczesny
Będę zaglądać i podglądać postępy prac

Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Jagodaa 15:45, 17 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Kasiu świetny ogród, bardzo mi się podoba to połączenie idealnego poukładania z łąką. Szkoda, że nie do końca łąka spełniła Twoje oczekiwania, ale wg mnie i tak wygląda niesamowicie i przede wszystkim oryginalnie. Może uda się w końcu osiągnąć taki efekt, jaki sobie wymarzyłaś, trzymam kciuki!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Pszczelarnia 16:35, 17 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łąka wróci do równowagi. Jestem tego pewna. Cudowne wrażenie. Wysokością bym się nie przejmowała aż tak bardzo.
Jarzmianki potrzebują kompostu i próchnicy na gwałt. Ziemi spulchnionej po uszy. Mam łany i zagony jarzmiankowe.


Ślicznie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malkul 22:02, 17 cze 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ślicznie u Ciebie melduję się na poglądanie
Najbardziej jednak podba mi się dom
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kKasiA 22:41, 17 cze 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Jagodo, ewo- cały czas liczę na łąkę, zdaję sobie sprawę że potrzeba czasu..

Ewo niestety nie mam kompostu (wciąż czekam na kompostownik, poza tym jarzmianki rosną na rabacie gdzie jest kora więc nie wiem jak miałabym zastosować kompost. Czy nawożenie ROSAHUMUSEm może być? albo może coś innego?

Malkul- bardzo eis ciesze że zajrzałaś do mnie, ja jestem wiernym kibicem Twojego ogrodu, mam nadzieję że kiedyś mój zielony zakątek dorówna domowi
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
malgoska 09:16, 18 cze 2014


Dołączył: 11 cze 2012
Posty: 82
Kasiu, orginalnie u Ciebie łąka kwietna bardzo mi sie podoba i prawde mówiąc miałam taką w planach, jednk ja mam za mała działkę i u mnie nie było by takiego efektu jak u Ciebie.
Masz piękny dom, ciekawe nasadzenia roślin i myślę że za niedługo (albo jeszcze szybciej) bedziemy zazdrościć Ci pięknego otoczenia i wzdychać po każdej dawce fotek.
Kasiu a ja mam pytanie o pergolę nad Twoim cudnym tarasem, czy jej konstrukcja jest z metalu czy z drewna? bardzo mi się podoba tak prosta, sama bardzo potrzebuję zacienienia części tarasu bo słońce mam tam przez cały dzień. W planach mam mieć drewnianą ale może bardziej wytrzymała była by metalowa.
Pozdrawiam Cię i kibicuje.
____________________
ogrodniczek petliczek
Pszczelarnia 09:19, 18 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pulchność ziemi i wilgoć przy jarzmiankach to podstawa. Spróbuj nawieźć.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 11:55, 18 cze 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)
Pulchność ziemi i wilgoć przy jarzmiankach to podstawa. Spróbuj nawieźć.



tak, zdecydowanie.
jak wszytsko podrośnie to je troszkę osłoni sąsiedztwo i będzie lepiej. Teraz kompost, grubo kory na wierzch i podlewać.

ślicznie wyglądają nasadzenia.
Kasiu a nie trzeba tej łąki tera skosić całej- w czerwcu? Żeby w drugiej połowie sezonu poszły wieloletnie, nawet kosztem jenorocznych
____________________
Pszczelarnia 12:04, 18 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak!
Łąkę powinno się skosić. Zaraz po kłoszeniu się jednorocznych, czyli ok. św. Jana, czyli na Sobótkę.

Magnolio, jednoroczne wydadzą nasienie, które ma lepszą szansę na nowo zagościć w skoszonej łące. Widok po skoszeniu jest bardzo "żniwny" ale tak trzeba.
Zapomniałam napisać, że jestem właścicielką łąk w uprawie ekologicznej i mam niejakie doświadczenia.

Za jakiś czas, jak już zobaczymy, jaki charakter podłoża ma nasza łąka, można na przedwiośniu zwapnować łąkę lekko.

W uprawie pastwiskowej co jakiś czas przeoruje się łąkę i zakłada nową.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies