Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

Marga 08:56, 25 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witam,
Jestem pod ogromnym wrażeniem! Gratuluję! Piękna nowoczesna (jak bym miała teraz jeszcze raz się budować też bym taki wybrała) bryła domu; drewniany taras i ten czyściutki ogród! Bardzo mi się podoba. Zdecydowałaś się na bardzo fajne nasadzenia. Kradne pomysł z malinami pod płotem. Posadze je do samej drogi. Będę czekała na zdjęcia Twojej łąki kwietnej!
Mam 2 pytanka:
Jaki masz konkretnie posiany gatunek trawy, ze jest taka piękna? Mi w listopadzie b.r. odradzili sianie :/
Jaka jest mniej więcej długość i szerokość Twojego ogrodu z tyłu domu?

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród dla moich synków
marta_d 11:11, 25 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Zapowiada sie bardzo ciekawie, bede goscila u Ciebie pozdrawiam
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Mala_Mi 17:17, 25 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ta ścieżka i łączka w środku... zajefajny pomysł...
A cebulice sie rozrosną.. daj im czas.. co roku będzie więcej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kKasiA 21:23, 25 mar 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Marga napisał(a)
Witam,
Jestem pod ogromnym wrażeniem! Gratuluję! Piękna nowoczesna (jak bym miała teraz jeszcze raz się budować też bym taki wybrała) bryła domu; drewniany taras i ten czyściutki ogród! Bardzo mi się podoba. Zdecydowałaś się na bardzo fajne nasadzenia. Kradne pomysł z malinami pod płotem. Posadze je do samej drogi. Będę czekała na zdjęcia Twojej łąki kwietnej!
Mam 2 pytanka:
Jaki masz konkretnie posiany gatunek trawy, ze jest taka piękna? Mi w listopadzie b.r. odradzili sianie :/
Jaka jest mniej więcej długość i szerokość Twojego ogrodu z tyłu domu?

Pozdrawiam serdecznie


jeśli chodzi o trawę to nasiona mieliśmy raczej nie z górnej półki, poniżej zdjęcie etykiety
, kupowaliśmy na allegro http://allegro.pl/trawa-trawnik-gf-uniwersalna-dywanowa-15kg-gratis-i4053569795.html- sprawdziłam dokładnie termin siania i okazuje się że 5.10.2013 posialiśmy trawę więc z tym listopadem się trochę rozpędziłam. Mimo to muszę powiedzieć że był to najlepszy wybór, obecnie w tylnej części działki trawnik jest tak gęsty jakby rósł już przynajmniej jeden cały sezon.

Działka za tarasem ma wymiary około 21x48m
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
kKasiA 21:29, 25 mar 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Mala_Mi cały czas mam taka nadzieję że efekt będzie z roku na rok lepszy chociaż w porównaniu z krokusami to chyba cebulica nie wygra, tym bardziej że patrzymy na łąkę z pewnej odległości i wtedy zdecydowanie większe kwiaty dają lepszy efekt. Na pewno jesienią dosadzę jeszcze więcej krokusów.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
kKasiA 21:34, 25 mar 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Dzisiaj minął owocny dzień zakupowy, zakupiłam 6 bukszpanów mniej więcej średnicy 45cm. Są to sadzonki kopane jak na ta cenę wydaje mi się że bardzo ładne. Teraz wystarczy tylko posadzić i przyciąć ładnie w kulki. Moje pytanie czy od razu przyciąć czy możne dopiero jak będą nowe przyrosty? Macie jakiś sposób na równiutkie cięcie? może da się kupić jakieś szablony?
Jutro wstawię zdjęcia okazów bo teraz zdecydowanie było za ciemno na fotografowanie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Marga 21:48, 25 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Kasiu,
dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i za namiar na sprzedawcę Trawka z Holandii, a oni podobno mają b.dobre nasiona. Pewnie się skuszę. Jeszcze raz dziękuję.

Na bukszpanach się nie znam, bo ja jestem początkująca :/

Będę zaglądać

____________________
Ogród dla moich synków
Napia 22:03, 25 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Witaj,
piękne klimaty - cegła, drewno, zieleń.
Będę zaglądać.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
paulina_wero... 09:55, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
świetnie się zapowiada pozdrawiam
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Pszczelarnia 10:14, 26 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kKasiA napisał(a)
Dzisiaj minął owocny dzień zakupowy, zakupiłam 6 bukszpanów mniej więcej średnicy 45cm. Są to sadzonki kopane jak na ta cenę wydaje mi się że bardzo ładne. Teraz wystarczy tylko posadzić i przyciąć ładnie w kulki. Moje pytanie czy od razu przyciąć czy możne dopiero jak będą nowe przyrosty? Macie jakiś sposób na równiutkie cięcie? może da się kupić jakieś szablony?
Jutro wstawię zdjęcia okazów bo teraz zdecydowanie było za ciemno na fotografowanie


Ja bym bukszpany od razu przycięła: potem szkoda byłoby obcinać nowe przyrosty. A tak już ładnie będą rosły (podasz mi ceną tych bukszpanów na PW - chcę porównać z moimi).

Danusia pokazywała sposób cięcia bukszpanów w którymś z art.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies