Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

malkul 09:11, 10 wrz 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Pokaż że co! nie żałuj nam
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 13:17, 10 wrz 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ni ma
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 13:17, 10 wrz 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ni ma
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kKasiA 22:45, 10 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Wracam w piątek i zabieram się do ogrodowych prac! Cebule już czekają na posadzenie!
Domek ogrodnika też już powoli dostaje ścian. W końcu pojawił się impregnat do drewna w rozsądnej cenie w odcieniu szarości.
W weekend będą zdjęcia

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
anitan 10:49, 29 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ślicznie u Ciebie, i dom i trawa i taras. SUPER!
Ja się waham w kwestii posiania łąki kwietnej.
Czy nie wysiewają Ci się kwiatki i inne rośliny na trawnik? Nie masz z tym problemu?
U mnie łąka i trawnik będą również obok siebie i nie wiem, czy to dobry pomysł. Masz jakieś sugestie?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
kKasiA 12:09, 30 sty 2015


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
anitan

Jak na razie nie mogę jednoznacznie namawiać albo odradzać w kwestii łąki. U nas będzie to dopiero jej 2-gi sezon, ogólnie wiem że trzeba jej dać trochę czasu żeby ustaliła się pewna równowaga. U nas jak widziałaś na zdjęciach w zeszłym roku wyglądała pięknie (najlepiej z końcem czerwca) aczkolwiek wysokość roślin nas dosłownie "przerosła". W tym roku wiem, że na pewno od początku będą koszone ganki wokół drzewek, żeby w razie czego nie zabrakło im znowu światła.
U nas póki co w koszonym trawniku nic nie wyrasta, chyba dzięki koszeniu co tydzień po prostu nie ma szans na rozwój nic poza trawką. Jeśli chodzi o rabaty które przylegają do łąki to w momencie pokładania się wysokich roślin łąkowych coś się posiało ale nie było większych problemów.
Jak na razie jestem jeszcze pełna nadziei że będzie pięknie aczkolwiek jeśli zaryzykujesz musisz się nastawić na brak efektu w pierwszym sezonie a wręcz na lawinę komentarzy pt. "piękny macie trawnik ale tutaj to co wam tak porosło?"
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
anitan 12:14, 30 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
hehehe
no dobrze, to może warto zaryzykować
U mnie planuje tą łąkę przy drzewie, przez nią będzie też prowadziła ścieżka do furtki. Czy radzisz po prostu kosić te miejsca często zgodnie z potrzebami czy też wysiać w tych miejscach zwykła trawę? Na razie nie będę robić obrzeży bo nie mam funduszy, więc wytyczenie granic nastąpi dzięki kosiarce.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
kKasiA 13:54, 30 sty 2015


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
my ścieżkę pomiędzy sialiśmy razem z resztą trawnika tzn. normalna mieszanka na trawniki a nie mieszanka na łąkę kwietną i myślę, że raczej tak właśnie trzeba zrobić bo inaczej nie będzie aż takiego ładnego efektu. W samej łące już ścieżki będą tylko koszone, wtedy można co roku coś zmieniać.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
anitan 14:02, 30 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
dziękuje za uwagi, pozdrawiam
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Pszczelarnia 16:54, 30 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Myślę, że do piękna łąki trzeba podejść jak do żywego zmiennego organizmu. W jakiś sposób należy to polubić i tę zmienność zaakceptować, łąka nigdy nie będzie rabatą z Chelsea. Mnie rozpacz bierze zaraz po "sianokosach".
Jaskry stają się dominujące i nie wiem, jak sobie poradzą inne gatunki.

Jak tam sezon warzywny - już rozpracowany?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies