Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Pokaż wątki Pokaż posty

Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Sebek 11:26, 15 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz jest trochę za późno i nie tniemy...Myślę, że tą odstającą gałąź możesz wygiąć, jak na niego patrzę to wyjdzie z niego gdzieś 5 chmurek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ele2001 20:04, 16 sie 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Mnie się wydaje ze ona jest jeszcze za mala ja bym poczekał jak podrośnie ukształtowana w tym momencie nie będzie miała efektu -nawet prawdziwe drzewka bonsai ustawia sie na czymś wyższym aby mniej więcej na poziomie oczu były a co dopiero roślina rosnąca w gruncie.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Mika 07:44, 19 sie 2013

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
No tak, sosna powinna być troszkę większa, ale czy już teraz nie warto ponaginać jej te gałązki które ma?
wydaje mi się, że jak będzie większa i one mocno zdrewnieją to wtedy będzie to bardzo trudne.
Mi raczej chodzi o takie wstępne jej przygotowanie, bo niestety to jest gatunek dość wolno rosnący.
Jeśli wstępnie odgiełabym jej boczne gałązki to co zrobić z górą?
Rozumiem że "puścić ją wolno" na razie?
I również, co zrobić z jej wybująłą jedną boczną gałęzią? - zaznaczona na czerwono.
Gdyż pęd główny to to nie jest - tego zaznaczyłam na niebiesko.


____________________
Mika
Mika 07:59, 19 sie 2013

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
A może wysadzić to drzewko do dużej doniczki i pozostawić w tym samym miejscu?
Ale nie wiem jak potem z zimowaniem...
____________________
Mika
Mirek2013 22:14, 20 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 6
warto od małego formować
Mirek2013 22:17, 20 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 6
Mika napisał(a)
A może wysadzić to drzewko do dużej doniczki i pozostawić w tym samym miejscu?
Ale nie wiem jak potem z zimowaniem...

spokojnie możesz wsadzic w doniczke i spokojnie moze tak zimowac nic jej nie bedzie i nie musi byc duża. nawet nie może. rozumiem ze chcesz zrobic bonsai ? tak ? to wsadz do takiej doniczki nie zbyt wielkiej i przesadzaj co 2 lata pozniej co 5. sadzenie w duzej doniczce nie ma chyba sensu ;0 pozdrawiam ewentualnie mozna zrobic dół wymórować donice z kamienia pózniej zasypac ziemia wsadzic i tak zostawic na ta kosówke tak o srednicy pół metra i głęgokosci 40cm i zrób dno z kamieni nie z betonu bo bedzie stala woda i podczas dłóższych opadw może usychać
Mirek2013 22:54, 20 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 6
Sebek napisał(a)
Cyprysiki jak najbardziej - ogołoć je od środka i zostaw sobie chmurki - nawet często widuję je podcięte, bo one mają taki nieregularny kształt.

A kosodrzewinę według mnie trzeba będzie wyginać sznurkami

Może to nie kosodrzewina, ale przykład jest dobry


Tu jest więcej zdjęć

http://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa
no nie wiem wydaje mi sie że zbyt poziomo rozłożone są gałęzie i fajnie było by wsadzic go ponownie w ziemie pod skosem taki zbyt pionowy
Mirek2013 22:55, 20 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 6
Sebek napisał(a)
Cyprysiki jak najbardziej - ogołoć je od środka i zostaw sobie chmurki - nawet często widuję je podcięte, bo one mają taki nieregularny kształt.

A kosodrzewinę według mnie trzeba będzie wyginać sznurkami

Może to nie kosodrzewina, ale przykład jest dobry


Tu jest więcej zdjęć

http://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa
Mirek2013 22:57, 20 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 6
Sebek napisał(a)
Cyprysiki jak najbardziej - ogołoć je od środka i zostaw sobie chmurki - nawet często widuję je podcięte, bo one mają taki nieregularny kształt.

A kosodrzewinę według mnie trzeba będzie wyginać sznurkami

Może to nie kosodrzewina, ale przykład jest dobry


Tu jest więcej zdjęć

http://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa
no nie wiem wydaje mi sie że zbyt poziomo rozłożone są gałęzie i fajnie było by wsadzic go ponownie w ziemie pod skosem taki zbyt pionowy
Mika 09:09, 22 sie 2013

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Mirek2013 napisał(a)

spokojnie możesz wsadzic w doniczke i spokojnie moze tak zimowac nic jej nie bedzie i nie musi byc duża. nawet nie może. rozumiem ze chcesz zrobic bonsai ? tak ? to wsadz do takiej doniczki nie zbyt wielkiej i przesadzaj co 2 lata pozniej co 5. sadzenie w duzej doniczce nie ma chyba sensu ;0 pozdrawiam ewentualnie mozna zrobic dół wymórować donice z kamienia pózniej zasypac ziemia wsadzic i tak zostawic na ta kosówke tak o srednicy pół metra i głęgokosci 40cm i zrób dno z kamieni nie z betonu bo bedzie stala woda i podczas dłóższych opadw może usychać



No właśnie chciałbym nie tyle teraz formować, co zacząć nadawać kształt sośnie.
I w sumie wolałabym mieć niwaka w gruncie niż bonsai w doniczce.
Nie wiem tylko c zrobić z jego boczną, dość długą gałązką, powyżej na zdjęciu zaznaczyłam ją na czerwono, bo pęd główny to ten zaznaczony na niebiesko.
____________________
Mika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies