Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

yolka 19:32, 27 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Na ostatnim zdjęciu widzę liliowce, jeszcze kwitną? u mnie pognite badyle sterczą, chyba posprzątam wiosną, w taką pogodę nie mam ochoty na łażenie po ogrodzie i sprzątanie, oglądam z okna, udaję, że jest ładnie i czysto
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
an_tre 20:24, 27 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
paniprzyroda napisał(a)


an-tre Aniu, ta ciemna bordo faktycznie ładna, może wysadzic ja jednak do gruntu? Otulić na zimę?
[/quote
Można i tak, a można też ubrać ją w odwróconą donicę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
yolka 17:17, 29 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Piszesz w Jurajskim o podkarmieniu powojników, czym się je podkarmia o tej porze roku?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
paniprzyroda 17:34, 29 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jolu, miałam właśnie do Cię zaglądać Liliowce na ostatniej fotce to lipiec/sierpień, pokazywałam dąbki.
Aga pisała o nawozie owczym, który daje jesienią. Mam koński i planowałam róże i piwonie dokarmić, ale może i powojnikom wystarczy, bo obornik dostały pod korzeń, jak sadziłam, a już trzy lata rosną. W starym dokarmiałam wszystkie powojniki i róże kurzeńcem.

Aniu, donice duże przywiozłam, będę chryzantemkę chronić
____________________
Dwa ogrody
yolka 18:15, 29 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
paniprzyroda napisał(a)
Jolu, miałam właśnie do Cię zaglądać Liliowce na ostatniej fotce to lipiec/sierpień, pokazywałam dąbki.
Aga pisała o nawozie owczym, który daje jesienią. Mam koński i planowałam róże i piwonie dokarmić, ale może i powojnikom wystarczy, bo obornik dostały pod korzeń, jak sadziłam, a już trzy lata rosną. W starym dokarmiałam wszystkie powojniki i róże kurzeńcem.

Aniu, donice duże przywiozłam, będę chryzantemkę chronić

A te owcze bobki to świeże czy stare, pewnie stare, do bobków dostęp mam - 5 km ode mnie jest Zootechniczny Zakład Doświadczalny, mają owce i gęsi
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
tulucy 18:40, 29 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A moje młode chodzą na konie... Muszę kiedy worek ze sobą tam zabrać.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 18:52, 29 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
W tym tygodniu:
w poniedziałek 1,5 godz w ogrodzie, we wtorek 6 godz, wczoraj od jedenastej do zmroku, nie padało, za to wiało masakrycznie.
Wczoraj rano pojechałam na giełdę, nie byłam daawno, trafiłam kolejną skrzyneczkę, mam już trzy, na każdy parapet w wykuszu


Prace wykopkowe na ten sezon zakończyłam, zostało mi jeszcze posadzić jedną naparstnicę z doniczki, zadołować kilka bukszpanów i przewieźć ze starego hostę, mam wolne jedno miejsce. Dosadziłam brakujące żurawki w przedogródku/przedpłociu i wywiozłam dwanaście taczek darni, którą składowałam przed i za rabatką. Nie wywoziłam od razu, bo moja super taczka odmówiła współpracy już wcześniej - urwałam kółko. W tym sezonie złamałam też trzy razy mój mały szpadel - kopanie w glinie. Musiałam posiłkować się dużym.
Reszta do ogarniania na bieżąco. Jeszcze kilkanaście czosnków do wsadzenia, ale to pikuś. Liście z katalpy leżą wszędzie, jutro zbieram.
Dziś był dzień wiankowo/wiązankowy.




____________________
Dwa ogrody
Kasya 18:54, 29 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
jajecznica jesienna
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 19:01, 29 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya nigdy nie mogę się oprzeć tym liściom Miłorząb wielki ( w starym) i wszystkie liście na rabacie ziołowej No to pozbierałam do torby, potem do wody, umyłam i jak troszkę podeschły nadziewałam na drut florystyczny, nie chciało mi się kleić W taki wianek w środek znicz i ozdoba gotowa Ogonki liściowe do środka już przekręciłam.

____________________
Dwa ogrody
Kasya 19:06, 29 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
super, moj malenki i za malo lisci
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies