Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

ryska 20:04, 08 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11636
Wow na dodatek jak jesiennie ubrany
Dziękuję, że o mnie pomyślałaś. Mój żeliwny mam od roku, dostałam od sąsiada na urodziny. Nietypowe jak na prezent ale od razu widać, że jestem zafiksowana na starocie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Krys 20:16, 08 lis 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
paniprzyroda napisał(a)


na ten rok zakończyłam sadzenie na rabacie przedpłocia, cięcie i kanciki wiosną zrobię, jak się uda, to przy okazji kopczykowania róż posypię tu kompostu, a zimą zastanowię się, czy coś ze starych nasadzeń usunąć




no no przedpłocie imponujace,bedzie jeszcze piekniej oby tylko hortensje było widac
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Agania 07:51, 09 lis 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
paniprzyroda napisał(a)
Kasya nigdy nie mogę się oprzeć tym liściom Miłorząb wielki ( w starym) i wszystkie liście na rabacie ziołowej No to pozbierałam do torby, potem do wody, umyłam i jak troszkę podeschły nadziewałam na drut florystyczny, nie chciało mi się kleić W taki wianek w środek znicz i ozdoba gotowa Ogonki liściowe do środka już przekręciłam.



Super miłorzębowy wianek

Mój drut za miękki tworzy jajo nie koło...pokaż swój drucik, który używasz i jak łączycz drut, że masz idealny okrąg?

ja jestem uwsteczniona w ogrodzie, jeszcze trochę zostało, aTy juz czytam finiszujesz...gratuluję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
paniprzyroda 00:21, 11 lis 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Krysiu, hortensji nie zasłonię, przedpłocie jeszcze nie wygląda, ale wiosną powinno się ruszyć zielone zakładałam piętrowość nasadzeń: nisko przedpłocie, żywopłot i wyżej hortensje. Najniżej rosną żurawki krwiste, lawendy, przywrotniki, bodziszki, czyściec, bergenia, następnie tawułki i rozchodniki, kilka róż i kolorowe plamy rudbekii, jeżówek, ożanki, szałwii, liliowców, marcinków i parę innych bylin, dojdą jednoroczne trawy. Ze starych nasadzeń róże, mniejsze pięciorniki białe i pomarańczowe. Rabatka jest długa, ok. 15 m. Na razie tyle, mus przetestować pierwszy rok. Jak widzisz, nie umiem sadzić oszczędnie, zresztą są to rośliny z przechowalnika, które musiałam eksmitować. Jak się nie sprawdzi zamysł, to wymyślę coś innego
Aganiu, drucik fi 0,8mm może, dostałam z zaprzyjaźnionej kwiaciarni luzem, w odcinkach po 50 cm. Końcówki zaciskam kombinerkami. Jak nawlekałam liście wilgotne, to też się trochę odkształcał okrąg, jak liście wyschną, trzeba poprawić kształt. Ewentualna fotka jutro
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 00:00, 12 lis 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484



niebieskei donice..znak firmowy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 08:44, 12 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)
Chyba powoli zbliżam się do zakończenia sezonu




Piękna kolekcja!

Pelargonie 2 przechowam. Do zakończenia sezonu u mnie jeszcze trochę.

Mariola, pomiędzy żywopłotem a rabatą na przedpłociu jest pas trawnika? Będziesz tam kosić?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 09:01, 12 lis 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Jak ja Ci zazdoszczę tych donic. Piękne są. Muszą się wreszcie wziąć do roboty doniczkowej Czy zabierasz je na zimę do pomieszczenia?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Margarete 13:21, 12 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale ci się to przedpłocie rozrosło
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
an_tre 19:35, 13 lis 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
paniprzyroda napisał(a)
Chyba powoli zbliżam się do zakończenia sezonu

Będę może nudna ale te donice to hit twojego ogrodu i ogrodowiska
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
sylwia_slomc... 20:05, 13 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Wianek bardzo pomysłowy i Ty już do zimy gotowa z ogrodem, no no , gdzie mi do Ciebie....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies