Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Mirka 19:12, 29 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
paniprzyroda napisał(a)
Kasya nigdy nie mogę się oprzeć tym liściom Miłorząb wielki ( w starym) i wszystkie liście na rabacie ziołowej No to pozbierałam do torby, potem do wody, umyłam i jak troszkę podeschły nadziewałam na drut florystyczny, nie chciało mi się kleić W taki wianek w środek znicz i ozdoba gotowa Ogonki liściowe do środka już przekręciłam.

Fajny wianek bardzo oryginalny.Gdzieś to już u kogoś na O widziałam.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
jolanka 19:15, 29 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ale fajny pomysł na wianek Piekny. Przecież mam tyle liści
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Margarete 19:23, 29 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pomysł z liśćmi miłorzębu fajny - mój podmarzł wiosną więc liści miał niewiele. U mnie wiało i lało cały weekend, paskudnie za oknem. Wyjść się nie chce za próg
Dziś w deszczu i wietrze latałam po cmentarzu Na Dołach i rozglądałam się czy ciebie gdzieś nie spotkam.
Buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
tulucy 19:26, 29 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ciekawe czy z mojej miniaturki kiedyś tyle liści będzie.

Pracowicie czas spędzony. U nas wczoraj najpierw tylko mżyło przy wietrzysku, a ja z dziećmi na koniach, a potem już lało.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ren133 19:33, 29 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Piękny wianek
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
paniprzyroda 20:30, 29 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya, Łucjo, w nowym mam miniaturkę, wcale nie przyrasta, zwykły też rośnie, ale mały jeszcze i za dwa lata go dopiero przesadzę
Mirko, widziałam b.ładny, ale chyba na podkładzie, jak pisałam moja wersja na szybko, myślę, że liście trochę się poskręcają jak wyschną zupełnie i będzie bardziej puszysty.
Jolanko, nic prostszego, zbieraj liście i nadziewaj na drucik, jak szaszłyczki
Małgosiu, dziś dzień domowy. W Łodzi będę w środę
Reniu, dziękuję. A ja pamiętam Twój na drutach robiony

Z cyklu "migawki"
____________________
Dwa ogrody
Gabriela 21:43, 29 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wianki z liści są fajne i szybko się robią. Robiłam z liści dębu, taki jak Twój na drucie i na wianku słomianym, w tym roku zero wianków i wygląda że mi materiał już odleciał.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Tamaryszek 18:25, 31 paź 2017

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witam jesiennie! Wianek uroczy, aż się cieplej robi. Ogród schyłku lata i jesieni wygląda pięknie. Szczególnie mnie ujęły powojniki dzwoneczkowe (na Rooguchi szykuję już miejsce) i aster wrzosolistny. Czy kwitnąc jest wrażliwy na przymrozki?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
paniprzyroda 22:25, 31 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabrysiu, wysokie żywopłoty nie pozwoliły liściom odlecieć, ale żałuję, że zdjęcia całego miłorzębu nie zdążyłam zrobić. Na jutro



Tamaryszku powojniki botaniczne, bylinowe to dobra opcja, dokupiłam trzy dzwoneczki, zadołowane czekają na wiosnę. Aster rośnie w zaciszu, po dzisiejszym przymrozku trzyma się nieźle, ale właściwie to już kończy swoje dość długie kwitnienie. A odnośnie marzanki: mam w starym ogrodzie w suchym miejscu pod jałowcami i daje radę. Obok jest płytkie oczko (fotka na str. 12) Zasadziłam wiosną w nowym pod krzewami, jeśli obudzi się wiosną, to już powinna dać sobie radę na nowym miejscu.
dzisiejsze

____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 08:56, 01 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Cudna ta Twoja skrzynka na parapecie, wianek super , tak szybko się robi. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies