Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

MalgosiaW 11:29, 05 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Witaj po raz pierwszy

Widzę piękne i oryginalne ozdoby oraz zadbany ogród Szklarni zazdroszczę, u mnie na razie tunel foliowy Dziękuję za pomysł z rozchodnikami. Właśnie sprzątam z nich skarpę kamyczkową i miałam je wyrzucić. A przecież tyle u mnie pustych donic...

Pozdrawiam
ryska 21:58, 05 wrz 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
paniprzyroda napisał(a)

To była latarenka, dawno temu straciła szybki. Mieściła się do niej tylko mała doniczka albo świeca ze względu na szerokie ramki boczne. Uplotłam siatkę, bo chwilowo nie miałam żadnej pod ręką, a druciki florystyczne i owszem

Wszystkie małe rozchodniki wylądowały w wanience


rojniki

ten ciekawy, gwiazda szeryfa czy jakoś tak

a to ani rojnik, ani rozchodnik, zimuje w gruncie, nazwy jak zwykle nie znam, bo sprzedający tyle wiedział co napisałam powyżej


Masz dar z niczego cuda wyczarować.
Super
Nie znam tego szeryfa
Moja wanienka już mocno zakorzeniona przez rozchodniki i lawendę.

Dzisiaj "malowałam" murki betonowe zsiadłym mlekiem za pomocą szczotki.
Kolonii mchu mi się zachciało w szybszym tempie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 13:07, 09 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)
Halo, halo tu żywy podgląd - widzę że się działa to i mnie motywuje.
Potwierdzam że dalie coś w tym roku gorzej kwitną i czytam to choć gdzie - wiele wskazuje na maj bez deszczu wielką suchość i parzące słońce na starcie - doczytałam że dalie potrzebują wilgoci - a ja ich nie podlewałam tylko na start bo myślałam że takie bulwy sobie radzą. Tak myślę jeszcze że może moje małe bo wiele nowych kupiłam no i jeszcze jedno - dalie te igiełkowe chyba najobficiej kwitną. Tylko Sylwia ma ich dostatek.

pozdrawiam

Miro, jak podgląd inpiruje, to działaj, czasem też tak mam U mnie sucho. Dalie teraz mają się lepiej, upały to nie dla nich.

coś z ogrodu, wczoraj wieczorem i dziś rano
Red Leoś


Pashmina

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:10, 09 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jankosia, jesteśmy umówione
Ewo, kram dziękuje, kopiuj, to najlepsza forma uznania
Jabłoneczka dla Was


i różyczka
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:20, 09 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiek33 napisał(a)
Fantastyczny widok. Czy te rojniki i rozchodniki przezimują w balii? Mam ich całą masę i balię mam. Chętnie zebrałabym je w jedno wspólne miejsce

Powinny przezimować, wanna musi mieć odpływ i drenaż. Do wanienki dałam kawałki styropianu, to przysypałam żwirem, aby wypełnił puste przestrzenie pomiędzy styropianem, warstwę piasku i dopiero podłoże dla rozchodników. Można wanienkę przenosić. Gdybym wysypała na dno kamyczki/kruszywo, byłaby nie do udźwignięcia.
Rojniki zagęściły się ładnie, w konewkach wolnych miejsc brak



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:30, 09 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
anabuko1 napisał(a)
Mariolu witaj !!
Piękne oryginalne dekoracje .domki świetne zrobiłaś
Pięknie wyglądają i rojniki i te wszystkie donice pomysł suuper.!!
Ogród wygląda pięknie z nutką jesienna.horki wybarbione.
Nic tylko wszytko podziwiac

Buziaki


Aspiryna


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:37, 09 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
MalgosiaW napisał(a)
Witaj po raz pierwszy

Widzę piękne i oryginalne ozdoby oraz zadbany ogród Szklarni zazdroszczę, u mnie na razie tunel foliowy Dziękuję za pomysł z rozchodnikami. Właśnie sprzątam z nich skarpę kamyczkową i miałam je wyrzucić. A przecież tyle u mnie pustych donic...

Pozdrawiam

Małgosiu, dziękuję, byłam u Ciebie i widziałam cudności, hortensje i kolor ach Rozchodniki sadź do donic, zawsze gdzieś je wyeksponujesz, a co najważniejsze, nie potrzebują tyle opieki co zwykłe sezonowe kwiaty.

nadal różanie



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:39, 09 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:41, 09 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 13:43, 09 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)

Powinny przezimować, wanna musi mieć odpływ i drenaż. Do wanienki dałam kawałki styropianu, to przysypałam żwirem, aby wypełnił puste przestrzenie pomiędzy styropianem, warstwę piasku i dopiero podłoże dla rozchodników. Można wanienkę przenosić. Gdybym wysypała na dno kamyczki/kruszywo, byłaby nie do udźwignięcia.
Rojniki zagęściły się ładnie, w konewkach wolnych miejsc brak


Bardzo dziękuję. Jest zatem szansa by moje ogarnąć i przenieść z rabaty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies