Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Urszulla 14:02, 09 wrz 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Masz piękniejsze różyczki od moich. Nie wiedziałam że Pashmina taka wysoka wydawało mi się że jest niska. Edenka jedna u mnie rozłożyła się na szerokość ile u Ciebie zajmują miejsca?

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 14:05, 09 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniaaa napisał(a)
Widziałam,że jak zajrzę do Ciebie to przepadnę
Cudne domki,cudne ozdoby i kule i szyszka i stolik i krzesła i wanna i wszystko
Rojniki i rozchodniki uwielbiam od samego początku ogrodowania.
Twoją kolekcję i pojemniki,naczynia,doniczucie,wanienki kocham.
Cudnie Proszę Pani Gwiazda szeryfa inny jak wszystkie,które do tej pory widziałam.

Furtkę pokazałam u Siostry w "Kwiatach we włosach" na 386 str

Serdeczności zostawiam

Co ja mam napisać? Mam podobne odczucia, jak zaglądam do klimatycznych ogrodów Cieszmy się zatem, że możemy takie ogrody oglądać chociaż wirtualnie
Reniu - Rysko, byłam u Ciebie, rewolucja trwa ale dopiero będzie pięknie. Ciekawe, jak szybko mech urośnie?

No to dla Was:
Jedna budka skończona, tylko jeszcze jakieś maźnięcia otworu i inne wkręty mocujące daszek, ale nie mogłam się powstrzymać, musiałam zobaczyć efekt. Tabliczka rejestracyjna oryginalna, tłoczona, niedawne trafienie giełdowe za śmieszne pieniądze, cieszyłam się z niej, bo od dawna za taką się rozglądałam. Klameczka ze skarbów Dziadkowych


____________________
Dwa ogrody
polinka 15:47, 09 wrz 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
paniprzyroda napisał(a)

Powinny przezimować, wanna musi mieć odpływ i drenaż. Do wanienki dałam kawałki styropianu, to przysypałam żwirem, aby wypełnił puste przestrzenie pomiędzy styropianem, warstwę piasku i dopiero podłoże dla rozchodników. Można wanienkę przenosić. Gdybym wysypała na dno kamyczki/kruszywo, byłaby nie do udźwignięcia.
Rojniki zagęściły się ładnie, w konewkach wolnych miejsc brak





Świetne te stare konewki. Pięknie się prezentują.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 19:52, 09 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Co do Ciebie zajrzę, to kolejny piękny przedmiot pokazujesz. Podziwiam nieustannie Twoje talenta.
Dziękuję za podpowiedź, czym wykładać dno wanienki. Styropian to świetne rozwiązanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
yolka 22:24, 09 wrz 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Osz. tak blisko byłaś, babciowanie nie uciekłoby. Szkoda, że się nie zgadałyśmy o metalkwiatach...

U Ciebie cudnie i kolorowo
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
AgataP 08:16, 10 wrz 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Mariola - domki zachwycające, ja jeszcze nie dorosłam do tego tematu, ale wiesz że mam go z tyłu głowy... czekają na realizację...
Może masz pomysł jak wykorzystać stare emaliowane wanny hahah bo mnie tylko skup złomu przychodzi do głowy.
____________________
Z Pszenicznej...
anabuko1 08:54, 10 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
brawo , kolejne świetne pomysły na domek!
Ciągle coś nowego tworzysz.I bardzo dobrze i bardzo ładne
hortensje piękne.Do tego śliczne jeżówki i róże.
Pozdrówki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nikita 09:32, 10 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919

Cuuuudowne róże!!!!!
A to chyba mój ulubiony widoczek. Śliczna kompozycja..i jeszcze ta delikatna stipa jako tło. Super.
paniprzyroda napisał(a)

A skąd Ty tyle metalowych konewek nabrałaś???? Fantastyczny pomysł.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
paniprzyroda 21:54, 19 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiek33 - Gosiu, działaj z rozchodnikami
Ula, Pashminy po raz pierwszy wypuściły baty Edenki mam dwie, starszą wiosną przesadzałam i bardzo to odchorowała, ma dwa wysokie pędy z liśćmi, kwitła. Druga młodsza dość gęsta, niewysoka, niezbyt szeroka. U mnie jako jedyne wymagają osłony na zimę.
Pashminy dziś


Polinko, dziękuję, Twoje trawy są boskie.
Gruszeczko - Haniu, grunt to pomysły W duże pojemniki zawsze daję coś lekkiego Dziś nic nowego nie pokażę, budka czeka, wrzesień to zawsze papierologia, czasu brak.
Jolu, nie chciałam przeszkadzać
Agata, na dziś pomysłu na wanny nie mam, może jakieś oczka dałoby się wykombinować? Jakby coś mnie olśniło, to dam znać
anabuko - Aniu, ostatnio cieszę się, gdy godzinkę udaje mi się wykroić na ogród, powód jak wyżej napisałam
Madzia, konewki zbierane od dawna, z niektórymi wiążą się emocjonalne wspomnienia.

Deszczu nadal brak, trawnika od południowej strony już prawie nie ma, zielony jest tylko od północnej strony zasłaniany od palącego słońca budynkiem. Dziś otrzymałam rachunek za wodę, spodziewałam się dużo większego No to włączyłam podlewanie hortensji, bo liście im żółkną.
skoro zaczęłam od róż, to jeszcze coś kwitnie


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:56, 19 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies