Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 22:01, 19 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
budleja zżarła mi cisa

marcinki kwitną

hortensje przebarwione

za obwódką bukszpanową
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:07, 19 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
posadziłam w lipcu dwie nowe barbule, żyją


a starsza chyba do przesadzenia wiosną, za mało światła ma, ktoś przesadzał? da radę?

przesadziłam rozplenicę z cienia, dosadziłam rozchodniki
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:19, 19 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
suszę wrotycz na przyszły sezon, w maju jeszcze nie kwitnie ( a mszyce i inne paskudy już są)
tylko jeszcze muszę znaleźć jak przygotowuje się oprysk z suszonego, jakiś napar czy coś, gdzieś czytałam o tym, ale nie pamiętam gdzie




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:25, 19 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
dobrej nocy



____________________
Dwa ogrody
mira 22:39, 19 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)
suszę wrotycz na przyszły sezon, w maju jeszcze nie kwitnie ( a mszyce i inne paskudy już są)
tylko jeszcze muszę znaleźć jak przygotowuje się oprysk z suszonego, jakiś napar czy coś, gdzieś czytałam o tym, ale nie pamiętam gdzie






Ja też zebrałam worotycz ale już żółty nie był - pewnie już suchy jutro schowam bo też zebrałam z myślą o gnojówce czy czymś tam co doczytam .
Takie jabłuszka też mam - nabiłam na patyczek do szaszłyków do dekoracji ale koloru niezbyt zachowuje.
Z przyjemnością oglądam kadry z Twojego ogrodu.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
anpi 00:06, 20 wrz 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
Ja przesadzałam Barbulę jesienią w czasie kwitnienia bo nie spodziewałam się, że będzie taka szeroka i musiałam jej zmienić miejsce.Wprawdzie trochę zwiędła i do końca nie wykwitła już ale przyjęła się i dobrze przezimowała.Tylko nie pamiętam czy jej trochę nie przycięłam już przed zimą? Czy dopiero jak zwykle na wiosnę.
Ajaka różyczka jeszcze tak bujnie kwitnie,taka różowa ta ciemniejsza w bukiecikach za marcinkami?
Fajne te żółciutkie jabłuszka i krzesełka widzę świetne...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
paulina_ns 06:25, 20 wrz 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Wow jakie piękne różyczki u Ciebie u mnie też w końcu pashmina po wiosennej przeprowadzce ruszyła i ładny krzak się z niej zrobił. Ale masz gęsto wszędzie domek rewelacyjny
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Gosiek33 06:34, 20 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)
budleja zżarła mi cisa

marcinki kwitną




Piękny potwór. Da się przesadzić. Zrobiłam to dwa lata temu wiosną gdy już dobrze ruszyła, kilka dni biedna była ale potem odbiła i pyszni się prawie jak ta twoja.
Podoba mi się to zestawienie różnych marcinków a bałam się czerwoną odmianę wsadzić z niebieskimi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:51, 20 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wrotycz zebrałam latem i wiszą u mnie takie uschnięte pędy. Znalazłam przepis i mnie właśnie się przyda
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 09:05, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Jabłuszka śliczne
Budleje te co u mnie rosną Irenka wykopywała mi jesienią, późno w grunt sadzone, ścięłam poniżej kolan, zrobiłam na zimę kopce z trocin i żyją wszystkie co do jednej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies