Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

anabuko1 11:05, 20 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
A przy tej Barbuli to ostnica ? Czy inną trawą ?
W pierwszym momencie myślałam, że to owocki pigwowca. A to rajskie jabłuszka takie żółte i duże?
Wrotycz i ja muszę ususzyc. Dzięki za przypomnuenie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mirkaka 18:10, 20 wrz 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Bardzo piękne domki dla ptaszków zrobiłaś Piszesz u mnie że dalie i róże chorują a ja tu nie widzę ani jednego listeczka chorego ???
Mariolu pięknie masz o tej porze w ogrodzie
Taras objęły w posiadanie cynowe naczynia z rojnikami, u mnie jedna betonowa donica z nimi i rozchodnikami ale pewno i ja kiedyś powiększę ich kolekcję. Bardzo spodobał mi się ten podobny do gwiazdy szeryfa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Urszulla 20:02, 20 wrz 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
paniprzyroda napisał(a)
dobrej nocy





Nie wiem gdzie mieszkasz ale się wpraszam jeszcze nie wiem kiedy
Fajnie wykorzystałaś przestrzeń za żywopłotem. Chciałabym też żeby moja budleja tak rosła. Barbula ciekawa a dekoracje żółte mnie powaliły
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 20:29, 20 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Barbule w końcówce sezonu skradły moje serce.Bardzo je polubiłam.
Dużo kolorów cieszy oko w Twoim ogrodzie. U mnie rajskie jabłuszka obrodziły na Oli. Dopytywałam się jak je mocować np. do wianków. Wykałaczkami?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margarete 19:05, 21 wrz 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Róże i hortensje cudne, ba cały ogród piękny ale to przecież wiem nie od dziś.....
U mnie Chippendale i Leoś pięknie powtarzają kwitnienia, Lady Emma of Hamilton też. A właśnie Pashmina, Artemis, Ascot ani drgną - w ogóle nie powtarzają w tym roku. Queen od Sweden, Edenka i Mounsted Woody powtarzały kwitnienie ale licho.
U mnie też sucho a trawnik wokół drzew zżółknięty bo drzewa ciągną wodę. Normalnie patrząc z daleka widać różnicę w kolorze pomiędzy trawnikiem z dala od drzew - zielonym a tym pod drzewami żółtym.


Buziaki dla ciebie i dla Danusi !

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 23:39, 23 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mira - faktycznie rajskie jabłuszka nie trzymają długo koloru, najlepiej zawekować
anpi - to może wiosną barbulę ruszę, ale miejsce jej znaleźć to już problem logistyczny
paulina_ns - dzięki
Gosiek, za namiar na wrotycz dziękuję. Potwora budlei przesadzać nie będę, prawdopodobnie podbierała wodę hortensjom, pozostałe nie są już tak duże
Sylwia lubię wszystkie rajskie jabłuszka, mam trzy różne jabłonki i więcej już nie wcisnę; budlei przesadzać nie będę, rosną w tym miejscu czwarty albo piąty rok i póki co nie wymarzły, w starym ogrodzie kilka straciłam, zmarzły do cna podczas mroźnych zim.
anabuko - tak, przy barbuli rosną tegoroczne sadzonki stipy.
Mirkaka- mam i ja niektóre łyse róże, ale zobaczymy w przyszłym roku O tej porze to już poniekąd norma, że liście im żółkną, dostają plamek, więc nie pokazuję łysolków Wyzbieram liście, przytnę na zimę i będzie, co ma być. Jednak nauczyłam się już rozstawać z tym, co u mnie choruje/nie rośnie, chociaż niełatwo do takich decyzji dojrzeć.
Haniu- na wykałaczki i owszem, chociaż myślałam o drucikach florystycznych, ale póki co czasu brakło.
Ula, zapraszam serdecznie o każdej porze
Małgosiu, dziś wreszcie pada i u nas, ale największa ulewa chwyciła nas w Ł.
Koniec lata i początek jesieni spędziliśmy rodzinnie w takich plenerach




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:46, 23 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


takie sympatyczne sówki


udało się liznąć szlak ogrodów i zamków


i to, co ogrodnik kocha, międzywojenne, a może jeszcze starsze różaneczniki



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:51, 23 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826




piękny kolor hortensji



____________________
Dwa ogrody
popcorn 00:58, 24 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękne zdjęcia!

a jaki busz u Ciebie!

pozdrawiam, Mariolko!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 07:49, 24 wrz 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42289
Piekne plenery i rodek na końcu
Ale wracam do budleii bo kolor mnie przyciąga
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies