Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 22:56, 07 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
sylwia_slomczewska napisał(a)
ŁAŁ!!!
Jakie cudne



ten już kwitnie na rabacie
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:01, 07 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
AniazUroczyska napisał(a)
Cześć Mariolko!
Dobrze rozumiem,że te cudowności które nam tu serwujesz, to już w tym drugim ogrodzie, w którym jeszcze nie mieszkasz tak docelowo i w pełni?

PS Cieszę się ,że mogłam Cię poznać osobiście Fajnie się rozmawiało! Twoja kuzynka też sympatyczna! Pozdrów ją ode mnie!


Mnie też miło było Cię poznać, Aniu. Koleżankę oczywiście pozdrowię. Tak, fotki z nowego ogrodu. Jeśli dobrze pamiętam, było coś o dereniu.. taki jest już w nowym ogrodzie, wyprowadzony na drzewko, bo miejsca mało Owocuje.

____________________
Dwa ogrody
anpi 23:03, 07 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8158
Rojniki ,rozchodniki...ależ kolekcja!!!Bardzo urokliwe wyglądają te wszystkie doniczki Bardzo klimatycznie u Ciebie...kute podpory i te wszystkie dodatki...cudo!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
paniprzyroda 23:10, 07 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poziomka napisał(a)
Mariolu jak patrzę na rozchodniki to myślę, że jest to roślina przyszłości. Jeżeli nadal będą trwały susze to ona jest idealna.
Muszę zmienić część nasadzeń w przedogródku na takie które lepiej znoszą brak wody. To przykre, ale już nieuniknione. Przez trzy lata obserwowałam rośliny w ogrodzie pod kątek wytrzymałości na suszę i z niektórymi będę zmuszona się pożegnać, a wydawało mi się, że dobrze je wybrałam.
Pozdrawiam cieplutko Jasia


Jasiu, jak miło Cię widzieć
Pewnie masz dużo racji. Mnożę te rozchodniki, które u mnie dobrze rosną i kwitną, a miniaturowe zapełniają kolejne donice.
Z którymi roślinami będziesz się rozstawać?


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:32, 07 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
anpi napisał(a)
Rojniki ,rozchodniki...ależ kolekcja!!!Bardzo urokliwe wyglądają te wszystkie doniczki Bardzo klimatycznie u Ciebie...kute podpory i te wszystkie dodatki...cudo!


Rojniki miałam od zawsze, rozchodniki doszły nieco później
Z doniczkami staram się trzymać wybranych kolorów, aby oczopląsu nie dostać, są więc kobaltowe w różnych rozmiarach i ceramiczne w kolorze cegły Pewnie i ona pojawi się w ogrodzie niebawem, bo wreszcie powoli mogę myśleć o małych elementach architektonicznych. U Ciebie widziałam białe cudeńka



Pergole mają za zadanie optycznie podnieść tę rabatę, bo jest szeroka i niezbyt długa. Jeszcze nie stoją na właściwych miejscach, bo to i owo muszę przesadzić, a susza totalna. Może po dzisiejszym deszczu coś jutro podziałam

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:39, 07 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Sierpień to hortensje i dalie
Vanilki różowieją coraz szybciej




____________________
Dwa ogrody
Poziomka 23:45, 07 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Definitywnie chociaż z żalem usunę tawułki oraz dużą część dzwonków poszarskiego, to na początek.
Tawułki zapewniały ciągłość kwitnienia w przeogródku ,ale nie sposób je utrzymać w dobrej kondycji, a że zajmują spore powierzchnie widok jest żałosny.
Na ich miejsce posadzę piwonie bylinowe, może irysy ensata ( testowałam je przez dwa lata i dają sobie na tym stanowisku radę , ewentualnie mogę skrócić po kwitnieniu liście ). Mam trzy małe siewki białego dyptamu oraz amsonię no i wspomniane wyżej rozchodniki.
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
paniprzyroda 23:47, 07 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Limki, w przyszłym roku postanowiłam skrócić je tylko o kwiatostany, chcę zobaczyć, jakie wysokie urosną, najlepiej, by zakryły siatkę





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:13, 08 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poziomka napisał(a)
Definitywnie chociaż z żalem usunę tawułki oraz dużą część dzwonków poszarskiego, to na początek.
Tawułki zapewniały ciągłość kwitnienia w przeogródku ,ale nie sposób je utrzymać w dobrej kondycji, a że zajmują spore powierzchnie widok jest żałosny.
Na ich miejsce posadzę piwonie bylinowe, może irysy ensata ( testowałam je przez dwa lata i dają sobie na tym stanowisku radę , ewentualnie mogę skrócić po kwitnieniu liście ). Mam trzy małe siewki białego dyptamu oraz amsonię no i wspomniane wyżej rozchodniki.


Tawułki przesadzałam tej wiosny do cienia i na bardziej wilgotne stanowisko, pomimo to są przypalone. Zobaczę, jak dadzą sobie radę w przyszłym roku. Z dzwonków Poszarskiego zrezygnowałam już jakiś czas temu. Piwonie to dobry wybór Amsonia u mnie świeżynka, nie kwitła. Róże i piwonie rosną właściwie bez podlewania. Ale to cięcie i rozdrabnianie gałęzi.. zawsze wyglądam, jakby mnie stado kotów podrapało
Trzeba próbować nowych zestawień, Twój przedogródek to bajka

Nowe dalie


niesamowity żywy, czerwony kolor



pomarańcze i ciemne bordo niezmiennie


i ulubiona czekoladka, koloru jak zwykle nie uchwyciłam
____________________
Dwa ogrody
Nikita 00:36, 08 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mariolko, ależ pięknie !!!!! Hortensje cudo, rozchodniki rewelacja (Margarete ma rację 0 KOLEKCJA NARODOWA!!!)
Podpory spowodowały u mnie ochy i achy!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies