Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

ewsyg 10:36, 31 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mariola, tej szarpaniny z roślinami to Ci nie zazdroszczę. Hortensje masz boskie. Twoje Vanilki zachwycające. To przecudne rośliny, ale dlaczego się pokładają. To mnie do nich zraża. Pomimo tego jedną na pewno posadzę Robót budowlanych nie zazdroszczę, sama to mam wydaje mi się, że to jest niekończąca się opowieść.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pszczelarnia 10:15, 03 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękne te podpory, takie lekkie.

I hortensje bardzo, bardzo dorodne (moje Vanilki prawie nie kwitną z powodu stanowiska suchego i zacienionego, na wiosnę chcę coś z nimi zrobić).

Koparka wokół domu - to będzie już tylko lepiej/wygodniej?


Szarpaniny z różami nie zazdroszczę.

Twój nowy ogród szybko urósł, już jest taki tłuściutki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rench 14:31, 04 wrz 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
Sierpień to hortensje i dalie
Vanilki różowieją coraz szybciej



Przepiękne te hortensje, o daliach nie wspomnę. Już jestem chora na nie . Właśnie też dojrzałam do tego,żeby wywalić trzy wielkie róże z frontowej rabaty i zastąpić je hortensjami.Tylko mam dylemat jakimi
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
paniprzyroda 18:33, 06 wrz 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziękuję, że zaglądacie, pomimo mojej chwilowej nieobecności

Aganiu, to nie kamień, to kawały gruzu pobudowlanego.
Margarete, w tym roku przy hortensjach największe znaczenie miało chyba podlewanie, mam kilka w innym miejscu i kwiatów prawie nie mają, bo trochę o nich zapomniałam
Gosiek 33 - w ogrodzie zmiany kosmetyczne, jeśli chodzi o rabaty poza jedną małą, zniknęły tez skrzynie warzywne.
Iza, Anda, faktycznie, wszystkie chłodniejsze dni były pracowite
Ula, przenosiny roślin odbywają się z racji wyższej konieczności
Margerytka, Vanilki szybko zakwitają i szybko przekwitają, na dodatek trzeba je podpierać, teraz wybrałabym inne w to miejsce.
Haniu, sprzęt pojawi się jeszcze raz, tak to jest, jak się buduje długo.
Wendy, zaplanowałam odzyskiwanie wody z rynien, niemniej dużego pojemnika na tej działce już nie da rady zakopać.
Karolina, doskonale pamiętasz i jest dokładnie tak jak piszesz, zrobiliśmy podjazd do budynku gospodarczego wzdłuż lewej strony budynku. Znikł księżycowy krajobraz z tamtej strony. Pozostało uporządkować część pomiędzy bud. gosp. a szeroką rabatą, bo tam teraz góry i doliny.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:01, 06 wrz 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ewsyg - Ewo, doskonale wiesz, jak to jest, jeśli budowę rozkłada się na etapy.
Ewo, podpory kute, więc trochę jednak ważą, ale to chyba dobrze, że wydają się lekkie. Mam jeszcze trzy do pomalowania, z innymi zakończeniami, ale nie wiem, czy do zimy zdążę
Na pewno będzie wygodniej i już przestanę wiosną i jesienią ślizgać się na glinie. Rabaty faktycznie wypełnione, jednak nadal widzę potrzebę zmian: herbaciane róże urosły, byliny mają się gorzej. Coś trzeba będzie zrobić. Tu za gęsto, tu za dużo cienia, tam coś innego Ale takie zmiany w ogrodzie to normalne, prawda?
Rench - Reniu, dobrze wybierz hortensje, aby nie musieć ich podpierać i wiązać. Dalie mam w stanie prawie agonalnym, najpierw musiałam wszystkie wykopać i posadzić do donic, potem prawie uschły podczas naszej nieobecności. Podlewam, aby utrzymać karpy Obiecane nasiona zebrałam
____________________
Dwa ogrody
Rench 19:35, 06 wrz 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
A jakie hortki polecasz ?
Te czekoladowe kosmosy wykopujesz na zimę, czy zostawiasz ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
AniazUroczyska 02:09, 07 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Rench napisał(a)
A jakie hortki polecasz


Fraise Melba to
"Rewelacyjna odmiana o ogromnych, pięknie przebarwiających się kwiatostanach i masywnych wyprostowanych pędach, które nie pokładają się pod ich ciężarem."
Nie mam , trafiłam w necie, ale ciekawie wygląda, warto zerknąć! Może ktoś ma i powie coś więcej?
popcorn 16:30, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko podziwiam. Tyle pracy! A rabaty aż kipią! Ja się teraz głowię i kombinuję jak zrobić żeby potem nie przesadzać bez końca...

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
GorAna 22:26, 09 wrz 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Mariolu, jak wrześniowy ogród?
Popadało wreszcie?
Byłam w Twoich okolicach i podziwiałam kutnowskie róże
Buziaki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 22:22, 10 wrz 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench, te kosmosy nie zimują, ale podobno można je przechować jak dalie. Może spróbuję, nie mam orientacji, czy komuś z naszego forum to się udawało.
Hortensje mam te najbardziej popularne, Limki są bezproblemowe i w miarę sztywne
Aniu z Uroczyska hortensja wydaje się ciekawa
Karolina też myślałam, że nie będę przesadzać Co prawda nie ruszam drzew, ale bud. gosp. jest większy, niż pierwotnie planowany, potrzebny jest przejazd na drugą działkę, stąd te roszady.
Aniu Popadało wreszcie wczoraj, ale cały sierpień był suchy. Grujecznik pachnie szarlotką, zgubił prawie wszystkie liście, judaszowiec też sypie, nawet katalpa, która jako ostatnia gubiła liście też już zaczęła je zrzucać.
Szkoda, że chociaż nie zajrzałaś na kawkę, na kiermaszu byłam


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies