Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 09:52, 11 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Urszulla napisał(a)


Dziękuję za fotkę
Zachwycałam się tym miejscem. W Krakowie nabyłam srebrną brunerkę choć jedną miałam u siebie ale też złotą Aurea i biało zieloną. Chętnie za rok się podzielę bodziszka chyba mam innego bo u Ciebie trochę omszałe liście. Co region to inne odmiany. Kraków też mnie zaskoczył innością, od dziewczyn nawiozłam różnych cudeniek
A tej hosty strzelistej też nie widziałam, rzeczywiście ciekawa.

Jak piszesz o tym kosmosie to zapytam czy go wysiewałaś.


Brunner mam kilka różnych odmian, złotą też miałam, ale liście chyba zzieleniały, bo jej nie widzę Będę na jesiennych targach, to może ją kupię, dziękuję za dobre chęci Kosmos to czekoladowy, trochę inny niż ten zwyczajny, sadzonki kupiłam, z nasion podobno nie wschodzi, trzeba przetrzymać bulwkę, co raczej u mnie nierealne, bo zbyt wiele innych roślin mam do przechowywania.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 09:55, 11 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Urszulla napisał(a)


Czy tu rozchodnik w połączeniu z liliowcem??


Dobrze zauważyłaś, ale właśnie dwa dni temu prawie wszystkie liliowce i rozchodniki wywędrowały z tej rabatki, jest w przebudowie.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:09, 11 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Milka napisał(a)

Ale tu pięknie, taka elegancja moje vanilki mają zbyt mało słońca, nie wybarwiają się tak ślicznie, jak u ciebie.


Wybarwią się zapewne nieco później, moje w totalnym słońcu.
Ta część ogrodu to swoisty przedogródek, widziany przez wszystkich, dlatego rabatki trzymam w ryzach
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:18, 11 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
popcorn napisał(a)
Boskie wszystko. Ale ta masa hortensji! Podlewasz, co?
pędzę obejrzeć wstecz trochę tego dobrodziejstwa


Podlewam U Ciebie już niedługo będzie żywopłot hortensjowy
____________________
Dwa ogrody
Basilikum 18:20, 11 sie 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
poczytalam i oczy napaslam obrazkami
pieknie tu
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Margarete 19:05, 11 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale cudne hortensje, nieziemsko to wygląda-cala wieś u ciebie na płocie wisi na pewno i podziwia
Muszę twoje fotki moim hortensjom pokazać żeby je zawstydzić
Czym ty je karmisz ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Urszulla 19:55, 11 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
paniprzyroda napisał(a)


Dobrze zauważyłaś, ale właśnie dwa dni temu prawie wszystkie liliowce i rozchodniki wywędrowały z tej rabatki, jest w przebudowie.


To jak przebudowujesz? Mnie zaczyna męczyć takie przenoszenie roślin, jeszcze jak małe to da się ale jak duże i rozrośnięte to trzeba się napocić bardzo. Ja już wyczerpałam siły tego sezonu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 08:57, 13 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Iza, dziękuję, ale sama wiesz, że najczęściej pokazujemy, to co ładne
Małgosiu, hortki wiosną dostały wieloskładnikowy nawóz jak wszystkie rabaty, na początku lipca Agrecol do hortensji i to wszystko. Mogłyby być wyższe
Ula, największe rabaty są już obsadzone i tych już nie ruszam, no chyba że coś wyleci.
Jednak założenie oczka i posadzenie magnolii skutkuje dalszymi zmianami. Magnolia za chwilę zacieni tę rabatkę i liliowce oraz rozchodniki będą marnieć, jeżówki zdrobniały, mus było wymienić rośliny. Pozostało wzbogacić te miejsca w kompost i posadzę tam hortensje ogrodowe.


Urósł judaszowiec, trzeba było wykopać spod niego kilkuletnie róże Parky, co się naszarpałam z nimi, lepiej nie mówić. Posadziłam w ich miejsce bodziszki.Jeszcze została mi się Acropolis do wyjęcia stamtąd i Lions Rose.
Kontynuacja robót budowlanych wymusza korektę niektórych nasadzeń z początków nasadzeń - do przeniesienia czekają dwie lub trzy hortensje ogrodowe, których nie chcę wydać, bo to resztka z tych, które rosły przy leśniczówce i lwia część poszła do ludzi.
I na koniec to, co wymusiło zmiany bieżące




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 09:18, 13 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zlikwidowane truskawki, wykopane dalie i posadzone do donic, zrywam pomidorki i wekuję, bo następne dwie skrzynie likwiduję. W przyszłym roku warzywa będę mieć na sąsiedniej działce.


Na koniec widoczki

podwiązane hortki po burzy



mam nadzieję, że sadziec w końcu się zbierze i będzie tak wysoki jak vernonia na fotce poniżej

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 09:20, 13 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Panowie pracują, koparka warczy, idę zrywać pomidorki. Miłego dnia
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies