Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Agania 17:40, 03 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja się przyznaję, że zamorodwałam rośliny domowe... ale zawsze do nich wracam.... i staram się o nie dbać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
paniprzyroda 21:59, 03 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basilikum napisał(a)
Dziekuje a instrukcje moze kiedys sie pokusze, narazie musze zaczac zbierac sloiki

A z paprotkami to tez tak mam, naprawde nie wiem co zle robie ale zadna nie wytrzymala ze mna wiecej niz pol roku. Dobrze, ze te ogrodowe mnie lubia


Moje ulubione paprotki w gruncie
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:17, 03 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Joku napisał(a)
Robiłam podobne kompozycje, dawno temu ale wtedy nie było tylu różnych szklanych pojemników. Zasady były takie same, pomysły też. Ja miałam kompozycję w otwartym szklanym pojemniku. Rośliny rosły nieźle, trzeba było uważać z podlewaniem żeby nie przedobrzyć. Problem zaczynał się jak rośliny się za bardzo rozrosły.
Nie próbowałam hodowli w zamkniętych pojemnikach. O ile dobrze pamiętam to chyba kompozycja powinna być samowystarczalna, bez konieczności podlewania. Okresowo na ściankach może skraplać się woda.


Jolu, dzięki. W otwartych słojach dobrze podobno sprawdzają się sukulenty. Pozostałe rośliny po posadzeniu trzeba wietrzyć na początku codziennie po 10/15 min, potem rzadziej, obserwować i zamknąć na dłużej, jak ustabilizuje się gospodarka wodna, a rośliny zaczną rosnąć. Podlać delikatnie, gdybyśmy widzieli, że ziemia ewidentnie przeschła. Pojawienie się pleśni usuwać natychmiast. Można przycinać wybujałe pędy. Słoje z drzewkami liściastymi można zamknąć na stałe po okresie zimowym, jak widać, że się budzą do życia. Podobno wtedy miniaturyzują się i nie rosną tak szybko.
Wszystko przede mną, sama jestem ciekawa, co z tych eksperymentów przeżyje i czy ja wytrwam w ich pielęgnacji

Pierwsze bratki w tym sezonie
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:20, 03 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Agania napisał(a)
Ja się przyznaję, że zamorodwałam rośliny domowe... ale zawsze do nich wracam.... i staram się o nie dbać


Z domowymi i u mnie różnie bywa, raz mam ich mniej, raz więcej

energetycznie


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:53, 03 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


przebiśniegi, krokusy, ciemierniki w niedzielnym słoneczku - nareszcie
i pierwsza kawa w ogrodzie...
i pierwsze obsadzanie i przestawianie donic



____________________
Dwa ogrody
Urszulla 23:12, 03 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
paniprzyroda napisał(a)


Moje ulubione paprotki w gruncie



Fajna alejka paprociowa
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosiek33 06:38, 04 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
paniprzyroda napisał(a)


Moje ulubione paprotki w gruncie



Wzdycham to takiego stanu paproci wiosną, czy tu jest wilgotno?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mirkaka 08:36, 09 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390


Donice już wiosenne, ślicznie
Łączki krokusowe cudowne
Co to za słoiczek na tej rabacie? Pułapka na co?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paniprzyroda 23:52, 09 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ula - paprocie moje ulubione, czerwonozawijkowe
Gosiu, wilgoci tam zbyt wiele nie ma, blisko brzoza rośnie, dolewałam je latem



Mirkaka
chyba najbardziej ze wszystkich pór roku lubię wiosnę, taką do końca czerwca Słoiczki leżą od jesieni, dokarmiałam buszujące nornice. Mus od nowa nasypać granulek.

krokusy rosną pomiędzy hostami, stąd te puste placki




____________________
Dwa ogrody
mira 23:54, 09 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
puchata donica cudowna i ten czas też
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies