Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gardener27 20:09, 16 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Oniemiałem na widok Twoich donic, same w sobie są już piękne a ich zawartość obłędna ! U mnie też ostatnio mocno na minusie w nocy i prymule najbardziej ucierpiały ale myślę że przy cieplejszych dniach zregenerują się.

Las słoików w domu i ich zawartość ... oniemiałem po raz kolejny i te dekle ... jeszcze nie widziałem tak bajecznie ozdobionych. Będę się inspirował, tworzą choć jeden u siebie.

Ogród ma niesamowity klimat, uwielbiam dodatki, meble .... o roślinach nie wspomnę ... miód

Chciałem zapytać o zimozielone paprotki z Twoich rabat. Kupiłem w ubiegłym roku, ładnie przezimowały, czy je trzeba ściąć na wiosnę czy zostawia w takim stanie ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
mira 22:16, 17 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)


groszek przetrzymany w domu przed przymrozkiem wyciągnął się troszkę, ale już w szklarence





No groszku u Ciebie to będzie hurtowo - jak masz zamiar go sadzić bo coś gęsto
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Rench 23:20, 17 mar 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
[img


OMG Śliczności!
Też konieczności zabrałam się za sianie w domu. Nie wiedziałam,że groszek też się wysiewa wcześniej. Może to jest własnie tajemnica,że moje są zawsze takie marne siane po 15 maja do gruntu.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Pszczelarnia 20:24, 18 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardener27 napisał(a)

Oniemiałem na widok Twoich donic, same w sobie są już piękne a ich zawartość obłędna ! U mnie też ostatnio mocno na minusie w nocy i prymule najbardziej ucierpiały ale myślę że przy cieplejszych dniach zregenerują się.

Las słoików w domu i ich zawartość ... oniemiałem po raz kolejny i te dekle ... jeszcze nie widziałem tak bajecznie ozdobionych. Będę się inspirował, tworzą choć jeden u siebie.

Ogród ma niesamowity klimat, uwielbiam dodatki, meble .... o roślinach nie wspomnę ... miód

Chciałem zapytać o zimozielone paprotki z Twoich rabat. Kupiłem w ubiegłym roku, ładnie przezimowały, czy je trzeba ściąć na wiosnę czy zostawia w takim stanie ?


"Piszę" to samo. I pytam czy śnieżyce są sudeckie czy bieszczadzkie?

Tak, te dekle i fantazja, Mariolu, jesteś Mistrzynią!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 07:49, 21 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mariola, niesamowite ilości wszystkiego, ogrodowo i dekoracyjnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tamaryszek 21:28, 21 mar 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Masz wyjątkowo dużo kwitnących wiosennych! Jest pięknie i radośnie, podziwiam. Hortensjowy narożnik z przebiśniegami świetny. I uświadomiłam sobie, że do tej pory nie mam anemone blanda...
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Urszulla 12:46, 22 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21802
paniprzyroda napisał(a)





Jeszcze raz wrócę do tego pięknie kwitnącego obrzeża miodzio
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 21:49, 22 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gardener27 napisał(a)

Oniemiałem na widok Twoich donic, same w sobie są już piękne a ich zawartość obłędna ! U mnie też ostatnio mocno na minusie w nocy i prymule najbardziej ucierpiały ale myślę że przy cieplejszych dniach zregenerują się.

Las słoików w domu i ich zawartość ... oniemiałem po raz kolejny i te dekle ... jeszcze nie widziałem tak bajecznie ozdobionych. Będę się inspirował, tworzą choć jeden u siebie.

Ogród ma niesamowity klimat, uwielbiam dodatki, meble .... o roślinach nie wspomnę ... miód

Chciałem zapytać o zimozielone paprotki z Twoich rabat. Kupiłem w ubiegłym roku, ładnie przezimowały, czy je trzeba ściąć na wiosnę czy zostawia w takim stanie ?


Przemku dziękuję W pewnym momencie wyhamowałam z donicami. Jednak jak spotkam ładną to okazuje się, że właśnie ta jest niezbędna i koniecznie potrzebna
Umowny las w słoikach to oddzielna historia, a jeśli widzisz inspirację dla siebie, to super
Fajne te gałki



Paprotki mam podobnie jak Ty od ubiegłego roku. Doczytałam na wątku paprociowym, iż stare liście wycinamy, jak zaczynają brązowieć, a pojawiają się nowe.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:58, 22 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)


"Piszę" to samo. I pytam czy śnieżyce są sudeckie czy bieszczadzkie?

Tak, te dekle i fantazja, Mariolu, jesteś Mistrzynią!


Ewo, śnieżyce sudeckie, wg. Ł.Łuczaja
Hmmm
Nawilżanie w kloszu, czekam na trójnóg do niego


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:13, 22 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench napisał(a)


OMG Śliczności!
Też konieczności zabrałam się za sianie w domu. Nie wiedziałam,że groszek też się wysiewa wcześniej. Może to jest własnie tajemnica,że moje są zawsze takie marne siane po 15 maja do gruntu.


Groszki trzeba przyciąć, by się rozkrzewiały, a potem ciąć kwiatki, by stale zawiązywały nowe Bezproblemowe są wieloletnie, ale wśród nich jest chyba mniejszy wybór
Mam zajęte wszystkie parapety, rośliny doniczkowe pozdejmowane. Jak skończą się przymrozki przepikowane kwiatki wywędrują do szklarni. Wysiane tydzień temu pomidory wszystkie w fazie liścieni, ale jak zwykle wyciągają się do światła. Wczoraj
pierwiosnki ząbkowane, przymiotno Karwińskiego, żurawki, jednym słowem drobnica


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies